Hasarlı Gelen Kargo Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam sen zaten gelen kargocu arkadaşa imza atıp paketi teslim almak ile hukuken paketi sağlam aldığını söylemiş oluyorsun. Aldığın alanda kamera falan varsa belki hukuken zorlayabilirsin. Tutanak getiren kargocu ile tutuluyor. Sen imza atmışsın sağlam teslim aldım diye. Şube nereden bilecek sen aldıktan sonra kırmadığını. Kargoyu getiren arkadaşın ya bilmemezliğine yada işgüzarlığına gelmişsin. Geçmişolsun

Titanyumun gücü adına!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Bi ara abdest al amk her şey senin başına geliyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

düşük maaş + uzun çalışma saatleri + ağır iş + 0 sosyal hak 

sonuç = BOK GİBİ HİZMET 

katılmıyorum abi. dediğin unsurlar ülkenin en büyük problemleri katılıyorum ama çalışanın bu hakkı olamaz. kendini işe veya işi kendine uygun bulmuyorsa siktirip gidecek yapacak bişey yok. bende kalkıp okulda "bu paraya çalışılmaz hebele hübele" diyip çocukları tekmeyle camdan aşağı sektireyim o zaman.

anlatmak istediğini anlıyorum ve az çok düşüncelerini biliyorum denk geliyorum mesajlarına. haklılık payın var ama artık insanlar her sorun için bu şartlarda bu kadar gibi bi ağız takınmaya başladı. bi işe girerken çalışma şartlarını ve senden istediklerini gayet net bilip öyle kabul ediyorsun. ya etmeyeceksin yada sike sike işini yapacaksın. ama toplum bu ciddiyetten çok uzak bununda farkındayım.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

sonuç = BOK GİBİ HİZMET 

katılmıyorum abi. dediğin unsurlar ülkenin en büyük problemleri katılıyorum ama çalışanın bu hakkı olamaz. kendini işe veya işi kendine uygun bulmuyorsa siktirip gidecek yapacak bişey yok. bende kalkıp okulda "bu paraya çalışılmaz hebele hübele" diyip çocukları tekmeyle camdan aşağı sektireyim o zaman.

anlatmak istediğini anlıyorum ve az çok düşüncelerini biliyorum denk geliyorum mesajlarına. haklılık payın var ama artık insanlar her sorun için bu şartlarda bu kadar gibi bi ağız takınmaya başladı. bi işe girerken çalışma şartlarını ve senden istediklerini gayet net bilip öyle kabul ediyorsun. ya etmeyeceksin yada sike sike işini yapacaksın. ama toplum bu ciddiyetten çok uzak bununda farkındayım.

senin dediğin kadar dürüst olsak bu halde olmazdık .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

sonuç = BOK GİBİ HİZMET 

Para lazım nereye gidiyosun ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

sonuç = BOK GİBİ HİZMET 

Uzaktan konusmak kolay. Bugun tam 150 adet kargo dagittim. Oraya buraya yetisicem die elinden dusuyor kargo, arabanin icinde bi oraya bi buraya savruluyor.

Ha ben trendyol kuryesi olarak kendi arabamla kendi sirketimle kendime calisiyorum. Ne kadar dagitirsam o kadar kazaniyorim ve bizde kirilcak kargo yok hep ayakkabi hep elbise.

Ben bugun yaklasik 400 lira kazandim ancak asgari ücretli 80 lira kazaniyor.

Bu hizmetten kalite bekleyemezsin. Net. 

Bırakıp gitsin diosun. Yeni gelen en fazla 1 ay düzgün calisir. 

Ulkede hic kimse hakkini kazanmadigi icin boyle oluyor. 

Sen 20 liraya gonderdigin kargoyu 50 liraya göndermeye razi olursan emin ol kalite artar.

Bi gun mng ile konuştum kacta bitio isin die saat 9 diyor adam. Maas asgari ucret bu adam 7.30 da kamyon indirerek başlıyor gune iki adres arasi en fazla 10 dakikasi var. Yukarı çıkması inmesi imzasi arabayi calistirmasi diger adrese gitmesi. Vs vs

Baska gun dhl ile konuştum adam cok yogunuz diyor. Dedim kac kargon var 40 dedi.. ben 40 kargoyi öğlene kadar atiyorum.

Netten bisey alirken ucretsiz kargo olanlara bakiyoruz ama ayni zamanda kalite bekliyoruz. 

Bu ise girmeddn once bende oyleydim. 

Ama olay oyle degil ne yazik ki.. 

Kargo firmalarini bu hale getiren gene tuketici. Kaliteyi degil fiyati onde tuta tuta kargocularda kendi arasinda rekabete girdiler sonuc bu.

Yurt ici kargo 2.65 e tum surec dahil e ticaret mali tasiyor gerisini sen düşün... 

Cozum tasima fiyatlarinin artmasi. En fazla 8 saat iyi bir maasla calisan kurye ve daha iyi bir altyapi

DestinatioN tarafından 04/Kas/19 21:22 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

sonuç = BOK GİBİ HİZMET 

Uzaktan konusmak kolay. Bugun tam 150 adet kargo dagittim. Oraya buraya yetisicem die elinden dusuyor kargo, arabanin icinde bi oraya bi buraya savruluyor.

Ha ben trendyol kuryesi olarak kendi arabamla kendi sirketimle kendime calisiyorum. Ne kadar dagitirsam o kadar kazaniyorim ve bizde kirilcak kargo yok hep ayakkabi hep elbise.

Ben bugun yaklasik 400 lira kazandim ancak asgari ücretli 80 lira kazaniyor.

Bu hizmetten kalite bekleyemezsin. Net. 

Bırakıp gitsin diosun. Yeni gelen en fazla 1 ay düzgün calisir. 

Ulkede hic kimse hakkini kazanmadigi icin boyle oluyor. 

Sen 20 liraya gonderdigin kargoyu 50 liraya göndermeye razi olursan emin ol kalite artar.

Bi gun mng ile konuştum kacta bitio isin die saat 9 diyor adam. Maas asgari ucret bu adam 7.30 da kamyon indirerek başlıyor gune iki adres arasi en fazla 10 dakikasi var. Yukarı çıkması inmesi imzasi arabayi calistirmasi diger adrese gitmesi. Vs vs

Baska gun dhl ile konuştum adam cok yogunuz diyor. Dedim kac kargon var 40 dedi.. ben 40 kargoyi öğlene kadar atiyorum.

Netten bisey alirken ucretsiz kargo olanlara bakiyoruz ama ayni zamanda kalite bekliyoruz. 

Bu ise girmeddn once bende oyleydim. 

Ama olay oyle degil ne yazik ki.. 

Kargo firmalarini bu hale getiren gene tuketici. Kaliteyi degil fiyati onde tuta tuta kargocularda kendi arasinda rekabete girdiler sonuc bu.

Yurt ici kargo 2.65 e tum surec dahil e ticaret mali tasiyor gerisini sen düşün... 

Cozum tasima fiyatlarinin artmasi. En fazla 8 saat iyi bir maasla calisan kurye ve daha iyi bir altyapi

Bu dediklerin olduğunu varsayarsak hocam sence düzelecek mi? Bende Kreyzi ye katılıyorum. İnsanların zihniyeti değişmedikçe paranın artması işe yaramayacaktır. Bizde millet olarak genelde iş etiği yok. Meselenin parayla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Daha doğrusu paranın artması ile çözüleceğini düşünmüyorum

Yazilimci tarafından 04/Kas/19 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

Titanyumun gücü adına!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Zihniyeti bozuk olmasi ayri. 

Butun kargocularin mi bozuk zihniyeti yoksa sistemmi bozuk. Hangisi olasilik olarak sence agir basar? 

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

Zihniyeti bozuk olmasi ayri. 

Butun kargocularin mi bozuk zihniyeti yoksa sistemmi bozuk. Hangisi olasilik olarak sence agir basar? 

Başıma birşey gelmeyecekse Kreyzi'ye katılıyorum. Ya adam "bu bana uygun değil" diyecek, ya başkasının buzdolabını kendi buzdolabı gibi taşıyacak. Tamamen zihniyet ile alakalı. Adamın zihniyeti bozuksa 2 kat para ver yine o kargo tekmelenecek.

Nasıl düzelir?

1- Maaş tatmin edici olacak

2- İşveren kargocunun en ufak bir yanlışında tazminatsız işten atabilecek

3- Kargo teslim alınırken imza karşılığı alınacak yani "kargo firması hasarsız teslim aldım" diyecek, verirken de "hasarsız teslim ettim" diye imza alacak. Böylece "abü belki kargoyu kırık gönderdiler ehe ehe" diyemeyecek. "Hasarsız teslim almışsın, kargoda kırılmış belli." diyeceğiz müşteri olarak.

--

Böyle olunca bak o iş nasıl değerli oluyor. Adam işin kıymetini bilecek, kargo firması elini taşın altına koyacak. Hasarlı ürünün bedeli kargo firmasından çıkacak. Taşıyan, o kargoya dokunan herkesin maaşında fatura bedeli eşit miktarda kesilecek. Bak gör kargo sektörü nasıl düzeliyor.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Aylik 9k para kazaniyorum bu iste ve kalite ust duzey. Calisma saatlerim duzgun, haklarim var. Musterini haklari var. Bunları birlestirince sorunsuz bir hizmet cikiyor ortaya. Evde geldik bulamadik yalani uydurmak zorunda birakmazsan kuryeyi iyi maas verir insani sekilde calistirirsan is duzelir. 

Sadece 1 gun calisin bu sektörde ne kadar zor bir is olduğunu anlayacaksiniz. 

Isi begenmiyorsa gitsin diyen tiplerede allah dusurmesin diyorum... 

Bu iste isemek yemek yemek luks gerisini siz dusunun... 

DestinatioN tarafından 05/Kas/19 12:23 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 2735 Toplam Mesaj: 31
aras kargo pişmanlıktır