folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Harddiski Temizleme

Harddiski Temizleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    Hard diski ilk algıdım gibi temizlemek istiyorum. bunun icin ne yapabilirim işletim sistemi vista 98 de fdisk atıyordum ama bunda nasıl ayarlıcaz bi virüs var formattan sonra gene geliyor hemen temizlik lazim ntfs yi bozmadan nasıl yaparız.

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    Hatırladıgım kadarıyla holy'nin bmle bir programı vardı ama bulamadım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Mihni
    By_Mihni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

combofix i denemediysen bir de onu dene istersen. Bu virüs için di. Hdd yi unutmuşum alttaki arkadaşın dediği gibi low lewel format cinsinden hdd'yi temizleyebilirsin ama bu yöntem riskli bir yöntem olduğu gibi en iyi temizleme cinsidir. Yazılım olarak Zilla Data Nuker 2 yi öneriririm.

Peyami Rullaz Penguen Rullaz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek

Harddıskının markasına gore "marka low level format" dıye googledan aratırsan ıstedıgın seye ulasabılırsın bence.Ya da sunu dene.

http://hddguru.com/content/en/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/

Was here...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carnager
    carnager's avatar
    Erkek

bu combofix i nasıl harici hdd ye yada usb ye yönlendiriyoruz ? yoksa direk usb yi mi temizliyo :D

EVERY MAN DIES, NOT EVERY MAN REALLY LIVES ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

simdi hdd'yi ilk aldıgım ayarlara getirmek istiyorum ile kastın nedir?

format vs. ? veya fabrika ayarlarlarınamı almak istiyorsun yani bu güne kadar yaptıgım hic bir sey veri kurtarma programları ile geri getirilmesin mi diyorsun? biraz acıklayıcı olalım.

eğer kastettiğin fabrika ayarlarına getirmekse maxtor firmasının MXBLAST programı var hdd'yi full siliyor fabrika ayarlarına getiriyor tabi bu işlem 20 saat'e yakın bir süre'de gerçekleşiyor.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Mihni
    By_Mihni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

carnager bunu yazdı:
    -----------------------------

bu combofix i nasıl harici hdd ye yada usb ye yönlendiriyoruz ? yoksa direk usb yi mi temizliyo :D

-----------------------------

combofix'i virüs temizlemek için söylemiştim onu belirtmeyi unutmuşum ilk mesajımı editledim. :)

Peyami Rullaz Penguen Rullaz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

virüs problemin varsa pm at temizleyelim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Lov level format atılmaz, gerek yoktur, günümüzdeki diskler en performanslı calışacak şekilde farbika cıkışı ayarlanmıştır, lov level dediğiniz şeyi, 1990 da üretile 300 mblık disklere atıyoduk...

Senin sorunun şu :

Muhtemelen diskinde birden cok bölüm var,

autorun virüsü denilen virus bulaşmıştır d:\ ye yada e:\ ye işte hangisi varsa...

sen c:\ yi formatlıyosun, sonra bilgisayarı actığında bilgisayarıma tıkladığın anda d:\ deki virüs otomatik olarak calışıp c:\ yede bulaşıyor...

bu kısır döngüde devam ediyor...

İlk aldığın şekilde şöyle yaparsın en kolay şekilde, Hangi işletim sistemini kuracaksan, kurulum penceresinde disk bölümleme ekranında, bölümlerin hepsini sil yeniden oluştur...

98 de gördüğün fdiskin xp ve üstündeki şekli budur...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    Tamam dogru diyorsuunuzda formattan sonra recoveryle dosyalar geri geliyor. Ben Recovery dosyalarının bile gelmesini istemiyorum Bigisayarı ilk aldıgım şekildeki gibi Harddiskin sıfır olmasını harddiskin içinde hiç bir veri kalmamasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

o zaman diski başka bir bilgisayara tak,

yönete gir,

tüm bölümleri sil yeniden tek bölüm oluştur...

R Wipe&Delete programını indir...

orada ayarlardan boş alan için 35 i seç

sonrada boş alanı wipela tuşuna bas sabaha kadar bekle...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 2969 Toplam Mesaj: 12