Hackintosh - Başarılı Kurulum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AndrevMask
    AndrevMask's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Dell g5 5500 laptop var 16 gb ram rtx 2060 ekran kartı var buna kurulum mümkün mü hocam? Bide kurduk diyelim wifi ethernet vb.. çalılıyormu kaldıki cihaza +2 ekran daha bağlı sorun olurmu?

rtx2060 desteği yok macOS için kullanılmaz o ekran kartı. iGPU varsa eğer yama ile kullanabilirsin.

Herkesten, her şeyden umudunuzu kestiğiniz bir anda belki de kurtarıcı sizsinizdir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    AndrevMask bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı

Yararlı siteleride belirtmen, hiç bilmeyen birisi için iyi bir yönlendirme olmuş. 

Eski versiyonlarda AMD işlemcilerde problemler oluyor diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilirim. Boş bir zamanımda kurarken araştırırım. 

Teşekkürler. 

Rica ederim. Türkçe kaynak oldukça az osxinfo forumu ve technopat ardından birkaç telegram grup ve kanalı harici ben rastlamadım. Yabancı forumlarda dünyanın en güçlü hack makinelerini kuruyorlar. Mac'ten daha fazla performans alıyorlar bu şekilde. Ben de paylaşayım dedim, buna benzer bir donanım varsa elinizde windows ile vakit kaybetmeyin

Mac i ben Tanrı bilirdim.

Çalışma için sağol meraklı olduğum alan ama sinerji kalmadı.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

2 sorum var bilen arkadaşlara;

1- Neden direk MAC kullanmak yerine Hackintosh tercih ediyorsunuz ?
    2- Hackintosh olunca, iCloud gibi Apple servislerinden faydalanabiliyor musunuz ?

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AndrevMask
    AndrevMask's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı

2 sorum var bilen arkadaşlara;

1- Neden direk MAC kullanmak yerine Hackintosh tercih ediyorsunuz ?
    2- Hackintosh olunca, iCloud gibi Apple servislerinden faydalanabiliyor musunuz ?

1- Ekonomik. Çılgın paralar vermek yerine ortalama makinelerle mac'i sömürebilirsin.

2. Spoof ederek evet.

Herkesten, her şeyden umudunuzu kestiğiniz bir anda belki de kurtarıcı sizsinizdir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

Kasmaya gerek yok 3 kuruş daha ver mac al. Ayrıca Macbook Air bugün çoğu bilgisayardan ucuz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AndrevMask
    AndrevMask's avatar
    Erkek

Bu aleti satma planım var. Dileyene demonte edip, bakımlarını yapıp kasa harici gönderebilirim. Ya da değerince bir macbook ile takaslayabilirim. 3 ssd'ye sahip. Geliştirme için kullanılabilecek bir alet. Oyunlarda da üzmez, birçok oyunu oynadım. Yer kaplıyor, odanın tozlanmasından bıktığımdan ötürü satıyorum. Hiçbir problemi yok.

AndrevMask tarafından 17/Şub/24 16:25 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2608 Toplam Mesaj: 17
hackintosh