folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Güneşe Bakınca Hapşurmak

Güneşe Bakınca Hapşurmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    Dj_DooM3 bunu yazdı

Allerjik rinit oykusu varmi ailende, eger varsa sende de tetiklenebilir, oyuzden bilerek gunese bakip kendini hapsurtma. 

o hastalık nedir ki hocam ?

Ben mi? Karakalemle çizilmiş gökkuşağı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    umitomas bunu yazdı
    Dj_DooM3 bunu yazdı

Allerjik rinit oykusu varmi ailende, eger varsa sende de tetiklenebilir, oyuzden bilerek gunese bakip kendini hapsurtma. 

o hastalık nedir ki hocam ?

hocam bildigin allerji. saman nezlesi oalrak da bilinir. bahar ayalrinda burun akintisi, deli gibi hapsurmalar fln. okadar illet birsey ki eger kroniklesirse tum yasam kaliteni mahvediyor :S Ben yillardir bu sorunla ugrasiyorum. ama neyse ki yeni bir ilac buldum tum semptomlari ortadan kaldiriyor. ayrica immunoterapi yaptiracagim onumuzdeki aya, insallah ise yarar.

Shaban Interactive Pro.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek

ulan bendede mi var ondan acaba :O

böyle bahar ayları grip flan değilim ama burnum hep akar hapşurunca daha beter akar millet sıcakta eğlenirken benim cebim hep peçete doludur.

Üst üste 10 defa hapşurduğumu bilirim

umitomas tarafından 24/Mar/14 11:07 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Bende de bu sıkıntı var daha doğrusu sıkıntı değil gayet hoş birşey. Ayrıca çevremde ki bir sürü insan böyledir. Yani bu bir sorun değil bence. Eğer sorunsa ise herkesin güneşe karşı alerjisi var.

the man who gets tired after eating a ban
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    tahref156 bunu yazdı

Bende de bu sıkıntı var daha doğrusu sıkıntı değil gayet hoş birşey. Ayrıca çevremde ki bir sürü insan böyledir. Yani bu bir sorun değil bence. Eğer sorunsa ise herkesin güneşe karşı alerjisi var.

benden başka kimsede görmedim hocam ben hatta arkadaşlar arasında dalga konusudur hapşuramayınca çekilin güneşle ilişkisini kesmeyin diye :D

birde hoş olan tarafı nedir ? hapşurunca salya sümük o derece oluyor bence hiç hoş değil

umitomas tarafından 24/Mar/14 11:09 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Bende de olduğu için araştırmıştım. Gayet normal bir şey. Panik yapmana gerek yok.

http://en.wikipedia.org/wiki/Photic_sneeze_reflex

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Bende de olduğu için araştırmıştım. Gayet normal bir şey. Panik yapmana gerek yok.

http://en.wikipedia.org/wiki/Photic_sneeze_reflex

3 adım atıyorum hapşu. Güneş varken mesela bisiklete binemiyorum sırf bisiklet sürmek için güneşin batmasını bekler mi bir insan ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    umitomas bunu yazdı

böyle bahar ayları grip flan değilim ama burnum hep akar hapşurunca daha beter akar millet sıcakta eğlenirken benim cebim hep peçete doludur.

hocam bildigi llerjik rinitsin, vakit kaybetmeden bir allerji uzmanina veya ic hastalikalri uzmanina git. gecikirsen kroniklesecek ve yil boyu suren allerjik rinite donusecek bir yil boyunca hep salya sumuk oldugunu dusun? benim de boyle basladi ve ben suanda yurt disinda gittim ic hastaliklari uzmanina (ayni zamanda allerji uzamnai adam), adam bana cok gec kallmissin dedi, kroniklesmis ve astima dogru gider eger durdurmazsak dedi. simdi de immunoterapi uygulayacaklar. 

sana tavsiye bir an once doktora git ve asana allerji testi yapislin, neye karsi allerjin oldugunu ogren ve mutlaka immuno terapi yaptir. soksa sana verecek burun icin steroidi yollayacak, veya anti histaminik bir hap verecek, ki bunalr sadece o denmlerdeki semptomlari keser ama kalci degildir. immunotherapi de bunyeyi bu allerjenlere alistirmaktir, yani kalici tek cozum yolu. 

Shaban Interactive Pro.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    Dj_DooM3 bunu yazdı
    umitomas bunu yazdı

hocam bildigi llerjik rinitsin, vakit kaybetmeden bir allerji uzmanina veya ic hastalikalri uzmanina git. gecikirsen kroniklesecek ve yil boyu suren allerjik rinite donusecek bir yil boyunca hep salya sumuk oldugunu dusun? benim de boyle basladi ve ben suanda yurt disinda gittim ic hastaliklari uzmanina (ayni zamanda allerji uzamnai adam), adam bana cok gec kallmissin dedi, kroniklesmis ve astima dogru gider eger durdurmazsak dedi. simdi de immunoterapi uygulayacaklar. 

sana tavsiye bir an once doktora git ve asana allerji testi yapislin, neye karsi allerjin oldugunu ogren ve mutlaka immuno terapi yaptir. soksa sana verecek burun icin steroidi yollayacak, veya anti histaminik bir hap verecek, ki bunalr sadece o denmlerdeki semptomlari keser ama kalci degildir. immunotherapi de bunyeyi bu allerjenlere alistirmaktir, yani kalici tek cozum yolu. 

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim hocam. evet sprey vermişti ama etkisi 3 saatti maksimum tabi o arada da hapşurmalar oluyordu 10 değilse 3 defa hapşuruyordum. Sprey sıkmadan dışarı çıkmam mesela. İnşallah bende geç kalmamışımdır :/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Kahrolası çiçekler sevişiyor cezasını biz çekiyoruz, az daha havalar ısınınca bende de başlar burun akıntısı hapşurma göz kaşıntısı, beni kurtaran ilaç budur,

ama sen kafadan kullanma yinede bir doktora görün,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 4815 Toplam Mesaj: 38