folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Gümrüğe Takılan Gönderiyi Çekecek Gümrükçü Lazım

Gümrüğe Takılan Gönderiyi Çekecek Gümrükçü Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar inverter (elektronik cihaz) aldım. Ticari olarak değerlendirildi ve gümrüğe takıldı. İtiraz ettim ama reddedildi. Gümrükçü vasıtasıyla kargoyu gümrükten çıkarmaya çalışacağım. Destek olabilecek varsa özelden gelsin konuşalım lütfen:) 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

O kadar değerli değilse hiç uğraşma bence Benimde 2 yıl önce takılmıştı . Gümrükçü 5000 TL ye mal olur demişti. 

Cihaz 800 TL idi zaten 

engin01288 tarafından 20/Ağu/20 21:29 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

O kadar değerli değilse hiç uğraşma bence Benimde 2 yol önce yakışmıştı. Gümrükçü 5000 TL ye mal olur demişti. 

Cihaz 800 TL idi zaten 

Hocam vazgeçmek istedim. TNT kargo şirketi yetkilisi göndericinin gönderiyi geri çekmesi gerekiyor dedi. Satıcı TNT'ye haber edip geri mi istiyor, nasıl oluyor bu iş? Teşekkürler. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

O kadar değerli değilse hiç uğraşma bence Benimde 2 yol önce yakışmıştı. Gümrükçü 5000 TL ye mal olur demişti. 

Cihaz 800 TL idi zaten 

Hocam vazgeçmek istedim. TNT kargo şirketi yetkilisi göndericinin gönderiyi geri çekmesi gerekiyor dedi. Satıcı TNT'ye haber edip geri mi istiyor, nasıl oluyor bu iş? Teşekkürler. 

Benim yazımın  bir  kısmındaki cümle düşüklüğü olmuş otomatik düzeltmeden dolayı :)

Sen sanıyorum evrakları aldın ve çekme işlemlerine başladın. 

Gümrük memuru inceledi ve ithalat yoluyla çekilmesini bildirmiştir.

Bu durumda ürünü satıcı çelmiyorasa mal orada kalır ve belirli süre sonra satışa çıkar. 

Zaten birde ona depo ücreti felan çıkacaktır 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Konuyu premium yapsaydın keşke. Gümrük kaçakçılığından içeri almasınlar bir de. Senelerce kayıptın zaten hocam, tam bulduk derken yeniden yitirmeyelim seni.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

valla başıma geldi yurtiçikargo hiç uğraşma alamazsın geri gönderelim dedi kargo geldiği fransaya geri gitti

yoksa depo ücreti vs vs sikiyorlar adamı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Şimdiden 1000 TL civarında depo ücreti kitlediler. İnverter'in nesi yasak anlamadım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Benzer durum bizim başımızda da var. Türkiye'ye bir ürün gönderilmesi için büyük bir satıcıya rica ettik. Bizi evrakla falan uğraştırma direk sen her şeyi hallet biz ödemesini buradan yapalım ürün Türkiye'deki iş ortağımıza sorunsuz ulaşsın dedik. Gönderdiğimiz ürün programlanabilir kontrol paneli. Ürün gümrükte takıldı. CE deklarasyonu ve EMC diye test raporları istediler. Meğer ürünün CE deklarasyonu 2001 yılına aitmiş. Yaklaşık 1 aydır gümrükte yatıyor, ardiye bedeli 2000 lirayı aştı. Hala çözemedik :/ Gümrüğe bir kere takıldı mı o işten hayır gelmiyor artık. DHL'de tanıdığı olan yol yöntem gösterebilecek varsa çok güzel olur. Konuyu da up layayım böylece. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ürünü bence çekemeyeceksin balık hocam. Hem çekebilecek olsan bile en az 1500lira masrafın olur. geri göndereyim desen yine en az 1500lira masrafın olur. öylece bırak..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Ürünü bence çekemeyeceksin balık hocam. Hem çekebilecek olsan bile en az 1500lira masrafın olur. geri göndereyim desen yine en az 1500lira masrafın olur. öylece bırak..

Geri göndermeye o kadar gider mi hocam? 2300 TL'ye almıştım. Emeği geçenleri Allah bildiği gibi yapsın. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elmor
    elmor's avatar
    Erkek

Farkli bir elektronik üründe 3 adet istedik ayni durumu yaşadık, 5bin tl gibi bir rakam çıkarttilar ürünün bedelinden fazla neredeyse. 

Çin e yazdık geri gönderilmesini istiyoruz diye. Ürün geri gitti. Sonrasında tek tek farklı isimlere kargolattik sorunsuz geldi. 

Toplam Hit: 1447 Toplam Mesaj: 18
gümrük sorunu inverter aliexpress vergi