folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Hasta Nakil Ambulanslarına Hiç İhtiyacınız Oldu Mu ?

Hasta Nakil Ambulanslarına Hiç İhtiyacınız Oldu Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

Selamlar.

Yatalak bir hastam var İstanbul'dan bursa orhangaziye göndereceğim. Vaktim olmadığı için kendim götüremiyorum. İnternet'te nasıl gönderebilirim diye bakarken hasta nakil ambulanslarını buldum. Biraz araştırdım bir kaç tane sitede 120 TL şehirler arası başlangıç tarifesi, km başına 2.75 lira gibi de ilave eklentilerle sunulan hizmetler varmış.

1.  Göndereceğim tam adres ortalama 130 km filan fakat osmangazi köprüsü kullanılırsa, malum otoyol giriş çıkış ücretleriyle beraber bayağı bir tuzluya geliyor fakat ambulanslara bu ücretler yansıtılıyor mu ? Devlet hastanelerine veya özel hastanelere ait ambulans olması neyi değiştiriyor. 

2. Bu hizmet satın alan kişilerin hastaları için farklı kriterlere ihtiyaç duyuluyor mu ?

3. İnternetteki fiyatlara çok güvenmediğim için bir yakınınız veya tanıdığınız şehirler arası nakit hizmetini kullandıysa şayet ne kadar ödemiştir.

Bilen arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim.

Liarhack tarafından 02/Oca/19 19:53 tarihinde düzenlenmiştir

www.tithack.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Kaynak: kalca protez ameliyati olan annem ve ben

1. 3. Para ve ilgi. Biz garip bir sekilde ozel yerine belediyenin hizmetinden daha memnun kaldik. Belediyeye para verdik mi verdiysek ne kadar verdik bilmiyorum ama ozele 3k verdik (~120 km) ve belediyeden dakiklik, hal tavir vb acilarindan daha memnun kaldik.

2. Ne kastettigini anlayamadim annemin ambulans icinde ekstra bir bakima ihtiyaci olmadigi icin ozel bir sey gerekmiyordu normal duz ambulansla bilinci acik sekilde gitti.

Baska soracagin varsa basimiza geldigi kadariyla anlatayim.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Alzheimer olan dedim için hastaneden eve kadar hasta nakil aracı kulandık sağlık bakanlığının kendisine ait nakil ambulansları var ücretsiz şekilde götürdüler sonrasında da eve kontrole doktor geldi. Şehir dışına da götürüyor diye biliyorum ancak emin değilim bir arayıp bilgi al derim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Kullandık. gaziosmanpasadan kartala 1000 TL para verdik ama ambulans tam teşekküllüydü.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Hasta devlet hastanesinde yatıyorsa sevkini ücretsiz yapıyorlar böyle durumlarda. Diğer türlü belediyelerden başlayarak özel hastanelere sorabilirsin ancak özeller ticarethane olduğu için meblağları şişiriyorlar.

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Bu işle ugrasan bi arkadaş vardı onunla konuştumda şuan İstanbulda değilmiş

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Kaynak: kalca protez ameliyati olan annem ve ben

1. 3. Para ve ilgi. Biz garip bir sekilde ozel yerine belediyenin hizmetinden daha memnun kaldik. Belediyeye para verdik mi verdiysek ne kadar verdik bilmiyorum ama ozele 3k verdik (~120 km) ve belediyeden dakiklik, hal tavir vb acilarindan daha memnun kaldik.

2. Ne kastettigini anlayamadim annemin ambulans icinde ekstra bir bakima ihtiyaci olmadigi icin ozel bir sey gerekmiyordu normal duz ambulansla bilinci acik sekilde gitti.

Baska soracagin varsa basimiza geldigi kadariyla anlatayim.

Teşekkür ederim. 2. soru da hastayı taşımak için bir kritere ihtiyaç duyuyorlar mı, bunu ifade etmek istedim. Bizim hasta da alzheimer fakat %80 engelli raporu var ve hastanede filan yatmıyor evden alıp bursaya götüreceğiz.

www.tithack.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Evler arası mı hastaneler arası mı nakil olacak?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Alzheimer olan dedim için hastaneden eve kadar hasta nakil aracı kulandık sağlık bakanlığının kendisine ait nakil ambulansları var ücretsiz şekilde götürdüler sonrasında da eve kontrole doktor geldi. Şehir dışına da götürüyor diye biliyorum ancak emin değilim bir arayıp bilgi al derim.

Normal de ikameti istanbul da değil olmadığı halde kalkamıyor diye sağlık bakanlığının pratisyen hekimlerle beraber başlatmış olduğu evde bakım hizmetinden faydalanıyoruz.  Yani evden, başka bir eve nakil olacak.

www.tithack.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Evler arası mı hastaneler arası mı nakil olacak?

Evler arasında nakil olacak.

www.tithack.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

Hasta devlet hastanesinde yatıyorsa sevkini ücretsiz yapıyorlar böyle durumlarda. Diğer türlü belediyelerden başlayarak özel hastanelere sorabilirsin ancak özeller ticarethane olduğu için meblağları şişiriyorlar.

Yok evde yatıyor hasta ikameti de istanbul değil yaşlı olduğu için her evlat başından atınca iş biraz torunlara düştü, değişimli olarak bakılıyor zor iş, sgk nın evde bakım hizmetinden faydalanıyoruz lakin 3 çocukları değişimli olarak baktığından dolayı ilgili kurumun yardımcı olacağını düşünmüyorum.

www.tithack.com
Toplam Hit: 1615 Toplam Mesaj: 17
nakil ambulans hasta