Hangi Telefonu Tercih Etmeliyim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Herkeze Merhabalar;

Öncelikle Burdan çıkacak yorum ve görüşler doğrultusunda telefon alacağım. 4 Senedir bir fiil aynı telefonu kullanmaktayım, çok kararsızım sizlerin yardımıyla bu konunun üstesinden gelmek istiyorum bu yüzden bilgisi olan tüm mürit arkadaşıma sesleniyorum yorumunu bekliyorum muhakkak..! 

Arkadaşlar önce sizlere ihtiyaçlarımdan bahsedeyim bir telefondan ne beklerim bunlardan bahsedeyim;

1- Şarj Ömrü uzun olmalı ve Kısa zamanda dolmalı ( Sarj Kablom Veya adaptörüm yoksa wifi ile sarj edebilmeliyim :) )

2- Aynı ekranda birden fazla işlem yapabilmeliyim ( excelde işlem yaparken muzık dinlemeli veya youtubede gezerken ınstagramda takılabilmeliyim,) Ekran 2 e ayrılabilmeli kısaca.

3-Kamera olmazsa olmazım, en iyi görüntüyü elde edip zoom, netlik ve en iyi görüntü kalitesi sunabilmeli.

4- Performans

Arkadaşlar S7 EDGE VEYA NOTE 5 arasında seçim yapacağım, Başka bir telefon önerisinde bulunmayın, Lütfen.. ( Yeni gelecek  İphone  7 Hariç :) )

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yazdıkların 2 cihaz içinde ortak özellik , kalem kullanırmısın kullanmazmısın onu söyle

bence kalem kullanma s7 edge al bide wifi adaptör al geç.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ekranı ikiye bölme iPhone 8'den önce gelmez. Gelsede sadece Plus olna büyük ekranlı iPhone'a gelir. 4.7 inç ekranı ikiye bölsen ne olur bölmesen ne olur ?

Note 5 ile S7 edge arasında fark yok. İkiside aynı kameraları kulllanıyor. Kalem ve büyük ekran istiyorsan note al.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-M-D
    C-M-D's avatar
    Erkek

Hocam sen direkt S7 Edge'i özetlemişsin. Ben almaya karar vermiştim ve de hayatımda verdiğim en doğru kararlardan bir tanesi de bu oldu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

yeni konu açmayalım benim telefon da eskidi, telefona da çok para vermem. bugün lenovo p1e baktım kalas gibi geldi beğenmedim, huawei p8 çok hoşuma gitti ama batarya küçük. 

telefonda önceliğim tasarım ve şarj maksimum 1500lik bişey arıyorum bilen?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

yeni konu açmayalım benim telefon da eskidi, telefona da çok para vermem.7 bugün lenovo p1e baktım kalas gibi geldi beğenmedim, huawei p8 çok hoşuma gitti ama batarya küçük. 

A7 2016  A8 2015 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı

yeni konu açmayalım benim telefon da eskidi, telefona da çok para vermem.7 bugün lenovo p1e baktım kalas gibi geldi beğenmedim, huawei p8 çok hoşuma gitti ama batarya küçük. 

A7 2016  A8 2015 

eyvallah hocam a7 hoşmuş ram  2 gb sorun olur mu acaba? benim emektar m7de de 2gb var

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öyle her uygulamayı arkada açık bırakmıyorsan Ram artık önemli değil işlemci önemli. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

kamera açısından bakıldığında s7 edge önde geliyor internette izledim 

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    BrighStar bunu yazdı

Kamera önemliyse LG G5 veya S7 Edge bakmalısın. G5'in çift kamerası sayesinde geniş açı özelliği var. Ancak geriye kalan özellikler Samsung tokatlar :

https://www.youtube.com/watch?v=Qke6klF2VgI

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    BrighStar bunu yazdı

hocam izlemene gerek yok fark var zaten.

note 5 f/1.9, 28mm 1/2.6" sensor size, 1.12 µm pixel size

s7 edge  f/1.7, 26mm 1/2.6" sensor size, 1.4 µm pixel size

diyafram açıklığı F değeri küçüldükçe artar yani daha düşük F değeri daha iyi diyafram açıklığı yani daha iyi ışık alan fotograflar 

+ olarak yine pixel boyutu olarak edgenin bir pixeli  note 5 deki pixel boyutundan daha büyük.

ha şöyle bişi var pixel boyutu telefonlarda en büyük HTC de ancak şuan samsung her türlü eline veriyor.

Toplam Hit: 2057 Toplam Mesaj: 19
note 5 s7 edge