folder Tahribat.com Forumları
linefolder E-Book
linefolder Grokking Algorithms Kitabı

Grokking Algorithms Kitabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://livebook.manning.com/book/grokking-algorithms?origin=product-look-inside

https://github.com/KevinOfNeu/ebooks/raw/master/Grokking%20Algorithms.pdf

Bakmak isteyenler icin guzel bir kaynak. 

Edit:

Kitaba ek MIT'in 2011 dersleri de faydalı olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=HtSuA80QTyo&list=PLUl4u3cNGP61Oq3tWYp6V_F-5jb5L2iHb

ComputerWolf tarafından 21/Ara/19 22:50 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Teşekkürler.

YeniHarman tarafından 21/Ara/19 19:08 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

PDF inceledim yeni başlayan ve heves edenler için gerçekten basit ve yalın anlatımı var. Ayrıca ingilizce yani terminoloji terimlerlerin anlamını açıklamaktan ziyade, algoritmaların işlevselliğini gündelik hayattaki örneklendirmelerle anlatılmış. Grafiklerlerde elle çizilmiş. Akademik düzeyde bir kitap değilde birinin kendi düşünceleriyle yazdığı notlara bakıyorum gibi hissettim. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek

Paylaşım için teşekkürler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

amk Yıllardır bu olaya millet girmeye korkar. Bize zamanında üniversitede dinazor hocalar anlattığı için götümüzden kan aktı olay ney amk diyene kadar. Tabi o zamanlar bırakıp yabancı kaynaklara yönlenip öğrendik. Bizimkiler olayı basit şekilde açıklayamadığı için olaya hakim olmadıklarını anlayabiliyoruz. Yıllar önce ilk "Big O" zımbırtısını açıklayan(!) hocamızı hatırlıyorum. Bir olay bu kadar karmaşık anlatılabilir ki anlattı ve anlamadık :) Tiksindik direk. Bu tip kaynaklar olaya yeni başlayan hevesini yitirmek istemeyenler için ciddi anlamda faideli :) Kitabın dili de ağır değil.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

https://medium.com/bili%C5%9Fim-hareketi/grokking-algorithms-e7491d83ba99

Bu seride bir kısmı Türkçe'ye çevirilmiş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

amk. Yıllardır bu olaya millet girmeye korkar. Bize zamanında üniversite'de ,dinozor hocalar anlattığı için, götümüzden kan aktı, olay ney amk diyene kadar. Tabi o zamanlar bırakıp, yabancı kaynaklara yönlenip öğrendik. Bizimkiler olayı basit şekilde açıklayamadığı için, olaya hakim olmadıklarını anlayabiliyoruz.

Yıllar önce ilk "Big O" zımbırtısını açıklayan(!) hocamızı hatırlıyorum. Bir olay bu kadar karmaşık anlatılabilir, ki anlattı ve anlamadık :) ,Tiksindik direk. Bu tip kaynaklar, olaya yeni başlayan, hevesini yitirmek istemeyenler için, ciddi anlamda faideli :) Kitabın dili de, ağır değil.

^^D` ya arkadaş, ne güzel anlatmışsın. Fâsılalı gülüyorum hâ. ^^D`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

çok iyi.

ayrıca bu site de güzel: https://www.geeksforgeeks.org/fundamentals-of-algorithms/

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
Toplam Hit: 2517 Toplam Mesaj: 8
programlama coding algoritma programming algorithms programming