folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Harici HDD Veri Saklarken Özel Şifreleme (Beyin Fırtınası)

Harici HDD Veri Saklarken Özel Şifreleme (Beyin Fırtınası)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Truecryptin kardesi veracrypt ya da pgpnin kuzeni gnupgp diyeyim ben de. Silinme icin de remote yapabilecek bir sey aklima gelmiyor, komplike bir hale nasil sokuluru da dusunmedim ama sifre soruyor gibi gorunup yanlis sifre girdiginde bellegi komple corrupt eden bir .bat yazilir sanki?

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    MaviEkran bunu yazdı

Windows'ta yüklü gelen BitLocker ihtiyacını kısmen karşılayabilir.

İşletim sisteminin olduğu diski BitLocker ile şifreleyebilir, o şifre olmadan cihazın açılışını engelleyebilirsin. Belli sayıda hatalı şifre girilirse, istersen disk silinebilir veya belli klasörler silinebilir.

Harici diskini de BitLocker ile şifreleyebilirsin, key olmadan açılmaz. Ama belli sayıda hatalı şifre girişinden sonra "lock and wipe" oluyor mu bilmiyorum.

nasıl yapabilriz hocam güzel olur böyle birşey 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    MaviEkran bunu yazdı

İşletim sisteminin olduğu diski BitLocker ile şifreleyebilir, o şifre olmadan cihazın açılışını engelleyebilirsin. Belli sayıda hatalı şifre girilirse, istersen disk silinebilir veya belli klasörler silinebilir.

Harici diskini de BitLocker ile şifreleyebilirsin, key olmadan açılmaz. Ama belli sayıda hatalı şifre girişinden sonra "lock and wipe" oluyor mu bilmiyorum.

silinmeden önce diskin imajını alsak sınırsız deneyemez miyiz şifreyi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    MaviEkran bunu yazdı

BitLocker'ı şöyle aktif edebilirsin:

http://www.ozengen.com/bitlocker-nedir-nasil-kullanilir/

BitLocker devredeyken, hatalı şifreden sonra harddiski uçurmana gerek yok. Çünkü zaten şifreyi bilmeyen için disk uçmuş durumda. Hiç bir şey göremez.

İlle de hatalı şifre girişinden sonra disk silinsin diyorsan, ücretsiz Lalarm isimli bir program var, onu kurduktan sonra aşağıdaki şekilde disk uçurulmasını ayarlayabilirsin. Kendi bilgisayarında çalışıyor mu diye denememeni öneririm, zira verilerin uçabilir; akraba, eş dost bilgisayarını kurcalarken yanlışlıka diskini tarihe gömebilir.

http://www.lalarm.com/how-to-configure-a-laptop-to-self-destruct/

Blue Screen of Death
Toplam Hit: 13613 Toplam Mesaj: 15
şifreleme hdd