folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Hayıra Bulaşacak Gıda Toptancısı Arıyorum

Hayıra Bulaşacak Gıda Toptancısı Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

İyi geceler;

İş yerinden bir arkadaşım mahallesindeki garibanlar için yaklaşık 1000 liralık gıda yardımı yapmak istiyor.

Mahallemizdeki bir yardım kuruluşu ile konuştuk, yardım malzemeleri temel gıdalar olacak, biz kendimiz gıda maddelerini temin edeceğiz ve birimiz de çalışanmış gibi dağıtımda bulunacak ki yardımlar kişi, inanç, memleket, mezhep ayrımı olmadan nereye kime gidiyor denetlemiş olacağız.

Şimdi konu açma sebebine gelirsek;

Arkadaşım ve ben İstanbulda yeniyiz, esnafı ticareti pek bilmeyiz. Varsa aramızda gıda işi ile uğraşan hem bizim işimizi kolaylaştırsın hem de hayır işinde katkısı olsun. Bize uygun fiyat verebilirse birşeyden 10 paket değil de 12 paket alabilirsek 2 garibanı daha sevindirmiş oluruz. Gayemiz bu, yoksa biz de biliriz BİM den A101 den alıp geçmeyi.

Bu işe yardımcı olabilecek ve hatta mümkünse buradan fiyat verebilecek, tavsiyede bulunabilecek arkadaşların önerilerini bekliyorum. Ayrıca yardım kuruluşu bizden fiyatları da istiyor ki başka yerden aldıklarına göre daha ucuz olan şey varsa sonraki yardımlar için de oradan alışveriş yapabilecekler.

Yardım yapmayı düşündüğümüz gıdalar şöyle(listede değişiklikler yapılabilir);

1- sıvı yağ

2- pirinç

3- Mercimek

4- kuru fasülye

5- Bulgur

6- makarna

7- salça

8- kahvaltılık çikolata

9- çay

10- un

11- toz şeker

12- tuz

13- paket çorba

14- nohut vs.

Son olarak site yönetiminin affına sığınıyorum. Bir bilişim forumunda hayır işleri konuşulması pek doğru değil(aynı zamanda reklam gibi de oluyor) ama başka da üye olduğum bir forum yok mecburen evimiz bildiğim buraya konu açıyorum. Biraz idare etmenizi rica edeceğim.

Teşekkür ederim.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Allah niyetini kabul etsin ben buna benzer alışveriş yaptım kafadan 200 lira gitti 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı

Allah niyetini kabul etsin ben buna benzer alışveriş yaptım kafadan 200 lira gitti 

Harkesin gücü yettiği kadar hocam.

Bu devirde dünyada hala aç insanlar varsa demek ki insanoğlu adil değil.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Fiyatlar ucuk değil sadece bizdeki sorun kazandıgımızın yetmediğini düşünerek aldığımız üreticiden alınan bir ürün 3 katı fiyatına satılıyor yetiyor mu hayır 4 katına satılıyor para rakamsal olarak büyüyüp değer olarak küçülüyor fırında bakkalın ekmeği aynı fiyata satması gibi 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Metro marketten çuvalla alıp siz paketlerseniz fiyat avantajlı olur. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Rami gida toptancilarini oneririm hocam, perakende alabiliyosun ufak cuval falan alabiliyosun.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim bakayım buralara

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

@antivir-US hocam,

Zaman zaman ben de birşeyler yapmaya çalışıyorum. Nacizane fikrim BiM - A101 gibi ulaşılabilir zincirlerden direkt olarak hediye kart almanız. Bu kartlar 25TL ve katları şeklinde ve parçalı da kullanılabiliyor. Bu şekilde operasyonunun kolay olmasının yanısı sıra aslında her evin ihtiyacı aynı olmadığından kişiye bu tercihi bırakmanın da avantajı oluyor. Yani belki yağ, belki çay, hatta belki taze meyve sebze ya da süt eksiği daha önemli olabilir..

Saygılar ...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Metrodan daha ucuza gelmezmi ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek
    GoQaN bunu yazdı

@antivir-US hocam,

Zaman zaman ben de birşeyler yapmaya çalışıyorum. Nacizane fikrim BiM - A101 gibi ulaşılabilir zincirlerden direkt olarak hediye kart almanız. Bu kartlar 25TL ve katları şeklinde ve parçalı da kullanılabiliyor. Bu şekilde operasyonunun kolay olmasının yanısı sıra aslında her evin ihtiyacı aynı olmadığından kişiye bu tercihi bırakmanın da avantajı oluyor. Yani belki yağ, belki çay, hatta belki taze meyve sebze ya da süt eksiği daha önemli olabilir..

Saygılar ...

Ben de aynı fikirdeyim hocam. Ayrıca @antivir-US hocam konuyu buraya açmakla, benim de zihnimde bu konuyla alakalı bir kıvılcım oluşmasına vesile olduğun için teşekkür ediyorum. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Nakit para ve alışveriş çeki olayını pek doğru bulmuyorum. Nakit para zaten nereye gideceği belli olmaz, alışveriş çeki ise aile uyeleri birbirinden saklayıp sadece kendi ihtiyacına yonelebilir.

Desteğiniz için sağolun

Toplam Hit: 2475 Toplam Mesaj: 19
hayır hayır işi