folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gürcistan İphone Turu

Gürcistan İphone Turu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Merhaba hocam, ben şöyle bir şey önerebilirim mesajları okumadım belki öneren olmuştur. Ben ziyaret için Rize tarafındaydım günü birlikte Batuma gidip geldim. Hem girişte çok sıra vardı hem de dönüşte tax free sırasında aşırı bir kuyruk oluşmuştu. Telefon almaya niyetim vardı, fakat sıra yüzünden içeride telefon almadım. Daha sonra Artvin ve Rize tarafında letgodan Gürcistandan gelmiş sıfır kutusu açılmamış telefon aradım ve buldum. Satın almayı Türkiyeden birinden faturasıyla gerçekleştirdim. Ben satın alırken gümrükte telefon ime kendi adına kaydettirme diye bir husus yoktu, ama artık başladı diye biliyorum. Eğer gümrük memuru telefonu fark ederse ime numarasını gümrük memuruna kaydettiriyorsun.

Önerim Batuma yine git, ama eğer Artvin ve Rize bölgesinde Gürcistandan telefon getirmiş olan biri varsa faturasıyla birlikte satın alman. Zaten Batuma gir çık yapacağın için adına direkt kaydettirebilirsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

Gürcistan konusu açılmışken @tosun a selam olsun yıllar yıllar öncesinde belki de 8-9 yıl olmuştur Batum'a gitmek için önce Trabzon'a gitmiştik bir gece misafir etmişti :) 

Hüzünlendim bro :) 2013 ya da 2014 diye hatırlıyorum. Selam olsun. Hatırlanmak güzel

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Berkant_1997
    Berkant_1997's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Hocam banada bir macbookPro bakar mısın Türkiyede 38,5 civarında, Tr dışında uygun almanın bir yöntemi var mı?

Apple MacBook Pro MKGP3TU/A Apple M1 Pro 16 GB 512 GB SSD 14" MacOS.

1 hafta once trendyoldan 35888 e aldim

Hayırlı olsun. 3.000 lira piyasanın altına almışssın gibi görünüyor. İndirim falan bakınıyorım pek yok.

https://www.pt.com.tr/macbook-pro-14-inc-m1-pro-8cpu-14gpu-16gb-512gb-uzay-grisi-mkgp3tu-a

• 41.999,00 ₺ yerine
      35.999,00 ₺ KDV Dahil

Bir de satın alınca öğrenci belgesi yükle birinin.

Hocam ilk sorum açık üniversitelilere geçerli mi indirim? İkinci olarak bu web sitesinden aldığımda sıkıntı yaşar mıyım? Alan eden varsa bilgilendirirse sevinirim. 

Tamu Otobüsü
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

Yeni konu açmamak adına buraya yazıyorum. Ben de benzer bir işi ps5 ve Arnavutluk Karadağ vb. Tarafına yapmayı düşünüyorum. Önümüzdeki yaz. Ps5i satıp en azından yol parasını çıkarmayı planlıyorum kendimce. Benzer bir işe girişen eden olduysa tecrübelerini yazarsa sevinirim. Şu ülkede daha uygun olur şu ürünü getirseniz daha rahat olur dediğiniz vizesiz (resmiyette işsiz güçsüz göründüğüm için vizesiz ülkeler olmasını istiyorum özellikle) ülkeler varsa tavsiyelere açığım. 

om mani padme hum
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    manyaksi bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

Gürcistan'a gidip gelmek ne kadar tutuyor şu an? Vizesiz olsun derseniz Üsküp'ü de ekleyebilirsiniz bu seçeneklere.
     Amaaa vize / yeşil pasaport varsa Almanya/Hollanda yaparsanız alcağınız vergi iadesiyle güzel dengelenmiş olur (AB genelinde vergi iadesi var da, Almanya ve Hollanda vs bikaç yerde aracı firma yerine direk Apple'dan vergi iadesi alınca tam vergi iadesi oluyor) hem de güzel gezi rotası çıkarılabilir. (@unbalanced hocam isviçre'de de direk var demişti bi araştırın)
     apple.de ve apple.nl üzerinden sıkı bi stok takibiyle online sipariş verip gidip alınabilir. diyorsanız ki yok ben üşenirim alamam edemem gidemem derseniz stok yakalarsanız ben gider alır gelirim ama vergi iadesini de ben alırım :)

isviçre hollanda almanya rotasına katılabilirim hocam sana maksat öğrenmek ve belki kendime de alabilirim duruma göre

böyle bir planın olursa aklında bulunsun

ben daha 2 gün önce döndüm hocam ülkeye :)
    bu rotayı yapmadım ama zaten Üsküp'e gidecektim, 2 gün önceden yola çıkıp İtalya'ya gidip 3 tane telefon aldım. Üsküp'e dönünce ordan da aldık öyle geldik :) Maksat müritlere bilgi olsun, yüzde 20'ye yakın vergi iadesi alınca AB'ye gidip gezip gelmek daha zevkli olabilir hele bir de ucuz bilet denk gelirse tadından yenmez :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo
    Berkant_1997 bunu yazdı
    myblackworldweb bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Hocam banada bir macbookPro bakar mısın Türkiyede 38,5 civarında, Tr dışında uygun almanın bir yöntemi var mı?

Apple MacBook Pro MKGP3TU/A Apple M1 Pro 16 GB 512 GB SSD 14" MacOS.

1 hafta once trendyoldan 35888 e aldim

Hayırlı olsun. 3.000 lira piyasanın altına almışssın gibi görünüyor. İndirim falan bakınıyorım pek yok.

https://www.pt.com.tr/macbook-pro-14-inc-m1-pro-8cpu-14gpu-16gb-512gb-uzay-grisi-mkgp3tu-a

• 41.999,00 ₺ yerine
      35.999,00 ₺ KDV Dahil

Bir de satın alınca öğrenci belgesi yükle birinin.

Hocam ilk sorum açık üniversitelilere geçerli mi indirim? İkinci olarak bu web sitesinden aldığımda sıkıntı yaşar mıyım? Alan eden varsa bilgilendirirse sevinirim. 

Gecerli. Sorun olmaz. Daha once alisverisim oldu. Bu sitedeki risk su. Teslimat suresi 6-8 hafta arasi kadar. Odemeyi bugun yaptin. 6 hafta sonra aldigin cihaza 3 bin lira zam geldi diyelim. Teslimattan once senden 3 bin lira daha istiyorlar odemezsen siparisin iptal oluyor. Yani burada kur ve apple in arttirmamasi icin dua edeceksin yoksa bekledigin sure de bosuna gider.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Yahu kapıda deli gibi sıra var. Mağazalarda stok yok. Tüm Türkiye Gürcistan'a geçiyor aq.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    manyaksi bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

Gürcistan'a gidip gelmek ne kadar tutuyor şu an? Vizesiz olsun derseniz Üsküp'ü de ekleyebilirsiniz bu seçeneklere.
     Amaaa vize / yeşil pasaport varsa Almanya/Hollanda yaparsanız alcağınız vergi iadesiyle güzel dengelenmiş olur (AB genelinde vergi iadesi var da, Almanya ve Hollanda vs bikaç yerde aracı firma yerine direk Apple'dan vergi iadesi alınca tam vergi iadesi oluyor) hem de güzel gezi rotası çıkarılabilir. (@unbalanced hocam isviçre'de de direk var demişti bi araştırın)
     apple.de ve apple.nl üzerinden sıkı bi stok takibiyle online sipariş verip gidip alınabilir. diyorsanız ki yok ben üşenirim alamam edemem gidemem derseniz stok yakalarsanız ben gider alır gelirim ama vergi iadesini de ben alırım :)

isviçre hollanda almanya rotasına katılabilirim hocam sana maksat öğrenmek ve belki kendime de alabilirim duruma göre

bu rotayı yapmadım ama zaten Üsküp'e gidecektim, 2 gün önceden yola çıkıp İtalya'ya gidip 3 tane telefon aldım. Üsküp'e dönünce ordan da aldık öyle geldik :) Maksat müritlere bilgi olsun, yüzde 20'ye yakın vergi iadesi alınca AB'ye gidip gezip gelmek daha zevkli olabilir hele bir de ucuz bilet denk gelirse tadından yenmez :)

rota derken hocam bunlardan herhangi birine gidersen eğer eklenmek için yazdım :D bir sonra ki benzer rotan da eşlik etmek isterim bu tarz elektronik eşya ticareti için 

yalnız anlamadığım olay şimdi sen nasıl 3 cihaz aldın ülkeye girişte tek cihaz olayına ne oldu sınırda arama tarama yok mu nedir durum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Bugün Belçika'da bakayım dedim brüksele gectim adamlar pazar günü kapalıymış :d Tassak o biçim pazar günü dükkan kapamak helal olsun. Antwerb de stok var gösteriyor mediamarket de 14 pro max için hafta içi vaktim olursa bakacam varsa stok yazarım yolu düşen bakar :d. Mediamarket de kapalıydı ben şok.

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    manyaksi bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    manyaksi bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

rota derken hocam bunlardan herhangi birine gidersen eğer eklenmek için yazdım :D bir sonra ki benzer rotan da eşlik etmek isterim bu tarz elektronik eşya ticareti için 

yalnız anlamadığım olay şimdi sen nasıl 3 cihaz aldın ülkeye girişte tek cihaz olayına ne oldu sınırda arama tarama yok mu nedir durum

olur da önceden planlı bi aksiyon alırsam haber ederim :)
    ülkeye giriş kısmı kısmet hocam :)

MaviGozluDev tarafından 05/Ara/22 03:01 tarihinde düzenlenmiştir

.
Toplam Hit: 6948 Toplam Mesaj: 63
iphone iphone rize gürcistan