folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddisk Uçtu Beyler, Fikirlerinizi Alayım

Harddisk Uçtu Beyler, Fikirlerinizi Alayım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocalar ben pcde takılı toplam 16 tb civarı disk bulunduruyorum. bunlarda çeşitli dosyalar var, çoğu film falan tabi.

Daha bugune kadar data kaybetmiş değilim fakat en onemli dataların bulunduğu disk durup dururken gitti (Seagate ST3000)

Neyse ki düzenlli backupciyimdir, fakat diskim çok olduğundan tamamını backuplayamıyorum, sadece önemlileri yedeklemiştim. birkaç ay önceki datalarım kısmen duruyor fakat tamamı değil.

Neyse problemi anlatayım...

Benim pc gece gündüz açıktır, gece tuhaf seslere uyandım, harddisk kafası kütür kütür park etmeye çalışıor. Diski çıkardım, external power ve usb2sata cihazına taktım. 5-6 kere kafa park etmeye çalışıyor sonra spin etmeyi de kesiyor kapanıyor disk.

Ortalıkta bir sürü data kurtaran firma var, bunların kurtarma yüzdesinin ne kadar düşük olduğunu ve ne angutlar çalıştırdığını bildiğimen hiç öyle bir firmaya fln göndermeyi düşünmüyorum.

Bana şunlar lazım.

1) Eğer elinizde aynı sorunu olan (Kafa park sorunu) kullanılmaz durumda, eski de olsa bir disk varsa gönderirseniz makbule geçer. Problemi önce kobay bir diskte düzeltmek çok daha faydalı olur diye düşünüyorum.

2) Diski açmak için tozsuz ortam lazım. filmlerde gördüğümüz glove box denen şeyin türkçesi nedir? nerelerde satılır? bulamazsam kendim yapacam camcıda kestirip ama çok zamanımı alır.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

glove box a eldivenli kabin deniyor.

ben de senin aklina geleni onerecektim zaten.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

çözebiliceğin birşey olduğunu sanmıyorum. diskin üzerinde ki elektronik kartın herhangi bir elemanı arızalandığı içinde böyle yapıyor olabilir. tabi okuyucu kısım diskin yüzeyine rastgele tecavüz etmişte olabilir o zaman zaten hiç şansın yok. eğer aynı diskin kartından bulabiliirsen önce değiştir dene. bulamassan içine açma yoluna git.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

öyle ses gelmior olsa kartı değiştirecem de mekanik bir soruna benziyor onun için sökecem.

Daha önce hdd kafasını fln oturttum ama bad sectorle dolmuştu. tozsuz ortamda bi şansım olabilr

Eldivenli kabin satan biyer bulamıyorum bulabilen var mı?

HolyOne tarafından 08/Kas/13 08:45 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Eldivenli kabin satan biyer bulamıyorum bulabilen var mı?

ankarada teknomar ltd. sirketi uretiyor ayborek hocam.. istanbul , mersin , trabzon'da da satis yapiyorlar.

esin ozbek hanimla irtibata gecebilirsin

https://www.facebook.com/pages/teknomar-ltd%C5%9Fti/218075454905623

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

benimde harddiskim var acaba benimkiside böyle gümler mi acaba bigün.Yedekler nereye atılabilir ki hacılar şöyle bi en azından 30-40 gb alan veren bir disk siteside yok ki sadece önemlileri atalım.

NOT:Benim harddisk 2-3 kere veri atarken pcye bağlantı kopmuştu.Bunu kötüye yorabilir miyiz şeyhim ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

O işler için çok güzel backup scriptim var ama backup scriptim de diskte ve backupi yoktu=)))))

eger kurtarirsam scripti paylaşırım, piasadaki tüm programlardan daha pratik,

tabi terzi kendi sokugunu dikemez hesabi datalar gitti ama 16 TB i backuplayacak diskim olmadigindan gitti.

kurtaracam ama o diski bi sekilde =)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

O işler için çok güzel backup scriptim var ama backup scriptim de diskte ve backupi yoktu=)))))

eger kurtarirsam scripti paylaşırım, piasadaki tüm programlardan daha pratik,

tabi terzi kendi sokugunu dikemez hesabi datalar gitti ama 16 TB i backuplayacak diskim olmadigindan gitti.

kurtaracam ama o diski bi sekilde =)

benim bi 30 tane falan yedeklemem lazım.

3 tane farklı yandex disk hesabı açmakdan başka alternatif bir yöntem düşünüyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca kabinler cok pahalidir alip napcan akademisyen bitanidik biseyin yok mu universitelerde doludur o kabinlerden steril kabin de isini gorur icinde hava filtresi oldugunden surekli ortamdaki havayi ceker tozsuz ortam olur

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

glove box bilmiyorum ama tozsuz ortamda bir kabin düşündüğünü anladım. 

fikir olarak söylüyorum sadece.

bir zamanlar oto boya kabini işi yapıyordum. bu kabinler içlerinde büyük fanlarla çalışır yani toz ve pislik barındırmaz alır ne varsa içeride. 

eğer sanayide tanıdığın birisi var ise 3 5 kilo mazot alıp sadece kabini kendin için kullanabilirsin. kabinin iç ışıklandırmaları gayet iyidir. kullandıkları lambalar güneş ışığı adı verilen 50 ye yakın florasan ile aydınlatır. bu kabinler mazot ile çalıştığından dolayı dediğim gibi bir miktar mazot alıp rica edip kapıları kapatıp içeriye bir masa koyup içeride işini halledebilirsin diye düşündüm. iyi düşünmüşmüyüm ?

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

glove box bilmiyorum ama tozsuz ortamda bir kabin düşündüğünü anladım. 

fikir olarak söylüyorum sadece.

bir zamanlar oto boya kabini işi yapıyordum. bu kabinler içlerinde büyük fanlarla çalışır yani toz ve pislik barındırmaz alır ne varsa içeride. 

eğer sanayide tanıdığın birisi var ise 3 5 kilo mazot alıp sadece kabini kendin için kullanabilirsin. kabinin iç ışıklandırmaları gayet iyidir. kullandıkları lambalar güneş ışığı adı verilen 50 ye yakın florasan ile aydınlatır. bu kabinler mazot ile çalıştığından dolayı dediğim gibi bir miktar mazot alıp rica edip kapıları kapatıp içeriye bir masa koyup içeride işini halledebilirsin diye düşündüm. iyi düşünmüşmüyüm ?

Nat geo da ferrari yapımını izlemiştim.. şeyhim normal bi yerde hdd yi aç sonra parçaları devekuşu tüyüyle temizle toz falan kalmaz.. ferraride araç boyamadan evvel otoyıkamadaki rulolar gibi devekuşu tüyleri ile tozunu alıyolar :)

Toplam Hit: 5823 Toplam Mesaj: 40