Hdd Veri Silme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

Selamlar müridler, 

Pc deki hdd artık eskisi kadar randıman vermiyor pc geç açılmaya başladı bende yeni hdd almaya karar verdim eskisini yakın bir dosta satıcam tasınabilir olarak kullanmayı düşünüyor. Fakat satmadan önce içini iyice bir temizlemek istiyorum şifreler, belge, döküman geri getirilmesin.

Bu durumda Ccleaner sürücü temizleyici yeterli olurmu hocalar? 35 kere üstüne yazma seçeneği filan vardı o yeterlimidir? Ya da bunun yerine daha sağlam program varsa önerilere açığım. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

Öncelikle merhaba hocam.

diske windows 10 kur. ayarlardan windowsu sıfırla dediğinde seçenekler sunacak. 

orada geri döndürülmeyecek şekilde sıfırla gibi bir seçenek var. onu  tıklaıp uzun süre beklersen diskteki verileri kurtalılmayacak şekilde siler.

program aramana gerek yok bunun için.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Öncelikle merhaba hocam.

orada geri döndürülmeyecek şekilde sıfırla gibi bir seçenek var. onu  tıklaıp uzun süre beklersen diskteki verileri kurtalılmayacak şekilde siler.

Denedin mi hocam? nekadar güvenilir?

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Öncelikle merhaba hocam.

la sen banlı değilmiydin gerimi geldin ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Öncelikle merhaba hocam.

hocam düşük kapasiteli bir hdd de deneme fırsatım olmuştu. sıfırladıktan sonra birkaç program ile resim kurtarmayı denemiştim birşey bulalamıştı.

söz konusu resim yada video ise güvenlidir bulamayacaktır. özellikle rar dosyaları filan imkansız gibi birşey. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yeni pc yi kur eski diski yeni pc ye tak ccleaner'ın ayarlarında diski wipe yapma seçenekleri var oradan seç 2-3 seviye yardır gitsin , peter gutman filan seçip günlerce boşuan bekleme 2. seviye iyidir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Burdan..

https://www.lifewire.com/how-to-erase-a-hard-drive-using-dban-2619148

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    67Impala
    67Impala's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Öncelikle merhaba hocam.

hocam düşük kapasiteli bir hdd de deneme fırsatım olmuştu. sıfırladıktan sonra birkaç program ile resim kurtarmayı denemiştim birşey bulalamıştı.

söz konusu resim yada video ise güvenlidir bulamayacaktır. özellikle rar dosyaları filan imkansız gibi birşey. 

Hocam benimde bir sorum olacak size

Windows10 kurarken diskleri biçimlendirmek yeterli mi?ya da  Windows kuruluyken normal biçimlendirme yapmak mı daha sağlıklı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

hacı abi ben alayım diski

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Diskin tamamını film gibi büyük dosyalarla doldur. Hiç boş yer kalmayacak şekilde doldurursan kurtarma yapıldığında son attığın dosyalar geri gelir. Büyük dosya dememin sebebi daha hızlı olması için yoksa ne atarsan at farketmez.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Diskin tamamını film gibi büyük dosyalarla doldur. Hiç boş yer kalmayacak şekilde doldurursan kurtarma yapıldığında son attığın dosyalar geri gelir. Büyük dosya dememin sebebi daha hızlı olması için yoksa ne atarsan at farketmez.

Evet dediğiniz mantıklı birşey tuhaf gelecek ama bir kısım eski dosyalar bile ne kadar doldurup boşaltsan bile kalabiliyormuş diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin :))

Toplam Hit: 2155 Toplam Mesaj: 15
veri hdd silme