Her Açılışta Aynı Sms 'İn Gelmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

General Mobile Discovery cihazda telefonu ne zaman kapatıp açsak aynı sms geliyor. HOPİ nin bilmem ne tarihinde yaptığı kampanyayla ilgili bir sms. Bunu nasıl durdururum.

Sms Engelleme programları dışında bir çözümü var mı?

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Hopi kullanmıyorum fakat kullanıcı arayüzünden SMS devre dışı bırakma seçeneği olması gerekiyor. 

Yoksa, müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah edebilirsin. Tanıtım SMS'i göndermeyi keseceklerdir. 

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

hocam hopi den sms almayı durdurdum iptal yazıp söylediği numaraya mesaj attım. hopi sms göndermiyor. bir çeşit lag gibi. 1 dk içinde 5 kere kapatıp açsam 5 kere geliyor aynı sms.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    kartalkethuda bunu yazdı

hocam hopi den sms almayı durdurdum iptal yazıp söylediği numaraya mesaj attım. hopi sms göndermiyor. bir çeşit lag gibi. 1 dk içinde 5 kere kapatıp açsam 5 kere geliyor aynı sms.

Hocam başka bir telefona taktığında da geliyor mu SMS? Onu bir kontrol et.

Geliyorsa yine, operatör kaynaklıdır. Operatörünün müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsin. 

Gelmiyorsa, telefon kaynaklıdır. ( Biraz tipik olacak ama ) Fabrika ayarları hocam :) 

Yine çözülmezse ilahi güçlerin müdahelesi vardır, yapacak çok da birşey yok. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

yok hocam kartı başka telefona taktım o telefona sms gelmedi. telefona başla kart taktım telefona da sms gelmedi. şeref yoksunu telefona kendi kartını takınca gene geldi aynı sms. yalnız bir detay daha farkettim sms gelmeden önce sim iletişim yükleniyor diye bir uyarı veriyor. arkasından aynı sms geliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    kartalkethuda bunu yazdı

yok hocam kartı başka telefona taktım o telefona sms gelmedi. telefona başla kart taktım telefona da sms gelmedi. şeref yoksunu telefona kendi kartını takınca gene geldi aynı sms. yalnız bir detay daha farkettim sms gelmeden önce sim iletişim yükleniyor diye bir uyarı veriyor. arkasından aynı sms geliyor.

Hocam tam algoritmayı bilmiyorum bu tarz işlerde ama, trigger var ya bizim veritabanlarında, operatörün SMS sistemlerinde de tetikleyici mantığı ile çalışan bir şey olabilir. 

Türk Telekom ise hattın, kesin operatör açığıdır. 

Atın evlatlarının yazılım ekibi havadan para alıyor. Geçen gün paketim olduğu halde, aramaları kontörden düştü defalarca. 3 gün uğraştırdılar. Meğer yazılım hatasıymış. Özür dilediler :) :) Yazılım ekibindeki lavuklardan birisi bir tane if else unuttu diye 3 gün kabız oldum.

Bu da o tarz bir şey olabilir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

hat turkcell. çözemedim sinir etti. sms uygulamasının verilerini sildim, sim smslerinin tümünü sildim. internette de baya bakındım ama bişey bulamadım son çare konu açıyım dedim. teşekküler hocam. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

bizim hanım da general mobile kullanıyor, telefonu her kapanıp açıldığında onun telefonuna gelen son mesaj, gönderen kişiye gidiyor.

ben mesela "naber hatun napıyosn" yazmışım 4 gün önce, bugün telefonun şarjı bitmiş kapanmış, şarja takılıp açıldığı an bana mesaj geliyor "naber hatun napıyosn"

önceden bana niye sana gönderdiğim mesajı geri attın falan diye sorardım, sonradan anladık olayı..

çözümü bulursan bizi de aydınlat sana zahmet (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

edit: çift mesaj

muaythaist tarafından 28/Nis/16 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

telefon ayarlarıyla ilgili birşey mutlaka ve de kesin çok basit bir şeydir. ingilizcem yettiğince yazdım bulamadım. çok çok rahatsız eden bişey değil ama aklıma takıldı rahat edemiyorum. :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bişi diecem bu özellik sms bomber olarakta kullanılabilir belki :P

Toplam Hit: 2171 Toplam Mesaj: 17
sms discovery sorunu mobile general