Harc Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyler bahcemiz var , 5 metre uzunlugunda 5 metre genişliginde , 10cm yuksekliginde bir beton atmak istiyorum ne kadar kum ne kadar çimento ve su katmam lazım bunun için ?

Sonradan bu yerın uzerıne kamelya yapılabilir o yuzden saglam olması lazım. 

Bu işlerden anlayan arkadaşlar en ince ayrıntısına kadar maliyet hesabı ile yapılması gerekenleri anlatırsa sevınırım teşekkürler.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek

Selamlar hocam, dede mesleği ve ailede inşaat ile eskiden beri uğraşıldığı için genel olarak 3 el arabası kum'a 1 torba çimento katılarak bir harç elde edebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde bizde baya büyük bir oda yaptık yayla evine yani tecrübelerle sabit olarak konuşuyorum. Ama metrekare hesabını daha çok babamlar biliyor ona hiç kafa yormamıştım bu zamana kadar ama yarın kesin olarak öğrenerek sana dönüş yapabilirim. :) Kesin bilgi verebilrim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vac
    Vac's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sıf harcla suyla olcak iş değil düzgün şekilde kalıp çakman demir bağlatıp beton dökmen lazım yoksa kafana duvar göçer 

Comeback...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

BETONÜ KENDİNİZ YAPACAKSANİ ELDİVEnSİZ SAKİN KARIŞTIRMA . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Kürek ile daha stabil oluyor. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Kürek ile daha stabil oluyor. 

Betonu kürek yardımı ile karıştıran Sİz OlacaksAniz . Eller alışık olmadığı için inşaat eldiveni kesin takın . Demek istedim .becerememisim . Yoksa 2 hafta ozbir çekmesiniz.eller su toplar.

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Konu basligini HACK nasil yapilir diye okuyan bir ben miyim :)

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    nukeshore bunu yazdı

Konu basligini HACK nasil yapilir diye okuyan bir ben miyim :)

Usta uykun gelmiş :)) Bi çeşit betonu hackleme sanatı öğreniyoruz.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek
    Vac bunu yazdı

Sıf harcla suyla olcak iş değil düzgün şekilde kalıp çakman demir bağlatıp beton dökmen lazım yoksa kafana duvar göçer 

hocam illa düzenli şekilde demir bağlatmasına gerk yok sadece temel açacak yeteri kadar ve temelin içerisini büyük taşlarla ve varsa eğer normal demir parçaları içerisine atarak üzerinide iyice betonla kapatabilir :) Yani bizde bu şekilde yaptıkve hatta beton kuruduktan sonra üzerine duvarda ördük ve bayada sağlam bildiğin oda kulnaıyozda :) Tabiii burda harcın su ayarını dikkat etmek lazım göz kararı ayarına göre bakacaksın ve çok cıvık olmaması gerek beton dökmek için. :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

5*5*0,1=2.5m^3 beton dökülür. Tabi tamamını beton ile doldurma bulabiliyorsan dereden taş felan döktür. Böylece daha az beton harcamış olursun. Tahminimce taşla doldurursan 1m^3 yeterli olacaktır. Agrega olarak çakılda taşıda kullanabilirsin. Üstüne ince bir sıva geçersin temiz olur. Sulamayı unutma havalar sıcak.

arbeit macht frei
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyyldrm bunu yazdı
    Vac bunu yazdı

hocam illa düzenli şekilde demir bağlatmasına gerk yok sadece temel açacak yeteri kadar ve temelin içerisini büyük taşlarla ve varsa eğer normal demir parçaları içerisine atarak üzerinide iyice betonla kapatabilir :) Yani bizde bu şekilde yaptıkve hatta beton kuruduktan sonra üzerine duvarda ördük ve bayada sağlam bildiğin oda kulnaıyozda :) Tabiii burda harcın su ayarını dikkat etmek lazım göz kararı ayarına göre bakacaksın ve çok cıvık olmaması gerek beton dökmek için. :)

bu işin üstesinden gelebilirmiyim ,yoksa bi ustayamı yaptırayım karar veremedım :)

Toplam Hit: 2709 Toplam Mesaj: 22
harc yapımı beton atımı