folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Green Card 2021 Başvuruları Başladı

Green Card 2021 Başvuruları Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Keşke başvuran herkese çıksa da memlekette ping düşse biraz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

dünden beri sürekli deniyorum, 2. sayfaya geçerken hata veriyor :/ bir kere ikinci sayfada eş ve çocuk bilgileri doldurabildim, bu seferde 3. sayfaya geçerken hata verdi, en baştan..

var mı bir çözüm önerisi olan, son gün artık. hanımın pasaportunun süresi dolmuştu 10 yıllık yeniledik, ailece biometrik fotolar çekindik, yazık olacak..

edit: ve başvurular bitti :/

muaythaist tarafından 05/Kas/19 20:35 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

dünden beri sürekli deniyorum, 2. sayfaya geçerken hata veriyor :/ bir kere ikinci sayfada eş ve çocuk bilgileri doldurabildim, bu seferde 3. sayfaya geçerken hata verdi, en baştan..

var mı bir çözüm önerisi olan, son gün artık. hanımın pasaportunun süresi dolmuştu 10 yıllık yeniledik, ailece biometrik fotolar çekindik, yazık olacak..

edit: ve başvurular bitti :/

Genelde son gün millet abandığı için yoğunluk oluyor. Bir de bir sayfada uzun süre beklersen hata veriyor hemen doldurup çok bekletmeden geçmek lazımdı.

Boşver hocam isabet olmuş, ülkemizin değerleri ülkemizde kalsın. Beyin göçüne gerek yok. Kimseye de çıkmıyor zaten

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

çoluk çocuk dünya vatandaşı olsundu derdim, başka birşey değil.

buralar tehlikeli sular, keyfen gezinmek makbul.

zaruri çizilmiş sınırlar risk teşkil ediyor.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

6 Haziran akşam 7 gibi açıklanacak diyorlar 

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    kadircankaya bunu yazdı

6 Haziran akşam 7 gibi açıklanacak diyorlar 

bende başvurmuştum ama şimdi tereddüteyim. psikopat bi ülkeye döndü

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çıkarsa gidin abi..
    Pasaportum yoktu başvuru yapamadım, benim için üzücü oldu ama sırf bu çekiliş için gidip pasaport çıkarmak bana pek mantıklı gelmedi ama böyle yapan da çoktur diye tahmin ediyorum, saygı duyarım.

Ben asıl "Çıkarsa ne yapacaksınız ?" sorusunu merak ediyorum. Birikmişiniz nedir ? Amerikada şuraya gider şu işi yaparım, hayatımı düzene koyana kadar şurada kalır, bu kadar masraf ederim v.s şeklinde bir planınız var mı ? Dil biliyor musunuz ? v.s v.s 
    Bunlar çok önemli sorular ama nedense herkes devlet sırrı gibi saklıyor yada kimsenin bir planı yok :)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben 2 kez başvurdum ve şahsen bir planım yoktu ama güvencem şu ki, amerikada yasal olduğun sürece ve çalıştığın sürece iş bulup para kazanman buraya göre daha kolay, bir şekilde işlerin yürüdüğünden emin gibiyim..

Ben liseyi açıktan okudum ve mezun olmadan önce açık öğretim lisesi yaz okulu türünde bir ek bir sınav yapmıştı ve o sınav sadece ankaradaydı.. Sınav günü bir gittim, doğudan batıdan pek çok yerden gelip o soğukta dışarda yatmışlar.
    Daha sonra üniversiteyi bitirdim ve jandarma subaylık için mülakata gittim ve yine aynı şeyi gördüm.. Doğu batı pek çok yerden gelenler Ankara Beytepe jandarmanın kapısında yatmışlar, bide üşüyüp ateş yakmışlar, tüm bunları gözümle gördüm.

Kendi memleketinde bu haldeysen git amerikaya gerekirse de öl amk......

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Çıkarsa gidin abi..
    Pasaportum yoktu başvuru yapamadım, benim için üzücü oldu ama sırf bu çekiliş için gidip pasaport çıkarmak bana pek mantıklı gelmedi ama böyle yapan da çoktur diye tahmin ediyorum, saygı duyarım.

Ben asıl "Çıkarsa ne yapacaksınız ?" sorusunu merak ediyorum. Birikmişiniz nedir ? Amerikada şuraya gider şu işi yaparım, hayatımı düzene koyana kadar şurada kalır, bu kadar masraf ederim v.s şeklinde bir planınız var mı ? Dil biliyor musunuz ? v.s v.s 
    Bunlar çok önemli sorular ama nedense herkes devlet sırrı gibi saklıyor yada kimsenin bir planı yok :)

Abi zaten elinde bir mesleğin ve bir miktar birikmiş paranyoksa mülakat kısmında elerler seni.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

torpedo_XL Hocam benim bildiğim şartlar o kadar da zor değil. Ben başvuru yaptığımda sanki çıkacak gibi araştırıyordum, youtube da bu yolla gidenlerin videolarını falan izledim. Anlatılan şartlar çok birşey değil yani bankada sana ait (bekar biri için) 10 -15 bin dolar para olması gerekiyor, en az lise mezunu olman lazım v.s 

15 bin değil hadi 20 bin doların var diyelim burada x7 yapınca iyi para ama amerika için pek birşey değil. Çıksa bile daha gitmeden para erimeye başlıyor uçak bileti şudur budur pek çok masraf var ve bu nedenle o para bir kaç ay içinde çerez parası gibi yok olacak.
    İzlediğim videolara göre abdye gider gitmez hemen ehliyet ve araba alman şart, toplu taşıma yok gibi birşey. Kısaca bütün bunların hesabı iyi yapılmalı bence.

Tahribatta da bir mürit vardı uber pahalı mecbur ucuz bir araba aldım ama o da bozuldu çok param gitti falan diyerek pek çok olumsuz durum anlatmıştı. Umarım o arkadaş şuan iyidir :)

Toplam Hit: 6454 Toplam Mesaj: 44
green card greenkart greencard2021 greencard