folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Havadan Elektrik Üretmek - Nikola Tesla Ve Niceleri

Havadan Elektrik Üretmek - Nikola Tesla Ve Niceleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

tesla var olan enerjiyi havadan göndermeye çalıştı ve başarılı oldu.

daha büyük ve kayıpsız enerji göndermek için dünya nın kutuplarından ve manyetizmasından yararlanacaktı. ömrü yetmedi, projeleri destek görmedi falan fişman derken düştüğümüz durum ;

http://www.tahribat.com/Forum-Elektrik-Faturasi-Inceleme-Fotografli-178245/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

sürtünmeden dolayı devir daim makinaları ile elektrik üretemiyoruz , peki ya uzayda ? yer çekimsiz ordamda ufak bir kuvvet yetmezmi çok uzun süreler çevirmeye ? bir dönerse zaten neredeyse hiç durmayacak ve kendi ürettiği elektrik yeniden ateşlemesine yetecek ?

ben mi yanlış düşünüyorum ?

müdür  şunu lütfen anlayın 

uzayda sürtünme yok diye bir şey yok 

konuya ithafen devre hakkında birşey demiyeceğim 

ama şöyle bir cümle kullanıyor 

antena çarpan "radyo dalgaları" bizim kaynağımızdır  

bu kişisel olarak belki ücretsiz olabilir ama insanlık olarak baktığımızda 

radyo dalgaları üretmek içinde enerjiye ihtiyacımız var yani sınırsız değildir

yanlış hatırlarmıyorsam radyo ilk olarak 1920 lerde kullnılmaya başlandı 

video daki adamın dediğine göre 100 küsür yıldır biliniyormuş :|

ayrıca teslanın projesi deniyor 

yanlış hatırlamıyorsam tesla ilk radyo kontrollü botu 1890 lı yılların sonunda sundu 

yani teslanın bunu geliştirdiğin etraf kendi botunu kontrol etmek için bir radyo dalgası yoktu 

blablabla

diyeceksinizki kablosu elektrik aktarımı 

o tesladanda eski 

bu işin öncüsü ve ilk fark eden kişi faradaydır 

fizikte ve elektrikte faraday-lenz yasası diye geçer wikipediadan bakınız 

ayrıca konuya diğer bir şer okadarda  şaşırılacak bir şey yok ortada

http://www.youtube.com/watch?v=4xF1Fq2wB1I

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

sürtünmeden dolayı devir daim makinaları ile elektrik üretemiyoruz , peki ya uzayda ? yer çekimsiz ordamda ufak bir kuvvet yetmezmi çok uzun süreler çevirmeye ? bir dönerse zaten neredeyse hiç durmayacak ve kendi ürettiği elektrik yeniden ateşlemesine yetecek ?

ben mi yanlış düşünüyorum ?

müdür  şunu lütfen anlayın 

uzayda sürtünme yok diye bir şey yok 

konuya ithafen devre hakkında birşey demiyeceğim 

ama şöyle bir cümle kullanıyor 

antena çarpan "radyo dalgaları" bizim kaynağımızdır  

bu kişisel olarak belki ücretsiz olabilir ama insanlık olarak baktığımızda 

radyo dalgaları üretmek içinde enerjiye ihtiyacımız var yani sınırsız değildir

yanlış hatırlarmıyorsam radyo ilk olarak 1920 lerde kullnılmaya başlandı 

video daki adamın dediğine göre 100 küsür yıldır biliniyormuş :|

ayrıca teslanın projesi deniyor 

yanlış hatırlamıyorsam tesla ilk radyo kontrollü botu 1890 lı yılların sonunda sundu 

yani teslanın bunu geliştirdiğin etraf kendi botunu kontrol etmek için bir radyo dalgası yoktu 

blablabla

diyeceksinizki kablosu elektrik aktarımı 

o tesladanda eski 

bu işin öncüsü ve ilk fark eden kişi faradaydır 

fizikte ve elektrikte faraday-lenz yasası diye geçer wikipediadan bakınız 

ayrıca konuya diğer bir şer okadarda  şaşırılacak bir şey yok ortada

http://www.youtube.com/watch?v=4xF1Fq2wB1I

Aynen kablosuz elektri aktarımı çok da zor bir işlem değil. 2 bonini kublaj oluşturacak mesafede tutarsanız diğer devreye elektrik aktarırsınız. Sorun olan bu mesafenin en fazla 30 cm falan olması. Daha büyük uzaklıklar için ya çok güçlü bobinler ve ona uygun besleme ve devre elemanları kullanmanız lzım ki kablolu iletişimden daha masraflı bir işlem. Ya da daha verimli bir devre elemanı bulunması lazım.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mobilden girdigim için videoyu izleyemedim ama başlığa göre yorum yapacağım nikola teslanın elektirik sitelerini kaldırıp havadan belli noktalar arasında elektirik göndermek gibi bir projesi olduğunu ufak çapta başardığını ama bazı nedenlerden dolayı yayamadığını bi kitapta okumuştum

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLLo
    coLLo's avatar
    Erkek

havadan elektrik üretebilirsin pek doğru bir deyiş değil ama havada bulunan elektrostatiği elektrik enerjisine çevirebilirsin. manyetik alanın oluşturdugu çok kücük akımlar, baz istasyonları ve vericilerin olusturdugu em dalgalarda da dusuk mertebelerde elektrik var

Toplam Hit: 1896 Toplam Mesaj: 16