folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder HDD Bölüm Birleştirme

HDD Bölüm Birleştirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Eski laptopda kullandığım HDD'yi uzunca süredir yedeklemek amaçlı kullanıyorum fakat eskiden C ve D diye bölümlendirdiğim için ve içinde de yedekler olduğu için formatlayamamıştım.

Elimde 2 TB harici HDD var ben buna bi kısmını atıyorum eski 1TB'lik olan HDD'yi boşaltıyorum.

En kısa yoldan buradaki bölümleri Windows'un yaratmış olduklarıyla beraber nasıl temizleyip tek bölüm haline getirebilirim?

"Data kaybı olmadan" ya da "tamamen formatlayarak" gibi alternatif yollara açığım.

İmza...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek

EaseUS Partition Master Free Edition u indirip yapabilirsin veri kaybı olmadan. Sayfanın ortasında nasıl yapıldığını gösteren video var. Programı ister windowsa kurup yaparsın ister usbden boot edip yaparsın sana kalmış.

Free Option 2: Partition Merge Freeware - EaseUS Partition Master Free

https://www.easeus.com/partition-master/merge-partitions-freeware.html

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErQun
    ErQun's avatar
    Erkek

hocam merhaba,

"MiniTool Partition Wizard" adlı programı kullanmanı tavsiye ederim.  görseldeki paylaştığın partitionlara göre konuşursak F: sürücüsünden önceki 2 partition ve F: ile G: sürücüsü ile arasındaki partition'ı silmen için gerekli uygulama bu. defalarca bununla yaptım. bir problem ile karşılaşmadım. uygulama kullanmaya gelirsek. F: sürücüsüde dahil belirtilen (yedek hariç) partitionları seçip üzerlerine sağ tıklayıp delete diyeceksin. uygulama penceresinden sol üstten Apply deyip işlemleri uygulayacaksın. Daha sonrasında G:(Yedek) partition'ına sağ tıklayıp move/resize partition deyip gelen pencereden size and location altında bir iki yönlü ok işareti ile bir BAR gelecek. ok ile sağ sola görüntüyü genişleterek partiton size'ı büyütüp diğer iki alan sıfırlayana kadar genişleteceksin. sonrasında tekrar Apply deyip işlemi uygulayacaksın. diskindeki mevcut verine göre biraz zaman alabilir.

Not: Programo diskinde uygulamadan önce kullanmadığın bir flash disk üzerinde move/resize'ı denemeni tavsiye ederim. Ayrıca kritik verilerin var ise yedeklemeni öneririm. daha önce başıma gelmedi ama "G:Yedek"  gibi  bölümün bazen resize uyguladığımız için dataları taşıyabiliyor. eğer dosya ve klasörlerinde herhangi birisinde windows güvenlik izni durumu gibi birşey varsa yani okuyamazsa uygulama yarıda kesebiliyor. 

Bazen ne kadar az bakarsan, o kadar çok görürsün!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Data kaybı olmadan resimde "HDD" yazan bölümü  solundaki 2 bölümle ve sağında bulunan kurtarma bölümü ile birleştirebilirsin.

HDD ve YEDEK şeklinde 2 bölüm kalır elinde.

İlla tek bölüm olsun dersen YEDEK içindekileri yer varsa HDD bölümüne taşıyıp orayıda HDD içine ekleyebilirsin.

Paragon Partition Managerın full versiyonu burda var. https://cloud.mail.ru/public/bS2a/zh3S1hTgF

Bununla yapıyorum ben bi işlem olunca.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim programları deneyeceğim.

Şöyle bi güzellik oldu ben ilk kısmı (HDD F:) tamamen boşalttım onu direkt formatlayıp diğeri ile de birleştirebilirim gibi duruyor. 

G: kısmında ise işlemlerim devam etmekte toparlayabilidiğim kadar toparlayıp daha sonra tek parçaya indirmeye çalışacağım.

pSkpt tarafından 03/May/20 01:31 tarihinde düzenlenmiştir

İmza...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

aynen, ben de bu @PirateBay'ın söylediği programla, çalışan disk üstünde dahi, yapmıştım. Ama çok Uzun sürmüştü.

Partition'ları silmiş, var olan partition'ı sağından solundan çekip uzatarak, boyutunu değiştirebilmiştim.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Programsız bir şekilde CMD komut ekranından

diskpart
    list disk
    select disk ? (? işareti yerine işlem yapmak istediğin disk numarasını yaz)
    list partition
    select partition ? (? işareti yerine işlem yapmak istediğin disk bölüm numarasını yaz)
    delete partition override

Komutlarını kullanarak istediğini elde edebilirsin.

Detay istersen adım adım tek tek yazabilirim.

BaD_BoYs tarafından 03/May/20 03:11 tarihinde düzenlenmiştir

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Paragon Partition Manager ile hallettim. Sadece son bölümü genişletirken bi 25-30 dk sürdü o kadar.

İmza...
Toplam Hit: 1051 Toplam Mesaj: 8
data bölümlendirme backup hdd