folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hard Disk Göçtü (Yardım)

Hard Disk Göçtü (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar,

Laptopuma ssd aldım ve varolan diskini harici disk gibi kullanıyordum. Birde bitlocker ile şifrelemiştim. Gel zaman git zaman disk göçtü. USB kutu almıştım diske özel sürekli usb ile deniyordum. Evdeki PC'ye takınca pc komple donuyor. İşyerine getirdim şimdi. Farklı kutu ve kablolarla deniyorum. PC taktığım an donup kalıyor. Kurtarma şansımız var mıdır. ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocalar,

Laptopuma ssd aldım ve varolan diskini harici disk gibi kullanıyordum. Birde bitlocker ile şifrelemiştim. Gel zaman git zaman disk göçtü. USB kutu almıştım diske özel sürekli usb ile deniyordum. Evdeki PC'ye takınca pc komple donuyor. İşyerine getirdim şimdi. Farklı kutu ve kablolarla deniyorum. PC taktığım an donup kalıyor. Kurtarma şansımız var mıdır. ?

Sanırım raw moda geçmiş olabilir disk başıma geldi zamanında ssd ise hiç bi fikir veremicem normal hdd ile sistemleri çok farklı ama windows kurmayı dene bi bakalım ama %90 ssd çöp

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Hocalar,

Sanırım raw moda geçmiş olabilir disk başıma geldi zamanında ssd ise hiç bi fikir veremicem normal hdd ile sistemleri çok farklı ama windows kurmayı dene bi bakalım ama %90 ssd çöp

Hocam, yok ssd değil. ben laptopa SSD alınca içindeki normal 500gblık diski harici olarak kullanuıyordum. nasıl yapabilirim?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

live linux ile dosyalara erişmeyi denediniz mi?

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

live linux ile dene birde

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam diski masaustu pc ye satadan bagla ve makinayi baslat biosda takilmadan gecersen ihtimalleri siralayalim ama yok biosta kaliyorsan 1 bardak soguk su iyi gelebilir.

Not: cok onemli dosyalarin varsa kurcuklama veri kurtarma merkezlerine gonder.

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocalar öncelikle live linux olayını daha önce demedim. şimdi araştırıyorum hazır bir döküman varsa iyi olur. ayrıca bu yöntemde olmazsa dediğiniz gibi pc açılışta bağlayacam bakalım soğuk su mu sıcak su mu ozaman anlıcaz :D

Edit: Durum şuanda aşağıdaki gibi

Edit2: Ayrıca sürekli format seçeneği geliyor. Diski biçimlendir diyor.

HanDSomE tarafından 18/Nis/17 12:20 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

hocam harf yok sağ tıkla sürücüye harf ata disk yöneticisinden

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

hocam harf yok sağ tıkla sürücüye harf ata disk yöneticisinden

onu yemiyor hocam şu anda baya aşama kat ettim. ubuntu ile açtım yok sabahtan beri hiçbir çabamın meyvesini göremedim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

hdd dışardan bağlıyorsan usb kablosunu çok kısa tut. Uzun kablolar sorun çıkarabiliyor zamanında başıma gelmişti.

Syntax error..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

hdd dışardan bağlıyorsan usb kablosunu çok kısa tut. Uzun kablolar sorun çıkarabiliyor zamanında başıma gelmişti.

yok hocam farklı cihaz ve kablolarla denedim.

Toplam Hit: 2091 Toplam Mesaj: 14
harddisk hard disk bad sector çöktü