folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Hangi Gübrede Azot Var ?

Hangi Gübrede Azot Var ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    hocam ekle benı yaw kefensiz_50@hotmail.com gene burdanda deva m ederiz ama msn daha rahat olur 2-3 sey soracam :D

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Mürid kardeşim Ziraat Müh. 3. sınıf öğrencisiyim. Elimden geldiğince yardım edeyim...

Azotlu gübreler 4 grup altında toplanır.

- Amonyumlu gübreler

Amonyum sülfat, Amonyum klorür 

- Nitratlı gübreler

Kalsiyum nitrat, Sodyum nitrat 

- Amonyum ve nitratlı gübreler

Amonyum nitrat, Amonyum Sülfat nitrat, Kalsiyum amonyum nitrat

- Amidli gübreler

Üre

Bunun dışında sıvı azotlu gübreler de mevcut. Tam olarak ne istediğini yazarsan ( İçerdikleri azot oranları, nerelerde kullanıldıklarını, ne işe yaradıklarını vs..) yardımcı olurum.  

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek
    ricin bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam peki potasyum nıtrat ile yaptığımız gibi sis yapabilirmiyiz acaba....birde üre gübresinin örneğini verdiğin iyi oldu buz derdinden kurtuluruz deneylerde....

Amonyum nitratı suyla karıştırıp kaynat, sonra bi leğenin içine gazete kağıtları ser, kaynayan suyu üzerine dök, sonrada suyun buharlaşmasını bekle.

Su buharlaştıktan sonra gazete kağıdını rulo şeklinde sarıp ateşle. güzel sis bombası olur ama amonyum nitratı biraz yoğunlaştırmak lazım.

Kaynattıktan sonra suyun üstündeki tortuları, yani çözülmeyen maddeleri süz biraz saflaşır. Yaparken filanda hiç bi tehlikesi yok merak etme.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

dediğin yöntemı youtubede izledim hocam ama amonyum nıtrat olduğunu bılmıyordum....bunu yanında başka neler yapabiliriz kimyasal olarak özellikle patlayıcı olarak :D

bu arada zirat muhendısı hocam bana azotlu gübre değilde mesela piyasada bulunan senın de dediğin gibi kalsiyım vb. nitrat gübreleri var bunlarda pot. nıtratın yaptığı işi görürmü biraz yapılarından ve neler yapılacağından bahsedersen bana çok büyük katkı sağlamış olursun.. 

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    borber
    borber's avatar
    Erkek
    ricin bunu yazdı:
    hocalar gecen roket motoru için pot. nitrat alamya gittiğimde gördümki kalmamış onun yerine amonyum nıtrat alım dedim 8kg aldım geldim sonradan halo hocaya sordum böyle böyle dedim ondan bi halt olmaz dedi forumun eski sayılarını gezerken baktım  biri gübre bombası yazmış özelliklede azotlu olsun felan yazmış herhalde bir özelliği var dedim ondan sordum....yarında 25kg pot. alcam cuvalla satıyorlar mecbur alcaz :D bu arada tekirdağın-çorluda kimyevi maddeler satan bir yer varmıdır acaba nasıl araştırmalıyım...
     sen potasyum nitrat mı alacaksın ... hemde 25 kg emin misin ... çünkü potasyumnitratın 100 gramı 15 ytl bu durumda 25 kg 375 ytl eder hadi 375 ytl var almaya karar verdin diyelim piyasada 100 er gramlık paketler halinde satılır ve 1 kg bulman bile iökansızdır ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    gübre dedik hocam nerenden anlıyon kaç günden beri gübre gübre bitarafımızı yırttık sen saf pot. nıtratmı sandın...başlığı oku derim yanı biraz mantık be hocam vallahi....

Toplam Hit: 4620 Toplam Mesaj: 17