folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Gün İçerisinde .Tr'ye Yapılan Ddos Saldırıları

Gün İçerisinde .Tr'ye Yapılan Ddos Saldırıları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

şuan saldırı tekrar başlamış durumda, odtülü abileri izlemeye devam edelim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    DuPi bunu yazdı
    trooper bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Tahribata gelen ve ara ara servis kesintisine yol acan DDOS dan küçük bu =)

aslında saldırı boyutu daha yüksektir fakat omurga router lar down olduğu için göremiyoruzdur ama yinede komik gelen ilk ciddi saldırı ile güzel ülkemin tdl ve akademik network altyapısının duman olması 

Ne bekliyordun Tahribat gibi bir oluşum bile eski paylaşım ve yardımlaşmayı bırakmış, üyeler birbirine partisi,fikrine ve etniğine dalaşıyor. Şimdi geç sayılmaz 3 kişi sağlam ddos yapan bir uygulamanın mantığını anlatsa 10 kişi ona uygulama yazacak seviyede ama maalesef ki biz hala ak gençlik, ülkücü gençlik, kürt gençliği ,türk gençliği gibi aramıza kökten ayrılık sokacak işler ile meşgulüz. Bırakında siyasetçiler bu işle uğraşsın siz bu işin adamı değilsiniz burdaysanız sebebi farklı olmalı gerçekten gelişmeye açık olmalısınız. umuyorum. herkes etnikten önce insan olduğunu hatırlarda  gerek siber alanda gerekse de savaş meydanında bu toprakları nasıl aldığımızı tüm dünyaya bir kez daha gösteririz.  

Şimdi o ddos saldırısını en etkili şekilde nasıl yapacağımızı anlatacak 3 arkadaş konuları açsın bekliyoruz :)

keşke herşey yazılan uygulama ile çözülecek kadar kolay olsa bu boyutta saldırıyı uygulama ile çözmen imkansız donanım boyutunda müdahale şart bir diğer noktada aslında yapılan saldırıya odtü direk müdahale şansı yok çünkü kullanılan network altyapısı tübitak tarafından geliştirilen ulaknet altyapısı asıl sorun root dns sürücülerinin hepsini aynı network üzerinde barındırmalarından kaynaklı 

ZzZzZzZ...!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Terimleri anlamadığın halde dinlemen ne kötü yav. Sürekli içinden bir ses ''gidicen kırıcan kafalarını'' deyip duruyor. :/

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ya F-16, savaş vs derken adamlar gelir böyle eline verir adamın. Teknoloji olarak çok gerideyiz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı
    keşke herşey yazılan uygulama ile çözülecek kadar kolay olsa bu boyutta saldırıyı uygulama ile çözmen imkansız donanım boyutunda müdahale şart bir diğer noktada aslında yapılan saldırıya odtü direk müdahale şansı yok çünkü kullanılan network altyapısı tübitak tarafından geliştirilen ulaknet altyapısı asıl sorun root dns sürücülerinin hepsini aynı network üzerinde barındırmalarından kaynaklı 

Abim problemde burda ya, kıçı kırık bir site yapıyorum. sırf site yükünü düşürmek için onlarca cdn dir optimizasyondur uğraşıyoruz. adamların daha dikkatli olması gerekmez mi?

konu yine eğitime gidecek. kökten değişim şart.

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    DuPi bunu yazdı
    trooper bunu yazdı

Abim problemde burda ya, kıçı kırık bir site yapıyorum. sırf site yükünü düşürmek için onlarca cdn dir optimizasyondur uğraşıyoruz. adamların daha dikkatli olması gerekmez mi?

konu yine eğitime gidecek. kökten değişim şart.

işte olay senin yapmış olduğun optimizasyonlarda değil sen en stabil optimizasyonu yap o makina herhangi bir donanımın arkasında barınmıyorsa gelecek bi saldırıda tuzla buz olur. yurtdışı dc lerde  çok daha büyük saldırıları kaldıracak network omurgası mevcutken root dns sunucularını barındırdığın network alt yapın düzgün olmazsa elin oğlu gelir vurur geçer.

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bi kaç saat önce avea alt yapısıda çalışmıyordu. sistemsel hata veriyordu. belkide bundan dolayıydı.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı

bi kaç saat önce avea alt yapısıda çalışmıyordu. sistemsel hata veriyordu. belkide bundan dolayıydı.

bence avea için sıradan bir gün

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu cw rus sitelerini hackleyip gövde gösterisi yapıyor , rusya götlerinden kan alıcak haberleri yok . Şu Rusya ya mail atsak sadece akp sitelerini hacklese olmaz mı ?

küfrederiz villalara kulübeden
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı

Bu cw rus sitelerini hackleyip gövde gösterisi yapıyor , rusya götlerinden kan alıcak haberleri yok . Şu Rusya ya mail atsak sadece akp sitelerini hacklese olmaz mı ?

Isteklerinizi yandex'e bildirebilirsiniz her bir arama Fenerbahçeye kazandırır :D Belki ilerde Bill Gates'in uşakları gelir Türkiyeye ? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 9011 Toplam Mesaj: 29
ddos ddos dns nictr