folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Güvenlik Kamera Sistemlerinden Anlayan Varmıdır?

Güvenlik Kamera Sistemlerinden Anlayan Varmıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Merhabalar

3 katlı, ortasından uzunca bir koridor geçen ve içinde dükkanlar olan bi binaya kendi hesaplarıma göre 10 tane kamera koymak istiyorum.

Kamera ve kayıt cihazı marka model tavsiyeniz ne olurdu? hangi speclere dikkat etmem lazım?

Mesela şey olsun istiyorum hareket olmayınca boşuna kaydetmesin. aynı zamanda gece de izlemede olsun

Ayrıca ben de internetten izleyebileyim

HolyOne tarafından 19/Ara/22 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Geçen tiandy İP Kamera kurdum bir yere 6 kamera. TPlink modem aldım.(sim lart çalıştıran çünkü koyduğum yerde hat yok)

mobil uygulamadan aylık tarife bitene kadar izliyorum.  cihazda wifi yok. ethernet ile hat çekmek herek

edit: kızılötesi kaydı da var. ses te kaydediyor.

edit2: TC-C35LQ 5MP Starlight Motorize Lens IR Bullet IP Kamera - CENOVA

serhat8102 tarafından 19/Ara/22 22:32 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Orta ayar kaliteli birsey ariyorsan Vivotek

Uygun fiyatli Hikvision, Dunlop

Kalite Bosch, Axis

Tabi ki ip kamera tavsiye deerim.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Gebze deki pasaj mı burası? 

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Dahua Axis üniv ip kameralar uzaktan izleme de bir sorun çıkarmaz ip kullanman senin yararına olur 4 MP assagı da kamera takmanızı tavsiye ederim eğer bunlarda karar kilarsan temini konusunda yardımcı olurum 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Geçenlerde toptancı bize hikvision marka "gece renkli gösteren" colorvu özellikli 2mp kameralardan verdi baya memnunuz.

"Hikvision DS-2CD1027G0-LUF 2 Mp 4 mm Sabit Bullet Colorvu Ip Bullet Kamera" tam olarak modeli buymuş.

Bilseydim 4 mp olan modelini alırdım ama böyle bi yer için yeterli bu kameralarda.

Kayıt cihazı olarak Hilook NVR-116MH-C kullandık.

Poe Switch olarak "Hikvision DS-3E0318P-E/M 16 Portlu 10/100 Fast Ethernet Switch- 16 Port Poe 130W" kullandık.

Bu da baya bi karanlık olan dükkanın az önceki görüntüsü.

Piratebay tarafından 19/Ara/22 23:53 tarihinde düzenlenmiştir

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Dahua fiyat/performans ürünüdür, hikvision kullanıyorum ve önermiyorum. Herseyi paraya dökmüs namuıssuzlar..(Ör: 64Ch NVR var chx2 anlık izleme limitin var 2 kişi full açarsa 3. kişi görüntü açamıyor...)

Önerilerim: 

- Tabi ki IP Kamera

- Kaliteli PoE SW kullan

- FPS ve bitrate i yüksek tut (güzel izleme için)(kayıt saklama sürene etki eder)

- H265 destekli alırsan sıkıştırması daha iyi

- Event lardan görüntü kaybında direkt mail attır kendine(dahuada bu var mıydı hatırlamıyorum tam)

- Kablo olarak HCS, sonlandırma aparatları olarak Oring 

- 25/5 Mbps internet guzelce izletir.

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Piratebay bunu yazdı

Geçenlerde toptancı bize hikvision marka "gece renkli gösteren" colorvu özellikli 2mp kameralardan verdi baya memnunuz.

"Hikvision DS-2CD1027G0-LUF 2 Mp 4 mm Sabit Bullet Colorvu Ip Bullet Kamera" tam olarak modeli buymuş.

Bilseydim 4 mp olan modelini alırdım ama böyle bi yer için yeterli bu kameralarda.

Kayıt cihazı olarak Hilook NVR-116MH-C kullandık.

Poe Switch olarak "Hikvision DS-3E0318P-E/M 16 Portlu 10/100 Fast Ethernet Switch- 16 Port Poe 130W" kullandık.

Bu da baya bi karanlık olan dükkanın az önceki görüntüsü.

bu nasıl karanlık anasını satim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

İp kameralarin soyle bir sıkıntısı var bildirimi açik biraktigin da bir ainek bile uçsa bildirim gonderiyor ben bu yuzden bildirimi kapatim. En son bir model aldik hareketli yerleri izleme kaydin da koyu mavi olarak gosteriyor. Bu ozeliği iyidir. 

Bir diğeri az once jeneratörüm çalindi pompali tufekle peslerinden gittim adamlari yakalayamadim ama jeneratörumu geri getirdim. :)

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı

İp kameralarin soyle bir sıkıntısı var bildirimi açik biraktigin da bir ainek bile uçsa bildirim gonderiyor ben bu yuzden bildirimi kapatim. En son bir model aldik hareketli yerleri izleme kaydin da koyu mavi olarak gosteriyor. Bu ozeliği iyidir. 

Bir diğeri az once jeneratörüm çalindi pompali tufekle peslerinden gittim adamlari yakalayamadim ama jeneratörumu geri getirdim. :)

Hocam hareket algılama yerine , obje algılama VCA denilen video analizleri kullanabilirsin. Yapay zekalı kameralar artık insan ve aracı yırt edebiliyor. Ve mobil uygulamalara anlık snapshot veya video gönderimi yapabiliyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Merhabalar

3 katlı, ortasından uzunca bir koridor geçen ve içinde dükkanlar olan bi binaya kendi hesaplarıma göre 10 tane kamera koymak istiyorum.

Kamera ve kayıt cihazı marka model tavsiyeniz ne olurdu? hangi speclere dikkat etmem lazım?

Mesela şey olsun istiyorum hareket olmayınca boşuna kaydetmesin. aynı zamanda gece de izlemede olsun

Ayrıca ben de internetten izleyebileyim

Holyone Hocam, 16 port bir POE Switch alacaksın artık IP Kameralar için harici enerji çekmenize gerek yok doğrudan cat6 kablosu ile besleyebiliyorsunuz. Kameralar için ise birim fiyat ortalama 40-50 usd Hikvision veya hilook 1023 sersini tavsiye ederim. Sesli ve dahili gece görüş mevcut. Artık neredeyse tüm kayıt cihazlarını mobil uygulamadan internetten izleyebiliyorsunuz. Statik IP üzerinden port açarak izlerseniz daha güvenli olur. P2P dedikleri sistem güvensiz ve kasma yapabiliyor server yoğunluğu olunca. Bazı arkadaşlar dahua önermiş onunda mobil uygulaması fena değil bence. Ama yetkilendirmeler , kullanıcı yönetimi hikvisionda bence daha iyi.

Toplam Hit: 2234 Toplam Mesaj: 27
kamera kamera dvr güvenlik kamerası