folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Güvenlik Kamerası Hakkında Birkaç Sorum Var

Güvenlik Kamerası Hakkında Birkaç Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

P2p var zaten neden uzaktan izleme yapamıyorsun ki 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Kullanacağın program xmeye  hatta or kodunu taratinca kullanacağın programı bulursun 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba hocalarım. Makinanın bios pili görselde görüldüğü gibi sabit yani lehimli imiş o şimdilik dursun daha sonra belki bakarım alıp değiştiririm. de bu pilin kodunu bilen varsa yazarsa direk alırım aramadan.

Şöyle bir durum var bu MEB hattında bağlı olan bir kamera. Meb hattı kameranın uzaktan izlenmesizni engellemiş olabilir mi bilmiyorum. uzaktan izleme yapmak için modemdem port açtım(ip miz sabit) sonra  kaç farklı program denedim bulduğum tariflere göre ama başarılı olamadım. ya ben yapamadım. ya da yasaklı olduğu için yaptıysam da başarılı olamadım.

sizden ricam eğer bu tür programı kullanan varsa kullandığı mobil program ile ayarların nasıl yapılması gerektiğini paylaşabilir mi? teşekkürler

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Merhaba hocalarım. Makinanın bios pili görselde görüldüğü gibi sabit yani lehimli imiş o şimdilik dursun daha sonra belki bakarım alıp değiştiririm. de bu pilin kodunu bilen varsa yazarsa direk alırım aramadan.

Şöyle bir durum var bu MEB hattında bağlı olan bir kamera. Meb hattı kameranın uzaktan izlenmesizni engellemiş olabilir mi bilmiyorum. uzaktan izleme yapmak için modemdem port açtım(ip miz sabit) sonra  kaç farklı program denedim bulduğum tariflere göre ama başarılı olamadım. ya ben yapamadım. ya da yasaklı olduğu için yaptıysam da başarılı olamadım.

sizden ricam eğer bu tür programı kullanan varsa kullandığı mobil program ile ayarların nasıl yapılması gerektiğini paylaşabilir mi? teşekkürler

pil CR1220 

https://www.direnc.net/cr1220-3v-1f4-pin-lityum-pil

ayarlara gelince : her dvr ın ayarı farklı ve arıca doğru programı kullandığına emin olman lazım. diğer mesajda söylediğim gibi bizim evin kameralarına bağlanmak için iphone için 50 program denedim sadece birtanesi tutu.

qr kodunu okutunca ne hatası alıyorsun ?

hangi mobil programla denedin ?

bazı programlar yerel ayarlarla birlikte kamera sitesine kayıt olup aynı anda online olmanıda istiyorlar. değilse kamerayı doğru kursan bile izleyemiyorsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Kayıt cihazlarının içinde PC kasaları gibi bios pili oluyor. Muhtemelen ya yok yada bitmiş. Onu değiştirirsen saat ve tarih elektrik kesilse bile silinmez.

Mobilde izleyebilmek için sabit ip gerekiyor + modemden port açman gerek. Port açma işi biraz zahmetli ve karışık. Modem marka ve modeline göre netten bakman lazım. 

Kamera kaydında anlık bozulmalar içinde kalitesiz kablo veya routerın bandwith yetersizliği neden oluyor. Ayrıca kabloda kırılma veya kesik var mı onuda bir kontrol etmen gerekir.

sabit ip olmadan olmaz ise yatar bu iş :) modem marka modelini yarın yazarım. ( 3-4 yıl önce bir öğretmen arkadaşın telefonuna kamera izleme uygulaması yükledik evindeki kameranın (sanırım kamerayı kuran kişinin verdiği)  kullanıcı adı ve parolayı girince otomatik izlemeye başlamıştık ondan uğraştırıcı olarak görmemiştim :) hani kamera kurulumu yapan kişi bahsettiğiniz ayarları yaptıysa bile ben bunun farkına değildim 

Bu cihazda bios pili var mı diye soracaktım bir başka madde de ama unutmuşum. bilen varsa buradan sorayım bunun bios pili Standart 2032 mi? yoksa söküp bakmam mı gerekiyor?

Dışarıdaki 2 kamrea bu şekilde içeridekilerde öyle sıkıntı yok, muhtemelen dediğin gibi bir sorun mevcut.

Sabit ip olmadan izlemenin bir yolu kendine vpn kurmak. En kolay olarak Tailscale ile yapabilirsin. Geçen hafta tatilde iş yerindeki kameraları izlemek için yaptım. 

Eğer iş yerinde linux makinen varsa daha kolay. Windows makine varsa üzerine sanal pc linux kurup onun içine tailscale kurabilirsin. Çünkü windows versionunda, ağdaki diğer pcleri tailscale ile paylaşamıyorsun ancak linux sürümünde paylaşabiliyorsun.

Vrtual box indir -> diet pi'nin virtual box imajını indir, çalıştır, güncellemesini yapsın -> ilk kurulumda program seçmeden terminale düş -> 

curl -fsSL https://tailscale.com/install.sh | sh  komutuyla kurulumu yap (https://tailscale.com/download/linux) ->

/etc/sysctl.conf dosyasındaki net.ipv4.ip_forward değerini 1 yap (https://tailscale.com/kb/1104/enable-ip-forwarding/) ->

tailscale up --advertise-routes=192.168.1.0/24 komutuyla tailscale'i başlat (https://tailscale.com/kb/1019/subnets/) ->

sana verdiği url'yi ana makineden açıp tailscale oturumunu aç, makineyi hesabına bağladın. ->

telefonuna tailscale'i yükle, oturum aç, telefonu hesabına bağladın->

tailscale web panelinden sanal makinenin subnet ve exit node özelliğini aç. ->

telefondan tailscale'i aç ve ağına bağlan ->

telefondaki kamera izleme programından normal ağın içindeymiş gibi ip ayarlarını yapıp izle

-----

İş yerindeki Windows bilgisayarın içine kurduğun Linux bilgisayar üzerinde çalışan Tailscale; sana özel bir sanal ağ kurup, ağdaki diğer tailscale yüklü olmayan cihazlara bağlanmana yardımcı oluyor. Normalde bu tip programlarda sadece kurulu olan bilgisayara bağlanırsın ancak subnet özelliği ile aynı ağdaki diğer pc'lere de erişim sağlıyor. 

Uzun bir yazı ama yaparken kısa.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    eyuperol bunu yazdı

pil CR1220 

https://www.direnc.net/cr1220-3v-1f4-pin-lityum-pil

ayarlara gelince : her dvr ın ayarı farklı ve arıca doğru programı kullandığına emin olman lazım. diğer mesajda söylediğim gibi bizim evin kameralarına bağlanmak için iphone için 50 program denedim sadece birtanesi tutu.

qr kodunu okutunca ne hatası alıyorsun ?

hangi mobil programla denedin ?

bazı programlar yerel ayarlarla birlikte kamera sitesine kayıt olup aynı anda online olmanıda istiyorlar. değilse kamerayı doğru kursan bile izleyemiyorsun.

Sanetronun kendi sitesindeki ve de cihazdaki karekodla gittiğim linkteki program  Sanetron Xvr

bunu haricinde BitVision ile XMEye yi (2-3tanede adını hatırlamadığım uygulama farklı kurup kaldırdım) kurdum,sitesine üye oldum, ayarları şu şekilde yaptım desem yalan olur, cihazın verdiği karekod ile id yi alıp ya da elle girip farklı farklı ayarlar yapıp denedim ama bağlanamadım.

nasıl yapmam gerekiyor ayarları ( dediğim gibi meb ağında olduğum için belki de doğru yaptım ama engelleme var ondan bağlanmamış olabilirim )

NoktaliVirgul  anlattığın yöntemde bilgisayar sürekli açık olması gerekiyor dimi? Öyle birşey olul için uygun olmayabilir ama mobil uygulama ile direk bağlanmayı  hiç yapamaz isem sırf denemek amaçlı anlattığınız yöntemi denemeyi düşünüyorum.

Okul eşimin okulu sürekli gidemiyorum ondan yorumlardaki bilgileri gidince deneyebiliyorum ondan dolayı geç yazıyorum :) yorum yazan arkadaşlara belirtme gereği duydum nedense  :)

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

başkan en kötüsü numaram var sende ara beni bakarız çözeriz.

edit: çözümüde buraya yazarız

zalimadam tarafından 10/May/22 09:26 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

başkan en kötüsü numaram var sende ara beni bakarız çözeriz.

edit: çözümüde buraya yazarız

Aynen diğer okula geçince mesaj atarım, sen müsait olursan hallederiz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Konu güncel. Diğer okula gidemediğim için birşey deneyemiyorum ondan birşey yazamıyorum. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim tekrardan.

Görseller üzerinden anlatacağım 

A görselinin  1yazan bölümüne tıklayınca açılan ekranda  ben B gorselindeki gibi cihaz eklemeyi yapmıştım ve konuyu açtığımda çalışmamıştı o zaman.

Aynı zamanda A görselinin 2yazan bölümündeki yere girince C görselindeki  ekrana ulaştım bilgileri doğru girmeme rağmen gene bunda da giriş yapamamıştım.

Konuyu açtıktan 1hafta felan sonra bir gece bu bahsettiğim B ve C ekranlarındaki yerlerden kameraya ulaştım uzaktan. Hatta kayıt izleme felan yaptım sanetron un kendi yazılımı ile. Freeip yazılımı ile de denedim uzaktan görüntü almayı başardım. Bu arada herhangi bir işlem yapmadım. Her ne ise çalışıyor daha iyi olur diye üstteki yorumlardan aldığım siteden güncel yazılımını indirdim yükledim tekrar bağlanmayı denedim bağlanmadı ne yaptıysam bağlanmadı  ama B görselindeki gibi cihaz durumunu on gösteriyor bağlanacak gibi yapıyor bağlanmıyor.

Bende sanetron u aradım birisinin numarasını verdi adam yazılım yukledikten sonra fabrika ayarlarına dön dedi, bende döndürdüm ayarları ama gene olmadı.

Adamı bir daha arayamadim arayıp ya yardım alacağım ya da önceki orijinal yazılımını isteyeceğim. 

Sizlere sormak istediğim ben bu cihazın orijinal yazılımını nasıl nereden bulabilirim? Kaç gündür arıyorum ama elde var sıfır 

eyuperol tarafından 29/May/22 23:29 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Konu güncel. Diğer okula gidemediğim için birşey deneyemiyorum ondan birşey yazamıyorum. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim tekrardan.

Görseller üzerinden anlatacağım 

A görselinin  1yazan bölümüne tıklayınca açılan ekranda  ben B gorselindeki gibi cihaz eklemeyi yapmıştım ve konuyu açtığımda çalışmamıştı o zaman.

Aynı zamanda A görselinin 2yazan bölümündeki yere girince C görselindeki  ekrana ulaştım bilgileri doğru girmeme rağmen gene bunda da giriş yapamamıştım.

Konuyu açtıktan 1hafta felan sonra bir gece bu bahsettiğim B ve C ekranlarındaki yerlerden kameraya ulaştım uzaktan. Hatta kayıt izleme felan yaptım sanetron un kendi yazılımı ile. Freeip yazılımı ile de denedim uzaktan görüntü almayı başardım. Bu arada herhangi bir işlem yapmadım. Her ne ise çalışıyor daha iyi olur diye üstteki yorumlardan aldığım siteden güncel yazılımını indirdim yükledim tekrar bağlanmayı denedim bağlanmadı ne yaptıysam bağlanmadı  ama B görselindeki gibi cihaz durumunu on gösteriyor bağlanacak gibi yapıyor bağlanmıyor.

Bende sanetron u aradım birisinin numarasını verdi adam yazılım yukledikten sonra fabrika ayarlarına dön dedi, bende döndürdüm ayarları ama gene olmadı.

Adamı bir daha arayamadim arayıp ya yardım alacağım ya da önceki orijinal yazılımını isteyeceğim. 

Sizlere sormak istediğim ben bu cihazın orijinal yazılımını nasıl nereden bulabilirim? Kaç gündür arıyorum ama elde var sıfır 

hocam numaranı pm atarmısın kayıt cihazı basına gecince hbr et