Hayat An"Lıktır...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    -----------------------------

50 ile gidilecek yolda,frenler sağlam diye 130'a basan zihniyeti anlamıyorum,trafik zabıtası halamı görevliyken trafik kazasında kaybettim.Açık açık bela okuyorum,Allah Belanızı versin..Sağol video için Reis

Başın sağolsun. Her ne kadar medeni bir hukuk devleti olduğumuz söylensede bu kesinlikle koca bir yalan. Hukuğun yaptırım gücü yok. Bir hafta önce yine aile dostumuz 10 yaşındaki kızını trafik kazasında kaybetti. Yeşik ışık yanıyor, kız öğretmenimin dediği gibi yeşil ışıkta geçelim diye yola atlıyor, farkedemediği tek şey, yokuş aşşağı hızla gelen birtrafik canavarı...

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı:

karatahta bunu yazdı:

50 ile gidilecek yolda,frenler sağlam diye 130'a basan zihniyeti anlamıyorum,trafik zabıtası halamı görevliyken trafik kazasında kaybettim.Açık açık bela okuyorum,Allah Belanızı versin..Sağol video için Reis

Başın sağolsun. Her ne kadar medeni bir hukuk devleti olduğumuz söylensede bu kesinlikle koca bir yalan. Hukuğun yaptırım gücü yok. Bir hafta önce yine aile dostumuz 10 yaşındaki kızını trafik kazasında kaybetti. Yeşik ışık yanıyor, kız öğretmenimin dediği gibi yeşil ışıkta geçelim diye yola atlıyor, farkedemediği tek şey, yokuş aşşağı hızla gelen birtrafik canavarı...

İkinizinde başı sağolsun beyler.Reis'in de dediği gibi ne yazık ki bu ülke sadece kağıt üzerinde Hukuk & Demokrasi devleti..
    Evet herkesin mutlaka hayattan soğuduğu hemde sebepsiz yere yaşama hevesini yitirdiği zamanlar olur.Ben buna kendimce içimi rahatlatacak bir felsefe buldum.Bu yalan,adi,ciğeri beş para etmez,siktiri boktan hayatta beğenmediğim,sindiremediğim,insanlık adına utanç duyduğum,nefret ettiğim zaman zaman isyan ettiğim yüzlerce şey war.Ama unutmayın ki hoşunuza gitmeyen şeyleri SADECE yaşadığınız sürece değiştirme şansınız vardır.Evet bazı şeylerin değişmesi imkansız denecek kadar da az bir ihtimal olsada en azından bu hırs yaşamanızı sağlar.Çünkü her zaman dediğim gibi ;Bize Atatürk'ün artık bir faydası yok,Bize Fatih Sultan mehmet'in artık bir faydası yok,bize peygamberin bile bir faydası yok çünkü onların artık kendisine bile bir faydası yok.Biz sadece yaşayıp,ölçüp biçip,düşündüğümüz sürece kitlelere liderlik yapan komutanları,ilim kapısında köle olmuş alimleri,halimizden kötüsüne baktıkça halimize şükretmeyi anlayabiliriz..

Hadi birde cümleyle bağlıyalım bari ; YAŞIYORUM,çünkü sadece yaşadığım sürece elimde herşey..

[ osssuruktan teyyare gibi oldu ama vurgulamak istediğim noktayı sanırım anladı herkes.. ]

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilower
    ilower's avatar
    Erkek
    verilmişti

Akıllı yatırımcı gerçekçidir. Kötümserlerden alır, iyimserlere satar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

metallica olmasa klibe boktan denilebilir =) =P

bide verilmişti kardeş..

Zugzwang
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

Bi orospu çocuğu yüzünden 14 yaşındaki kuzenim vefat etti mart ayında..bi pisliğin hız tutkusu yüzünden..

çok fena oldum izleyince..aklıma direk kuzenimle sevgilim geldi..

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Uzun süredir bakmamısdım sayfaya, bu arada yorum yapan herkeze teşekkürler yalnız, birkaç kişi bu video "verilimişti" diye yorum yazmış. Tamam verilmiştir, doğrudur, konunun başlığı o anki ruh haline göre açıldığı için ve ben konuyu görmediğim için paylaştım. Acaba bu video verilmişmiydi diye tüm konulara bakamam, zira arama bölümünde aratılacak bir konuda değil. Yalnız kaç kişi sadece sırf yorum yazalım diye "verilmişti" yazmış.

Boş boş yorum yapmakdan bir farkı yoktur bunun. İlk arkadaş zaten yazmış verildiğini, siz neden yazıyorsunuz ??

Burada ben magazin yada siyasi bir kavga çıkaracak konu açmıyorum. İnsan hayatının önemini vurgulayan, yapılan kazaları bir kez daha hatırımızda tutmak için bir paylaşım yapıyorum. Bu konu sitedeki bi çok konudan önemlidir, insan hayatı her şeyden önemlidir...

Ya adam gibi bir yorum yazın, yada yazmayın. 

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Scarlett
    Scarlett's avatar
    Dişi

İnsan hayatı böyle ucuz ve değersiz olmamalı !

Aşırı hız yapıp direksiyon hakimiyetini kaybedip karşı şeritten gelen, içinde okul arkadaşımında bulunduğu aracın üzerine uçan ve oracıkta arkadaşımla beraber üç gencin daha ölümüne sebebiyet veren trafik canavarı malesef çok az bir ceza aldı.Arkadaşım yaşasaydı bu yıl mezun olup memleketine dönecekti...

Benim trajedim şu birkaç satırda: Sevebileceklerim dilsiz, dilimi konuşanlarla konuşacak lakırdım yok...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    sevgi - aşk - ve yolun sonu ölüm.. elimizdekilerin değerini bilmemiz lazım.

///______________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oRJiNaL
    oRJiNaL's avatar
    Erkek
    çok etkileyici bi video gerçekten :S

Ne geçmiş vardır ne gelecek sonsuz bir "şimdi" vardır hiç bitmeyecek.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek
    etkileyici sağolasında nereden buldun bu polonya sitesini:D

Üzülme can ! Terkederse canan terketsin ...Dua et Rabbin seni terketmesin! Çünkü O terkederse gerçekten B İ T E R S İ N !..
Toplam Hit: 5851 Toplam Mesaj: 33