folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Görsel Olarak Harika Bir Distro : Deepin 2014

Görsel Olarak Harika Bir Distro : Deepin 2014

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

doğanaydının twetlediği bir sitede takılıyordum oda ney 1 distro ama ne distro öyle güzel ki hani görsel açıdan elementary os iyi derdik ya hah bu bi tık üstü işte

Ayrıca Ubuntu tabanlı yani deb paket sistemine sahip bu yüzden sıkıntılı durumlarda çözüm bulmanız kolay 

Gnome üzerine Compiz ve 1 2 eklenti kurulmuş anladığım kadarıyla 

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=yr2zeEE4c3M

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Gayet güzel duruyor, LMDE'ye ben de Gnome Classic falan kurmuştum, tam ilk resimdeki mavi/siyah temayla hemen hemen aynı bir tema kullanıyordum, kesinlikle tavsiye ederim çok şık duruyor.

Bu distroyu da denemek lazım, eyvallah :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

bunu bi bilgisayara nasıl kurabılırım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    lazz bunu yazdı

indirdikten sonra usb'ye yazma araçlarıyla yapabilirsin çoğu kişi unetbootin kullanıyor fakat ben usb ye yazdırmak için Oğuz Kırat'ın usbtransfer programını kullanıyorum tavsiye ederim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Elementary Os distrosu daha şık bana göre. Ama buna da bir şans verilebilir.

torpedo_XL tarafından 03/Eyl/14 13:33 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı

Lazım olanlar;

Kurulum dosyası (hangi distroyu kurmak istiyorsan)

En az 2 gb kapasiteye sahip flash disk

Universal USB Installer (http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/)

Sitede de anlatılmış. Fakat basitçe ilk seçenekten kuracağın distroyu seçiyorsun. Browse kısmından kurulum dosyasını seçiyorsun. Alttaki bölümden diskin takılı olduğu sürücüyü seçiyorsun. Format kısmını işaretlersen diskini formatlar ondan sonra kurulum işlemini yapar. Create dediğinde diskine kurulum hazır hale geliyor. LiveCD özelliğiyle disk takılıyken boot ederse test amaçlı kullanabilirsin. Sonra seçeneklerden install'u seçerek basitçe kurulum yapabilirsin. Pek çok distro windows ile birlikte kullanım için basit bir kurulum seçeneğine sahip.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

yani şimdi bu işletim sistemi yoksa tema paketımı

birde download linki nerede

lazz tarafından 03/Eyl/14 13:48 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Dün akşam dist-upgrade kazasından sonra kurmuş bulunmaktayım . Sadece şu kadarını söylüyorum eos'u bırakın macos bile bu kadar görsel değildir her konuda.Çok ciddiyim belki stabilite olarak mac kadar yoktur ama görsel olarak cidden çok fazla :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı

Dün akşam dist-upgrade kazasından sonra kurmuş bulunmaktayım . Sadece şu kadarını söylüyorum eos'u bırakın macos bile bu kadar görsel değildir her konuda.Çok ciddiyim belki stabilite olarak mac kadar yoktur ama görsel olarak cidden çok fazla :)

nasıl kurdugunu anlatabılırmısın lınklerle beraber

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    lazz bunu yazdı
    Ka1nsha bunu yazdı

nasıl kurdugunu anlatabılırmısın lınklerle beraber

İlk önce araçlarımız :

http://unetbootin.sourceforge.net/

B
    uradan iso dosyasımız : http://www.linuxdeepin.com/index.en.html

D
    aha sonra 4gb lık usb bellek yeter li unetbootin ile iso yu yazdırıyoruz hocam 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek

Kurulum yapmadım usbden deniyorum biraz yavaş gibi geldi bana.

21 mayıs 1864
Toplam Hit: 1850 Toplam Mesaj: 13