folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Hakkari"De Karakol Baskını: 6 Şehit :((

Hakkari"De Karakol Baskını: 6 Şehit :((

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    Kimse TSK'ya laf atmasın çünkü işini bu ülkede en iyi yapan kurumdur.PKK ile savasıldıgı yılladan itibaren tarhite ne zaman bi yerli sıkıssa gergin ortamı dagıtmak amaçlı her zaman saldırı yaparlar.Bu saldırıda pkk nın köşeye sıkıstıgının göstergesidir.TSK Tanrı olmadıgı için ve sulu zırtlak aglak demoklratlar oldugu için basta metropllere olmak uzere gizli binlerce terörist vardır bunlara emir geldigi zaman kallesce saldırılarını surdurcekler TSK'nın görevi bellidir baska saldırı yapılmaması için saglam politikalar ile bir siyasi çizgi olusturulmadır bu durumda geriye kalan iş hukemetindir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bi dostumu yarın hakkariye uğurlucam:S
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    BuZuL bunu yazdı:
    -----------------------------
    hay a.q bizim tsk nında bi bok yapacağı yok... anca boş mağaraları bombalıyorlar mayın imha ediyorlar başka ülkeye olacak bunlar varya kuzey ırağa bir milyon kere girmişti bile adam gibi biri gelsede bari katliam yapsa bütün pkk ya bunlar bundan anlar kafatasçılık şart artık nasıl olsa adımız çıkmış soykırımcııya.
    askeri tekniklerden ve stratejilerden anlamayıp tsk boku bokuna vuruyor demek boş bir iştir.Birincisi eğer sağlıklı bir gözün varsa harekatlarda mağara  değil tesislerin vurulduğunu anlarsın,sen şimdi dersin ki iyide orada insan var mı?evet var tesis varsa onu yöneten insan da vardır.gnş.kurmay başkanının da dediği gibi uçaklar çok yüksekten uçtukları için onların sesinden önce füzeler gider o bögleye füze vurunca anlarlar ancak : ) tsk dağ ve taş vurmuyor vurulan  hedefler tesisler,içindeki teröristler ve lojistik merkezler.Savaşın sadece insandan ibaret olmadığının farkında değilsin sanırım?
    Diğer konu,gerilla saldırısı düzenlemek (teröristlere gerilla demiyorum saldırının tipi için bu kelimeyi kullandım ) çok kolaydır.karakola uzak bir yerden havanı ,rpglerini kurarsın çatışmaya bile girmeden vurup kaçarsın yeri gelir ağır da hasar verirsin,önce mücadelenin ne tip bir mücadele olduğunu anlayalım ondan sonra yorumlarımızı yapalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    bu karakolun basılacağı 2 hafta önceden bir tv programında 93 yılında o bölgede görev yapmış olan erdal sarızeybek tarafından söylenmişti hatta harita üzerinde burdan gelecekler burdan vuracaklar ve burdan kaçacaklar diye tek tek gösterilmişti bunlar neden dikkate alınmadı aslında bizim dağa taşa bomba atmamızın nedeni pkk nın abd emrine girmesi için çünkü abd diyorki pkk ya sen artık aponun değil barzaninin talabanin emrine gireceksin türkiyede siyasal olacaksın pkk da bana petrolden pay veririsen girerim emir altına diyor tabi bu mümkün değil abd de ne yapıyor türkiye eli ile pkk yı barzanini emrine sokup ırakta kürdistanı kurmak ve güçlendirmek ve türkiyeyide pkk ile oyalayarak kendi sınırları dışına çıkmasını engellemek istiyor

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek
    Allah Pkknın belasını versin... 88/3 Destek Geliyor...!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    BuZuL bunu yazdı:
    hay a.q bizim tsk nında bi bok yapacağı yok... anca boş mağaraları bombalıyorlar mayın imha ediyorlar başka ülkeye olacak bunlar varya kuzey ırağa bir milyon kere girmişti bile adam gibi biri gelsede bari katliam yapsa bütün pkk ya bunlar bundan anlar kafatasçılık şart artık nasıl olsa adımız çıkmış soykırımcııya.
    askeri tekniklerden ve stratejilerden anlamayıp tsk boku bokuna vuruyor demek boş bir iştir.Birincisi eğer sağlıklı bir gözün varsa harekatlarda mağara  değil tesislerin vurulduğunu anlarsın,sen şimdi dersin ki iyide orada insan var mı?evet var tesis varsa onu yöneten insan da vardır.gnş.kurmay başkanının da dediği gibi uçaklar çok yüksekten uçtukları için onların sesinden önce füzeler gider o bögleye füze vurunca anlarlar ancak : ) tsk dağ ve taş vurmuyor vurulan  hedefler tesisler,içindeki teröristler ve lojistik merkezler.Savaşın sadece insandan ibaret olmadığının farkında değilsin sanırım?
    Diğer konu,gerilla saldırısı düzenlemek (teröristlere gerilla demiyorum saldırının tipi için bu kelimeyi kullandım ) çok kolaydır.karakola uzak bir yerden havanı ,rpglerini kurarsın çatışmaya bile girmeden vurup kaçarsın yeri gelir ağır da hasar verirsin,önce mücadelenin ne tip bir mücadele olduğunu anlayalım ondan sonra yorumlarımızı yapalım.

hacı ben askerlerin içinde büyüdüm sen nerde büyüdün ? tesisi vursan ne vurmasan ne ? o 1 tesisin parasını adamlar 10 dk da çıkarır... ayrıca hadi ben bir sivilim askeri bilgim yoktur belki sen askermisin + askeri teknikler hakkında ne biliyorsun ? savaşta değilizki askeri bir teknik olsun şehit verelim benim kasteddiğim kuzey ırakta bu teröristlerin yerleri avuçlarımızın içi gibi biliniyormu ? evet sonuç ne olacaksa olsun girsinler her geçen gün birileri ölüp gidiyor şehitlik elvette çok yüksek bir mertebedir bende dahil şehit olmayı isterim fakat suskunluğumuz neden ??

antioksidan tsk nın operasyon yapması için önce abd nin izin vermesi gerekir rte nin değil veya akp nin değil bunu görmek zor bişey değil ! kendi başlarına çok güzel bir iş yaptı tsk girdi ırağa abd dedi diye ertesi gün çekilde bunları görmek için askeri teknikler gerek varmı sence ?? elimiz kolumuz bağlı başka söze gerek varmı ? daha apoyu bile asamıyoruz varmı ötesi ?

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    ananı sikeiym pkk picleri. Serefsiz yaratıklar. O şehitlerden biri bizim Trabzon / Akçaabat / Yenimahalleden Gökhan Uzun adında bi arkadaşımızdı. pkk ve tüm sempatizanları ananızı skiyim.

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    NighT-7 bunu yazdı:
    ananı sikeiym pkk picleri. Serefsiz yaratıklar. O şehitlerden biri bizim Trabzon / Akçaabat / Yenimahalleden Gökhan Uzun adında bi arkadaşımızdı. pkk ve tüm sempatizanları ananızı skiyim.
    aynen baba hepsini gebertmek lazım bunların bizim yüreğimiz yanacağına onlarınki yansın

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    ---------
    hacı ben askerlerin içinde büyüdüm sen nerde büyüdün ? tesisi vursan ne vurmasan ne ? o 1 tesisin parasını adamlar 10 dk da çıkarır... ayrıca hadi ben bir sivilim askeri bilgim yoktur belki sen askermisin + askeri teknikler hakkında ne biliyorsun ? savaşta değilizki askeri bir teknik olsun şehit verelim benim kasteddiğim kuzey ırakta bu teröristlerin yerleri avuçlarımızın içi gibi biliniyormu ? evet sonuç ne olacaksa olsun girsinler her geçen gün birileri ölüp gidiyor şehitlik elvette çok yüksek bir mertebedir bende dahil şehit olmayı isterim fakat suskunluğumuz neden ??

antioksidan tsk nın operasyon yapması için önce abd nin izin vermesi gerekir rte nin değil veya akp nin değil bunu görmek zor bişey değil ! kendi başlarına çok güzel bir iş yaptı tsk girdi ırağa abd dedi diye ertesi gün çekilde bunları görmek için askeri teknikler gerek varmı sence ?? elimiz kolumuz bağlı başka söze gerek varmı ? daha apoyu bile asamıyoruz varmı ötesi ?
    -------------
    ailemde asker /polis olan çok sayıda kişi olduğnu belirterek gireyim konuya.
    bir,tesis parası demişsin .böyle saçma şey olur u buzul? o zaman israil neden nükleer santralini vuruyor suriyenin?iş sadece para işi değil,neresi vuruluyor?haberleşme tesisi,bir kaç hafta alır oranın düzeltilmesi.o süreçtede iletişim büyük darbe yer,istibarat büyük darbe yer.lojistik yerleri vuruluyor,bu ne demek?gereken ekstra para demek bu da örgüte zarar demek.
    ayrıca,terörizmi askeri operasyonla bitirebileceğine inanan varsa alnını karışlarım.Bunların önünü kesebiliyor musun?şehirde ki milisleri topluyor musun?asker vuruyor her gün öldürüyor ama ya siyasiler?onlara bağlı emniyet ne yapıyor? örgüte adam kazandıranlar ne yapıyor?yurt dışındak ipkklılara karşı tek bir hamle yok!MİT ne yapıyor?dış operasyonlar bölümü bugüne kadar ne yaptı?

tsknın operasyon yapması için TAYYİPİN CESARETLİ olması gerekir .tayyip isterse operasyon yaptırır mı?Evtt yaptırır ama neden korkar?abdnin ekonomiyem üdahalesinden,zenign kesim tarafından kaybedeceği oydan dolayı korkar,başka bir sebep yok.
    abd dedi diye kimse çekilmedi,Türkiye ırağa girdiği günden itibaren abd çekilin diyor.her gün tekrar ettikleri şey ve gün geliyor çıkıyoruz "ABD DEDİ ÇEKİLDİK1 oluyor iş.öyle dğeil.olayın lojistik sorunu bir kere başlı başına problem. -3o derecede  dağa piyade çıkarıyorsun. bir rüzgar esti mi titriyoruz  giyinsek bile,oradaki durumu düşünen var mı?kar,sis elinde dragunovla bekleyen teröristlerdedn haberi olan var mı?
    Kamp yok edildi,ele geçirildi,içindeki mühimmat ele geçirildi,tesisler imha edildi ve çıktık olay bu.
    Aponun asılamaması ise siyasi bir sorundur,siyasilerin g.tlüğünden kaynaklanır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    axaraylim
    axaraylim's avatar
    Erkek

şehitlerimize ALLAH tan rahmet diliyorum yakınlarına sabır versin RABBİM

ben şehidim 1 damla kanını dünyalara değişmem

Toplam Hit: 5713 Toplam Mesaj: 34