folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder HDD Aldım - 2. El Çıktı (Yine) İade Edilir Mi? - 2.Eli Sıfır Diye Satmak?!

HDD Aldım - 2. El Çıktı (Yine) İade Edilir Mi? - 2.Eli Sıfır Diye Satmak?!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocalar n11den hdd aldım ikinci el çıktı iade edilir mi? Değerler şunlar;

https://i.hizliresim.com/6j3Scl.png

54 saat çalışmış. bad sector taraması yapmadım.

Yahu kardeşim bu ikinci defa ikinci el geliyor. Buna nasıl 2 yıl garanti verebiliyorsunuz? Bir de firmaya 3 defa sordum bu sıfır mı diye. 

WD10spzx modeli. sıfırı 350 lira bandında satılıyor. Ben 300 liraya aldım.

https://www.cimri.com/sabit-diskler/en-ucuz-wd-wd10spzx-1tb-2-5-sabit-disk-fiyatlari,539801504

İnsan bir sıfırlar içini;

https://i.hizliresim.com/B3lA6V.png

İçinden garanti falan çıkmıyor zaten. n11 üzerinden satarken paravan dükkanlar açıp satıyorlar. Aldığım yer nakitödeucuzal diye bir firma ancak gönderen faturasında efe bilişim yazıyor. Gel gör ki  bu isimde başka bir firma daha var. Yani isim benzerliği olabilir ama bir kuşkulandırdı doğrusu.

Aynı firma imiş;

https://i.hizliresim.com/PHRC2s.png

Ne diyonuz hacılar iade edilir mi? 50 lira fazla veririm -ki 6 taksitle alıcam- mis gibi 0 kullanırım. Ama 50 saat için, 50 liralık indirim fena değil doğrusu. Daha önce kullanan 1 ay falan kullanmış. Bir tek garantiden kuşkuluyum.

Bu bellllki bi nebze idare ettirilir. Bundan önce aldığım hdd 3 ay kullanılmış. Yani 720 küsür saat kullanım süresi vardı. wd5000lplx modeli 250 liraya mı ne satmışlardı. Elinsaf be kardeşim.

n11 gibi siteler üzerinden satan çakallar açıklamaya hiç birşey yazmadan satabildiklerine böyle satıyorlar. Alırken dikkat edin derim. Aslında bu firmaları gördükçe şikayet etmek lazım. Hadi birkaç kişi anlıyor hdd durumlarına bakıyor bilmeyenleri ise kekliyorlar. Tabi yan dükkan açabildiklerinden kendileri de zarar görmüyor...

banneduser tarafından 19/Şub/21 15:42 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

N11 iade konusunda müşteriyi zerre önemsemiyor. Geçen iade için kargoya ürün verdim. Daha kargo şubeden çıkmadan satıcı, kargo elime ulaşmadı deyip red ediyor. Maksat müşteriyi uğraştırıp bıktırmak ve lanet olsun dedirtmek. Arada benim gibi işin peşini bırakmayan tipler çıkıncada mecbur iade almak zorunda kalıyorlar.

Defolu, sorunlu, arızalı elinde kalmış ürünleri böyle böyle eritiyor satıcılar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Firmaya sordum, Acer marka laptop satıyolarmış. Müşteri ssd taktırmak isteyince ellerinde kalan hddleri böyle satıyorlarmış. En baştan anlatsanıza be kardeşim böyle uğraşmasak. Onu geçtim sorgulamasam anlatmayacak, sıkıntı yok, sıkıntı yok diye geçiştirmek falan ayıp yani.

Bir de işletim sistemi kurulu halde geldi. Acaba malware mi var diye şüpheye düşüyor insan. 

Sonra abi neymiş "esnaftan al, büyük firmalardan alma" bilmem ne falan...

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

adamlar sana yalan söylemiş, ben olsam gider savcılığa beni dolandırdılar diye suç duyurusunda bulunurum. uğraşsın ibneler.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

amazon geldiğindne beri aylık n11 alışverişim 100x den  10x e fln düşmüştür, o da amazonda yoktur ya da çok fiyat farkı vardır kupon vardır , indirim vardır vs.
    tabak seti kırık gelip iade edemediğim ürün oldu n11 de, tam bir çakal esnaf n11, karışmam ben pazaryeriyim modunda, kötü satıcı da bunu kullanıyor haliyle.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocam davalık bir durum oluşursa bana sıkıntı olur :) Çünkü haklı iken haksız duruma düşerim çünkü avukat tutacak param yok :D 

Sonra esnaf batıyor, batar amk. 50 lira fazla veririm ama bunlarla uğraşmam.

Bir kere kahve değirmeni almıştım n11 üzerinden. Herhalde ellerinde kalan ürünü gönderdiler. Değirmenin içine makine yağı sıkmışlar :D Hay allam. Kahve değirmeni la bu. Bir beni suçlu çıkarmaya çalışıyordu adam.

ride or die..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

internetten aldıysanız 15 gün sanırım şartsız koşulsuz iade hakkınız vaR?

wordpress & sözlük
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    Cihan bunu yazdı

internetten aldıysanız 15 gün sanırım şartsız koşulsuz iade hakkınız vaR?

Aynen hocam ama işi yokuşa sürüyorlar işte. Klasik zeki! esnaf ayakları..

ride or die..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    yolbulucu bunu yazdı

adamlar sana yalan söylemiş, ben olsam gider savcılığa beni dolandırdılar diye suç duyurusunda bulunurum. uğraşsın ibneler.

+1   doğru diyor dolandırmışlar.

bir ürünü hiç kullanmasan bile etiketini açtığın an 2. el sayılır

ben wifi genişletici almıştım 80 tl idi o zaman. eve getirdik fişe taktım. şifre girdim. istediğim gibi olmadı. gerisin geri kutusuna koydum 

bak hepsi bu ortalama yarım saat denedim.

2. el oldu diye 40 tlye başka birine verdim garantili

çünkü o artık 2. el oldu.

geri gönder

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Geri göndericem. Valla öyle geçmiş olsun. Ayrıca bunun garantisi bile yok. Yani garanti verenler bu aracılar. Adam diyor ki "Sorun olduğunda biz değiştiriyoruz." Allasen nere değiştiriyorsun. 100 takla atarsınız değiştirmemek için.

n11 iade kodu ile yurtiçine vereceğim. Bir ara bu kodlarda kota muhabbeti falan vardı. Hala var mı onlardan 10 gibi kargoya gitsem dolar mı?

banneduser tarafından 19/Şub/21 19:47 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Muhtemelen birisinin iade ettiği mal. Tahminlerim,

Birisi aldı, diski takti kurdu, bir arkadasi bu sana yetmez git ssd al, daha büyük kapasiteli halini al o bu dedi. Internetten aldin zaten iade etme hakkin var vs den sonra disk firmaya gitti ve para iadesi alindi.

Bu noktada firma bu diski çöpe atamıyor bi maliyeti var. Tekrar paketlenip refurbished diye satmasi lazim. Sifirlanmış ürün adı altında satılıyor olmalı. Türkiyede bunu normal bir müşteriye anlatmak zor evet.

Firma gözünden baktiğimda hatası diskin içinin sifirlanmamiş olmasi.

Kullanıcı gözünden baktiğimda ise, Ben sifir ürün mü diye sormuşum bana sifirlanmiş ürün diye bilgi verilmesi gerekiyor. Bu noktada ayıplı mal kategörisine giriyor. Gidip bunun için dolandirildim dersen 2 güne dava düşer disk elinde patlar. iade almalari için başvurunu yap. Yapmazlar ise türketici hakem heyetine başvurursun. iade talabini muklaka mail ile de yap ki, 2-3 hafta sonra basvurunuz sistemde yok, süreniz geçmir derler ise maili delil olarak gösteririsiniz.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 2827 Toplam Mesaj: 24
hdd ikinci el n11