folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hangi Ülkede Yaşanır

Hangi Ülkede Yaşanır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

HeyQirs bunu yazdı:
    -----------------------------

swordfish bunu yazdı:

HeyQirs bunu yazdı:

canadada yasanir ama ottowa toronto degil ben biraz daha iliman iklimciyim vancouver iyi gelmk isteyen gelsn kendi evim arabam herseyim var ogrenciyim :D takiliriz paff cufff para sikintim yok  her turlu clubde restorantta seklim var :D kucuk bi cevrem var acikcasi burada mutluyum okulunun amk bu arada :D

not hayat pahali aylik ortalama 15-16 bin arasi harciyorum ama mutluyum amk :D

Ben bi kanada konslolosluğa gidip geliyorum :D Ordan senin yanına. Ordan bi china bide pattaya yaparız :D

ozkan abi ev okyanus manzarali hatun ganimet gibi okul bitiyo gel kopalim temmuz ortasina kadar sonra evi san birakip trye geciyim 2 ay tatil yapip geliyim geri :D

güzel hayatta ayda 15-16 bin i harcadıktan sonra burda da kral gibi yaşarım şöle bi düşününce :D

Kanada ya yolumuz düşerse yapışırız hocam sana :D Gerçi taa Kanada anasını satiim, Konya değil ki tatile giderken yolumuz düşsün uğrayalım :D 

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Falassion
    Falassion's avatar
    Erkek

burası bide diğer 3.sınıf ülkeler hariç heryer olabilir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scheitann
    scheitann's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

bide bu tabi kişiden kişiye değişebilecek bi soru :)
    örneğin new york öyle filmlerde gördüğümüz gibi sürekli kalabalık sürekli koşuşturmacalı bi yaşntıya sahipse sittinsene yaşayamam mesela orda :D 

manhattan bolgesi dedigin gibi bi kosturmaya sahip.

sonucta new york eyaleti gayet buyuk bir yer. manhattan adasinin nufusu 8 milyon.

ama mesela long island da new york ta. yarim saat suruyo jamaicadan trenle ve ben o kadar agaci ormanda gormustum. inanilmaz yesil bi yer.

west hempstead de bi yere gitmistim bu subat ta aksam 9 da birak yolda insan gormeyi golge bile goremedim resmen unutulmus bi alan.

bi de metrolar filmlerde gordugunuz gibi degil inanilmaz eski, raylarda hep fareler cirit atar.

ama su da bi gercek metro gercekten inanilmaz calisiyo.

ALLAH RIZASI ICIN BU PROFILI SILIN
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

amerikayı pek bilmiyorum ama avrupa o kadar abartıldığı süper ülkeler değil (Almanya istisna)

mesela yunanistan avrupa birliğinde ve şengen ülkeleri içinde olmasına rağmen hiç gelişmemiş diyebilirim yollar rezalet çalışma sıfır ama adamlar avrupada.

italya'nın da tarihi yerlerinden başka yaşanacak güzel alanları olduğunu sanmıyorum ayrıca aşırı derecede pahalı insanları sinir bozucu olabiliyor.

fransa ise bence dünyadaki en pis ülke heryer kokuyor ve sayısız evsiz var ayrıca aşırı pahalı 2000 euro maaş alsan 1000 eurosu kira 400 euro elektrik su hiç bir albenisi yok. 

ispanya'da barcelona hakkında konuşmam gerekirse orada katalan değilseniz zaten rahat göstermezler sıcaktan bunalıp tişörtünüzü çıkardığınızda herkes o tişörtü giymelisin burası katalonya diyor değişik bir yer diğer yerlerini bilmiyorum ve ayrıca pahalı. ispanyol katalan ayrımı çok

bu saydığım ülkeler teknoloji açısından bizim büyükşehirlerimize denk olabilirler hatta biz ilerde bile olabiliriz ama almanya faktörü var Almanya inanılmaz bir yer tam yaşanılabilir bir yer herşey düzenli yollar büyük parklar bol heryer metro ama insanları boş. almanlar hakkaten çok soğuk ırk hele türk isen hiç şansın yok eğitim seviyen ne olursa olsun önyargıyı kıramıyorsun.

sanırım en yaşanılası yer hollanda ve özellikle de amsterdam herkes güleryüzlü şehir muhteşem herşey serbest olmasına rağmen yasadışı bir durum yok herkes ana dili gibi ingilizce biliyor şehir büyük olmasına rağmen araç sayısı yok denecek kadar az herkes bisiklet kullanıyor çevre oldukça temiz.

ama tüm bunlara bakıldığında insanın vatanı gibisi yok paran varsa zaten türkiye dünyanın en güzel yeri paran yoksa sıkıntı. eğer paran yoksa avrupada hiç birşey yapamazsın 2 günde öldürürler insanı o kadar pislik yine bizim memlekette yardım kültürü var.

işte öyle
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

COURAGE_x bunu yazdı:

3'cu senemi dolduruyorum rusyada ilk bir arkadas getirdi 5 ay calisip dukkani kapatinca geri gittik 3 ay durdum ist de geri geldim moskovaya cebimde 120$ vardi is yok ev yok tanidik yok birinin tel numarasi dahi yok hava -32 derece sabah saat 06:00 hikaye uzun gerek yok anlatmaya dil den dolayi bi cok zorluklar  yasadim  moskovadan baska bir bolgeye gectim...

isim+evim+ailem+cevrem  hepsini kurdum 1.5 sene icinde

rusya guzel cok milletlidir ama kulturludurler saygilidirlar kafkasya bolgesi haric biraz daha varostur..her siniftan is imkani vardir bol yesil alan vardir temizdir insani rahatina duskundur ulasim ucuzdur  kolaydir calistigin isin statususune gore maaslar degisir en dusuk maas 600$ baslar bi tek kiralari pahalidir pahalilik moskova+st.petersburgta gecerlidir..

"not" bi arkadas wc den bahs etmis evet tuvaletlerde su yoktur artik yaninda 0"5 su eksik etmicen:)) eee ne yaparsin bi tek bizdemi su var o zaman adamlar bosuna bize kara g't demiyorlar adamlar kabak g't lude ondan gerektirmiyor belki su :))

Rusyanında mafyaları psikopatları hiç çekilmiyor amk

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    afrikada ya da 3.dünya ülkelerinde
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DonnieDarko
    DonnieDarko's avatar
    Erkek

Dünyada gezgiğim ülkeler içinde ve araştırdığım ülkeler içersinde en rahatı Tayland diyebilirim. Çok rahat ve sıcak bir ülke. İnsanları sevecen ve misafirperverler. Bir ay kadar kaldım, ufaak çapta işte yaptım, kimse vergi istemiyor. Ehliyetin olmasada araba ve motorkullanabiliyorsun, yeterki parasını ver. Çok ucuz bir ülke. Asyanın başkenti diyorlar, turist sayısı çok fazla yabancılık çekmezsiniz. Filmlerde anlatıldığı gibi pis değil. Topikal olarak da mükemmel bir ülkedir, Türkiye doğal güzelllik olarak eline su bile dökemez.

Vize süren bitincede seni ülkeden atma muhabbetleri yok, sadece çıkarken vergi ödüyorsun. Polisler karışmaz, ben sarhoştum, polise yapıştım, çişim var nereye yapayım diye, koluma girip tuvalete götürdü. Bizde aynı olayın olduğunu düşünün :)

Saymakla bitmez, güzeldir Tayland. Mutlaka tavsiye ederim, ölmeden önce gidip gezin.

Dip not: Tayland denilince akla genellikle seks turizmi gelebilir. Ama araştırmalarım ve gözlemlediğim kadarıyla bu halkı bu seks ticareti olayına avrupa ve amerika insanı getirmiş. Tanıştığımız kadın tacirlerinin %90 ı ingiliz, diğerleri de fransız, amerikalı. Ben oranın yerlisinin bu işi yaptığını görmedim.

Sanki tüm hayatım boyunca, yanlış melodiyle dans etmiş gibiyim...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Metanet bunu yazdı:

Gitmedim ama ya$amak istediğim yerlerden biri Kanada.Hiçbir kimseyle, hiçbir ülkeyle bir problemi olmayan ülke.

Kesinlikle hocam adamlar hem zengin, hem hiçbir olaya karışmıyor hemde huzurlu. Şu ana kadar Kanada'ya dair olumsuz birşeyler duyan var mı hiç?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek

qoqo bunu yazdı:

Metanet bunu yazdı:

Gitmedim ama ya$amak istediğim yerlerden biri Kanada.Hiçbir kimseyle, hiçbir ülkeyle bir problemi olmayan ülke.

Kesinlikle hocam adamlar hem zengin, hem hiçbir olaya karışmıyor hemde huzurlu. Şu ana kadar Kanada'ya dair olumsuz birşeyler duyan var mı hiç?

haci ben olumsuz birsey duymadim hatta su internet zirvaligini kabul eden ilk ulke orasi ozgur internet :))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drakan
    drakan's avatar
    Erkek

tako1612 bunu yazdı:

qoqo bunu yazdı:

Metanet bunu yazdı:

haci ben olumsuz birsey duymadim hatta su internet zirvaligini kabul eden ilk ulke orasi ozgur internet :))

Kim ne yapacak kanadada tabi huzurlu olurlar:) bizim cografı konumun önemine bi bakın bizi hayatta huzurumuzla başbaşa bırakmazlar...

drakan & Oceanicy www.tasarimus.com
Toplam Hit: 15161 Toplam Mesaj: 116