folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Güncelleme Sonrası Mouse Çalışmıyor

Güncelleme Sonrası Mouse Çalışmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Windows 7 yüklü bilgisayara takılı Logitech M185 mouse , güncelleme sonrası çalışmamaya başladı.

1- Önce pili bitti zannedip pillerini değiştirdim. Çalışmadı.
    2- Ardından sistem geri yükleme yaparak denedim.(2 farklı noktaya) Bunlarda da çalışmadı.
    3- Cihazın bağlı olduğu USB portunu kontrol ettim.Port sağlamdı.
    4- Farklı bir USB portuna taktım. Donanım kendisini yeniden yükledi. PCyi resetleyip yeniden başlattım. Yine çalışmadı.
    5- Mouse arızalı mı diye başka bir PCde henüz deneme fırsatım olmadı !!! 
    6- Donanım ve Aygıtlar üzerinde sorun giderme çalıştırdım. 
    *Donanım  değişiklikleri algılanmamış olabilir , algılandı , sarı ünlem   - şeklinde bir cevap aldım.
    *Windows Update sürücü güncellemeleri algılandığında otomatik olarak yüklenmedi diye bir ek bilgi daha var.

#Şimdi bekleyen tüm güncelleştirmeleri manuel olarak yapmayı düşünüyorum. (güncellemeleri kapattığım halde nasıl güncelleme yapıyor anlamıyorum.... Mouse'u bozacak güncellemeyi yapıyorsun , niye sürücü güncellemelerini yapmıyorsun.... ) 

Problem şundan olabilir , şöyle çözersin dediğiniz herhangi birşey var mı ?

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Hocam şuan kullandığım makinenin komple ömrü tükendi. Format yediği anda bir daha açılıp açılmayacağı meçhul. Yeni cihaz alana kadar idare ediyorum yoksa benimde niyetim windows10 , zaten7ye desteği bitiricez diye ikidebilir bilgisiyarı sabote edici güncellemeler yapıp hatırlatıyorlar sağolsunlar. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

İlk olarak büyük rastlantı olup mouse tırtlamıs olmasına karsın deneme fırsatın olsaydı iyidi ..

Son yüklenen update leri kaldır dene

Device Manager dan mouse u kaldırıp tekrar tak yüklensin sürücü.

Logitech Unifying yükleyip mouse ile receiver i eşleştirmeyi dene bak tepki veriyomu vermiyor mu..

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

İlk olarak büyük rastlantı olup mouse tırtlamıs olmasına karsın deneme fırsatın olsaydı iyidi ..

Son yüklenen update leri kaldır dene

Device Manager dan mouse u kaldırıp tekrar tak yüklensin sürücü.

Logitech Unifying yükleyip mouse ile receiver i eşleştirmeyi dene bak tepki veriyomu vermiyor mu..

Güncellemeler falan hiçbir işe yaramadı. Aygıt Yöneticisinden kaldırdım ekledim yine düzelmedi. Şöyle ilginç bir nokta dikkatimi çekti ;

Başka bir mouse taktığımda bilgisayarda çalışıyor , fakat ara ara donuyor. Bu cihaz takılıyken normal olarak yalnızca USB mouse takılı gözüküyor FAKAT ;
    Benim kendi mouse'm takılıyken mouse 'a ek olarak + 1 klavye takılıymış gibi görünüyor. 

Logitech Unifying olayını henüz deneyemedim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Sorun gidermeyi çalıştırdığımda aşağıdaki ekran geliyor ama düzelen hiçbirşey yok. 

-0-

Logitech Unifying programı "bilgisayara takılı hiçbir cihaz yok " demekte. Tüm usb girişlerde denedim. Kimisinde tekrar kurdu fakat sonuç aynı... 

-0-

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Sorun gidermeyi çalıştırdığımda aşağıdaki ekran geliyor ama düzelen hiçbirşey yok. 

-0-

Logitech Unifying programı "bilgisayara takılı hiçbir cihaz yok " demekte. Tüm usb girişlerde denedim. Kimisinde tekrar kurdu fakat sonuç aynı... 

-0-

receiver ve mouse a bakar mısın 

https://productimages.hepsiburada.net/s/2/432/9545152725042.jpg

şu resimdeki gibi ikon olmalı unfyng uyumu için. Eğer ikon yok ise işlem olmaması normal. Bir de yeni pil takıp denesene :D Olmaz dedimz olabiliyo bazen :D

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

receiver ve mouse a bakar mısın 

https://productimages.hepsiburada.net/s/2/432/9545152725042.jpg

şu resimdeki gibi ikon olmalı unfyng uyumu için. Eğer ikon yok ise işlem olmaması normal. Bir de yeni pil takıp denesene :D Olmaz dedimz olabiliyo bazen :D

Mouse uyumlu değil. =) 
    Pillerde sıkıntı yok. 

Arkadaşın mouse'u taktım çalışıyor. İlk fırsatta benim mouse'u başka bir cihazda denemem gerek.  Mouse arızalandı gibi geliyor bana. 
    Çünkü yalnızca benim mouse'u takınca hem mouse hem klavye eklenmiş gibi görünüyor. 

Arkadaşın mouseda böyle bir durum olmuyor. Anlamadım nasıl iş.... 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twiN35
    twiN35's avatar
    Erkek

logitech gaming sofware yüklü değilse yüklermisin pcye
    daha sonra aygıt yöneticisinden mouse pcye bağlıyken fare donanımının üzerine tıklayıp sürücü güncelleme bölümünden sürücüyü pcde tara logitech gaming sofware/drivers yolunu gösterip sürücüyü güncelle

Semt-i Bornova..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

5- Mouse arızalı mı diye başka bir PCde henüz deneme fırsatım olmadı !!! 

Biraz Ockham'ın Usturası , biraz Murphy kanunu... 

Mouse'u arkadaşta denedim , aynı problemi onda da yaşadık. Mouse çalışmadı ve hem klavye hem mouse olarak göründü. 

@twiN35 senin dediğinide denedim fakat zaten güncel dedi. Mouse gitmiş. 

italyan tarafından 25/Ağu/19 22:09 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

senin durum iyi 

ben biosu güncelledikten sonra laptop pili görmüyor  :)

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 1450 Toplam Mesaj: 14
windows 7 logitech m185 mouse update sorunu