Halı Yıkama İşi Sizce Nasil ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyler karar verdım bizim biladerle halı yıkama işine girecegiz 20 bın lira makinelere baglayalım dıyoruz .. 10 bın lirada bi halıları tasımak ıcın araba alalım dıyoruz .. Hangı makinelerı onerırsınız .. Saglam makıneler olsun cabuk bozulmasın .. aldıgımız yer servıs parca garantısı versın .. o kadar para baglıcaz sorun cıksın ıstemıyorum hıcbı sekılde onun ıcın ıyı arastırıp saglam makıneler almak lazım .. ve alacagımız makıne bu degısık tip halıların amına koymasın başımıza hıcbı sekılde iş acmasın .. bilgisi olanlar paylaşirsa sevınırım.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

hamam böceği  işine gir. paranın a.k sın.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Bu işin piyasasını bilmem..

Bizim binanın altında dükkanı olan bir zat ben buraya oto yıkama açacağım deyince binaca ayağa kalktık.

Apartman altında bu tür işleri (kahvehane, internet kafe, halı yıkama, oto yıkama) aça bilmek için binadan izin alınması gerekiyormuş,

bizler zaten bu tür işleri binamızda görmek istemediğimizden itiraz ettik.

Vatandaş ben 20 milyarlık malzeme aldım, ben ne yapayım diyo..

Biz de sen bilirsin, ama biz izin vermiyoruz dedik..

Galiba bu vatandaş bizim binadan başka yere oto yıkama açacak.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

Beyler karar verdım bizim biladerle halı yıkama işine girecegiz 20 bın lira makinelere baglayalım dıyoruz .. 10 bın lirada bi halıları tasımak ıcın araba alalım dıyoruz .. Hangı makinelerı onerırsınız .. Saglam makıneler olsun cabuk bozulmasın .. aldıgımız yer servıs parca garantısı versın .. o kadar para baglıcaz sorun cıksın ıstemıyorum hıcbı sekılde onun ıcın ıyı arastırıp saglam makıneler almak lazım .. ve alacagımız makıne bu degısık tip halıların amına koymasın başımıza hıcbı sekılde iş acmasın .. bilgisi olanlar paylaşirsa sevınırım.

hacım bi halıyı 6 7 kere yıkatmadıktan sonra, bahsettiğim tanıdıkların kullandığı makinalar var. en fazla 1000 liradır. böyle yerleri silme makinası gibi elde tutuyosun hilti gibi. yaklaşık 10 yıl o makinalarda ne halılar yıkadılar. iran halısı mı dersin bilmem ne özel halısı mı dersin.

benim gördüğüm 4 5 defa halının anasını ağlattı halılar eskiymiş. onun haricinde sorun çıkmamıştı.

tabi esk teknoloji o. şimdi neler vardır neler iyice araştırman lazım :|

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    resulkaynar
    resulkaynar's avatar
    Erkek

100 ile 150 bin arası sermaye yeter diye düşünüyorum. Böcek ilaçlama ve çamaşır yıkama işinide beraberinde yaparsan iyi olur. Hizmet sektörünün önemli dallarından. Hizmet sektöründe her zaman para var.

Toplam Hit: 8923 Toplam Mesaj: 16