folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hacklendim ! Hukuksal Anlamda Yapabilecegim Ne Var?

Hacklendim ! Hukuksal Anlamda Yapabilecegim Ne Var?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Armigerovs
    Armigerovs's avatar
    Erkek

S.a arklar.

15 mart saat 11:00 itibari ile çeşitli hesaplarim logger ile çalinip kullanıldi .zararım 700 tL ...

Çok üzgün ve sinirliyim nod32+spyware doctor olmasina ragmen  böle bişey geldi başıma

şimdi ben nereye başvurmaliyim tam olarak ??hangi mercilerle muhatap olup derdimi anlatıcam.detaylı bilgi verebilicek varsa sevinirm.

bu iş cok ciddiye bindi benim icin içime derdi oldu ,hukuksal olarak nasıl bi yöntem izlemeliyim yardımcı olun?

Lay lay lay lay lay OOOOOOOOOOOO Türkiiiiiiiiyeeeeeee/CELEBRATE ORGINALITY
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    forumda karatahta hocamız var o yardımcı olur kısa zamanda ,geçmiş olsun hocam :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    bağlı bulunduğun ilçe savcılığına suç duyurusunda bulunabilirsin geçmiş olsun tekrar

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ip giriş loglarını felan dilekçene ekle suç duyurusunda bellidir onu yapan ip

geçmiş olsun. trojen yememe ye dikkat edeceksin hoca özellikle crack dosyaları felan önce virscan gibi sitelere taratıp sonra kullan

ben son server yaratmıştım 20 antiden 3 ü gördü isimlerini hatırlamıyorum ama tanınmış değillerdi nod kasp felan vız geldi :)

onun için önbellekte cokiee tutmaya özen gösterin temizlik yapın herzaman çıkıştın çıkın msn site mailli cpanel ftp bütün şifreleriniz farklı olsun

şifreleri pc de bir yere yazmak yerine kendinize bir formül kurarak birbirne bağlarsanız unutmazsınızb.

tekrar geçmiş olsun

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Ceza hukuku anlamında savcılığa bir dilekçeyle başvurman,dilekçede olayı sade bir biçimde anlatman ve talebinle dilekçeyi bitirmen,ceza davası için yeterli..

Peki benim 700 TL noldu diyeceksin..

Fail belirlendikten sonra,bir hukuk davası açarsın,kişisel bilgilerinin çalınmasından kaynaklı müspet ve menfi zararları tazmin ettirebilirsin..

Mesela hakime "çalınan kişisel bilgilerimi msn adresimi" ticari işlerimde kullanmaktaydım ve msnim çalındığından beri müşterilerimle ilişkilerim koptu ve şu kadar zarara uğradım..

Ya da çalınan msnimden bağlanan kişi,arkadaşlarıma dostlarıma karşı şöyle şöyle hakaretlerde bulundu,çevremle ilişkim bozuldu,telafisi güç diyerek manevi tazminat talebinde bulunabilirsin..

Yukarıdakiler aklıma gelen örnekler,başına ne geldi bu çalınma olayından sonra bilemiyorum.. 

Kısacası önce ceza davası,sonra hukuk davası..

Kolay gelsin ve de geçmiş olsun

Çekil,Önümden Çekil...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    hocam peki kişinin açtığı bu dava eğer başarılı olmaz ise kişi maddi açıdan 700 tlden daha fazla bir kayba uğrarmı? dava harcı yada başka masraflar vs.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Kural şudur,mahkum muhakeme masraflarını çeker,ceza davalarında..

Hukuk davasında ise önce mahkeme harcı yatırılır,davalı kaybederse davalıya yükletilir,davacı kaybederse,zaten ödemişti,geçmiş olsun ona 

Çekil,Önümden Çekil...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokhan_ssl
    gokhan_ssl's avatar
    Erkek

İstanbul'daysan Gayrettepe'de Bilişim Suçları Masası var polisin oraya git yok istanbul dışındaysan durumunu anlatan bir dilekçe ile bağlı bulunduğun ilçedeki savcılığa 1 dilekçe vermen yeterli olacaktır, her ilde bilişim polisleri var olay onlara intikal edince senin pcyi incelemejk için alacaklar 1-2 günlüğüne ondan sonra iplik söküğü gibi gelecek merak etme.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    o kadar diyorum şu nod32 yi kullanmayın diye.he avira herşeyi yakalıyomu hayır.ama şuan en iyi antivirüs veritabanına sahip olan avira.ayrıca antivirüsün dışında hijackthis kullanırsanız keylogger yeseniz bile hemen çıkar ortaya loglarda..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Firewall kullanmazsan gerisi hikaye, geçmiş olsun.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Armigerovs
    Armigerovs's avatar
    Erkek
    gokhan_ssl bunu yazdı:
    -----------------------------

İstanbul'daysan Gayrettepe'de Bilişim Suçları Masası var polisin oraya git yok istanbul dışındaysan durumunu anlatan bir dilekçe ile bağlı bulunduğun ilçedeki savcılığa 1 dilekçe vermen yeterli olacaktır, her ilde bilişim polisleri var olay onlara intikal edince senin pcyi incelemejk için alacaklar 1-2 günlüğüne ondan sonra iplik söküğü gibi gelecek merak etme.

-----------------------------

önce karatahta'ya tesekür aydınlatma için

gokan kardesime gelince bilism suclari her ilcede varsa bunu kullanmak için suan can atıyorum ilk iş yarın götüreyim diyorum pc'Yi ama pc'siz ve netsiz 2 gün nasıl geçer 700 tl'den beter :D orası ayrı.

nese artık çözecem bu işi inş bırakmıcam peşini

Lay lay lay lay lay OOOOOOOOOOOO Türkiiiiiiiiyeeeeeee/CELEBRATE ORGINALITY
Toplam Hit: 5220 Toplam Mesaj: 16