HDD Alırken?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam.

8 TB (+-2) civarı bir diske ihtiyacım var. SSD lerde bu kapasiteye güç yetmiyor malum.

HDD seçerken markadır modeldir nelere dikkat etmek lazım?

Cache / önbellek ne kadar önemli?

5400 / 7200 RPM gerçekten fark eder mi?

Surveillance modelleri var. veya 7/24 diskler var. Gerçekten avantajları var mı?

Tişikkirlir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Eskiden okuduğum makalalere göre marka olarak WD olabilir. 

RPM baya fark ettirecektir herhalde. 
    Type-C ya da USB 3.1 olması çok mühim. 

‎‎‎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

harddisklerde böyle hızlılık için sata harddiskler vardı. minik usb kablosu gibi giriş soketi ve kırmızı renkte bi kablosu vardı. benim malum durumumdan dolayı bu harddikler devam ediyor mu bilemiyorum. şu sata işini bilen varsa yardımcı olur yada "sata hdd" olayını arştır (;

markanın farketiğini hiç duymadım (; ben markasısz yani marka yeri silinmiş hddler bile kullanıp müşteriye takmışlığım var (;

ajan1111 tarafından 10/Nis/20 12:33 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

7/24 dediğin diskleri kamera kayıt cihazlarına takıyorlar haliyle bazı konularda daha stabil çalışıp uzun ömürlü oluyorlar.

ayrıa cache bellek tabi önemlidir harddisk mide ise cache bellek ağızdır.. rpm mevzusu da önemlidir. ama tabi sata portundan alabileceğin hız da bir yere kadardır.

yunusdogan tarafından 10/Nis/20 12:45 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

ne için kullanacağına bağlı olarak cevaplar değişir. 

yedekleme içinse seagate ironwolf türevi disk 

raid yapacaksan surveillance 

işletim sistemi kuracaksan yüksek önbellekli ve rpm li bi model bakman gerek misal seagate barracuda

yok ben hem nas hem raid yapcam dersen enterprise model misal seagate exos

dvr a takıcam eski qnap var ona takcam dersen de wd purple gibi 7/24 çalışmaya müsait disklerden alacan. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

harddisklerde böyle hızlılık için sata harddiskler vardı. minik usb kablosu gibi giriş soketi ve kırmızı renkte bi kablosu vardı. benim malum durumumdan dolayı bu harddikler devam ediyor mu bilemiyorum. şu sata işini bilen varsa yardımcı olur yada "sata hdd" olayını arştır (;

markanın farketiğini hiç duymadım (; ben markasısz yani marka yeri silinmiş hddler bile kullanıp müşteriye takmışlığım var (;

İmparator'sun sen dostum ya. ^^`

Ne yaptın, bastonsuz yürümeye başladın mı?  küçük tuvaletini yaparken sıkıntı yaşıyor musun?

~@~

surveillance kelimesini Toplum Sağlığı konusunda bir doktor, ülke içi ve dışı nüfus hareketlerini sınırlandırmak,yasaklamak, denetlemek için  de kullanmıştı. 

Hdd için Cache ve RPM'i en büyük olan disk'lerden ,garantisi 2yıl ve üzeri sunan marka'lardan al. marka önermiyorum. 

RitmFarbRacourci tarafından 10/Nis/20 15:04 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Ben SSD aldıktan sonra HDD'nin artık sadece  harici olarak kullanılabilen birşey olacağına kanaat getirdim. Bildiğin eski teknoloji; SSD wehrmacht, HDD Roman leyjon. SSD Teutonic Knight, HDD Militia. Arada dağlar kadar farkı var. Hatta diyorum ki bu saatten sonra HDD kullananın kendine saygısı yoktur. :)))

Şaka bir yana bence SSD C:/ , HDD D:/ olsun falan bu tip opsiyonlar düşün.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

Ne yaptın, bastonsuz yürümeye başladın mı?  küçük tuvaletini yaparken sıkıntı yaşıyor musun?

~@~

surveillance kelimesini Toplum Sağlığı konusunda bir doktor, ülke içi ve dışı nüfus hareketlerini sınırlandırmak,yasaklamak, denetlemek için  de kullanmıştı. 

Hdd için Cache ve RPM'i en büyük olan disk'lerden ,garantisi 2yıl ve üzeri sunan marka'lardan al. marka önermiyorum. 

eywallah (((: 

evin içinde bastonsuz tamamen kendim yürümeye başladım. bi sol ayağım çok fazla bide tam kaslardan ameliyat geçirdiği için bazen tutukluk yapıyor. bide sol ayağımda kemikleşme vardı sol ayağıma basıp yüklendiğim an hemen sola aşağı doğru düşüyordum bunlardan dolayı sağ ayağımı hep esnek kullandım böyle dengeledim kendimi. yani ayakta dikilirken sadece sağ ayağıma yüklenip duruyordum. şimdide kemikleşme ameliyatını oldum böyle sıkıntım kalmadı çok şükür ama bu esnekliğin sıkıntısını çekiyorum, adım atarken hemen sağa doğru yamuluyorum. zaten beyin kanaması geçiren kişilerde böyle kas kasılmaları oluyormuş.

küçük tuvalet işimde; benim idrar yollarımda daralma olmuş. beyin kanaması geçiren kişilerde oluyormuş. ilk bi sondayla idrar yolumu genişlettiler. tekrar olursa gel idrar yolumu değiştiririz demişti doktor, tekrar sıkıntılarım oldu yine aynı doktora gittim bu sefer ameliyatla idrar yolumu tamamen değiştirdiler. ameliyat öncesi işemem kesin en az 30 saniye sürüyordu mecburen az az işiyordum ameliyat sorası artık en fazla 10 saniyede ne var ne yok hepsini işiyorum (: 

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Win ssd de zaten hdd depolama için olacaktı. 

Kasa içi düşünüyordum ancak en uygun fiyatı haricide buldum. 

Wd elements 10tb 5400 rpm usb 3.0

Yutup testlerinde 150mb s civarı okuma yazma görüyor. Memnun kalacağımı umuyorum. Bugün yola çıktıysa yarın hem ios hem win e uygun biçimlendirmem gerekecek bakalım :)

Exfat mi neydi yamulmuyorsam

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı. 

~@~

eywallah (((: 

evin içinde bastonsuz tamamen kendim yürümeye başladım. bi sol ayağım çok fazla bide tam kaslardan ameliyat geçirdiği için bazen tutukluk yapıyor. bide sol ayağımda kemikleşme vardı, sol ayağıma basıp yüklendiğim an hemen sola aşağı doğru düşüyordum bunlardan dolayı sağ ayağımı hep esnek kullandım böyle dengeledim kendimi. yani ayakta dikilirken sadece sağ ayağıma yüklenip duruyordum. şimdi de kemikleşme ameliyatını oldum böyle sıkıntım kalmadı çok şükür ama bu esnekliğin sıkıntısını çekiyorum, adım atarken hemen sağa doğru yamuluyorum. zaten beyin kanaması geçiren kişilerde böyle kas kasılmaları oluyormuş.

küçük tuvalet işimde; benim idrar yollarımda daralma olmuş. beyin kanaması geçiren kişilerde oluyormuş. ilk bi sondayla idrar yolumu genişlettiler. tekrar olursa gel idrar yolumu değiştiririz demişti doktor, tekrar sıkıntılarım oldu yine aynı doktora gittim bu sefer ameliyatla idrar yolumu tamamen değiştirdiler. ameliyat öncesi işemem kesin en az 30 saniye sürüyordu mecburen az az işiyordum ameliyat sorası artık en fazla 10 saniyede (^^De`) ne var ne yok hepsini işiyorum (: 

Geçmiş olsun,tekrar.

devammm..

Başka birşey dâhâ soracaktım ama, vazcaydım. ^^/)

RitmFarbRacourci tarafından 11/Nis/20 01:07 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/seagate-ironwolf-pro-3-5-8tb-sata-3-0-nas-harddisk-p-HBV00000SDBP2

https://www.hepsiburada.com/wd-red-8tb-5400-rpm-256mb-cache-sata-iii-3-5-sabit-disk-wd80efax-pm-HB00000E8LRI

Depolama için bu iki markanın nas serisi dışında ürün kullanmadım hiç. Şimdiye kadar bir sorunda yaşamadım. Benim en çok dikkat ettiğim önbellek meselesiydi. Onun dışında rpm değeri kağıt üzerinde 7200 rpm daha hızlı ama okuma/yazma hızında fark gördüğümü söyleyemem. Zaten bu ürünleri kullandığımız büyük projelerde Samsun 250 gb ssd alıp onu cache bellek şeklinde bağlıyorum Freenasın üzerine. 

Kamera hddsi diye Ulusta felan satılanların yarısından çoğu sahte. 7/24 disk diye oralardan alıpta kamera kurulumu yaptığımız yerlerde 2 yıldan uzun çalışan nadir oldu. Tavsiye etmem.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
Toplam Hit: 950 Toplam Mesaj: 11
hdd