Herkes İçin Visual Basic

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Kapsamlı bir e-kitap, visual basic e başlamak isteyenler için kaçırılmaması gerekir bence

1.Visual Basic’e Giriş
    2.Visual Basic Ortamı
    3.İlk Visual Basic Projeniz
    4.Proje Dizaynı, Formlar, Komut Butonları(Command Buttons)
    5.Etiketler(Labels), Metin Kutuları(Text Boxes), Değişkenler(Variables)
    6.Kaydırma Çubukları(Scroll Bars), Kararlar(Decisions), Rasgele Sayılar(Random Numbers)
    7.Icons(İkonlar), Frames(Çerçeveler), Check Boxes(Onay Kutuları), Option Buttons(Seçenek butonları)
    8.Picture Boxes(Resim Kutuları), Mouse Events(Fare Olayları), Colors(Renkler)
    9.Lines(Çizgiler), Shapes(Şekiller), Images(Görüntüler), Arrays (Sıralamalar)
    10.Timers(Zamanlayıcılar), Animation(Hareketli Görüntüler), Keyboard Events(Klavye Olayları)

http://rapidshare.de/files/23474393/Herkes___in_Visual_Basic.rar.html

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuMBeRoNe
    NuMBeRoNe's avatar
    Erkek
    saol

|Tandır Tava Gedli Hamur Tükendi| Akıl Başa Geldi Ömür Tükendi |
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LoveMagic
    LoveMagic's avatar
    Erkek
    eyvallah hocam çok iyi oldu tam aradığım döküman türünden
    devamı varsa örnekler genel konu anlatımı baştan sona bana proğramlamanın mantığını kavramam da yardımcı bişeyler çok iyi olur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    hoja bunu gerçek kitabını aldım ben iki sene önce çok çok basitten almış. bu kitabı yuttuktan sonra epeeey bir ekistira kitap ya da dök. okumanıs lazım. onun yerine daha kapsamlı bişey alın ya da okuyun daha ii

kendinize ayığ olunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    başlangıç için iyidir, geliştirmek kişilere kalmıştır, ama en azından birşeyler yazabilecek seviyede olurlar...

Yararlı olması dileğiyle

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    yaw bilgisayar bilgisi az için olanlar için sanırım bu. gene de işine yariyacaklar vardır tabe ertan abim :):)

ama böyle çok salak anlatmış bilmem "üstteki bilmem neyi tıklatın aşağı gelin neyim yazın" gibi slaak muamelesi yapıodu :D 50 sayfadan sora çöpe attım sora çıkarıp bi ay sora bitirdim anca sıkıldım amk iki üç şey örendim sadece.

kendinize ayığ olunuz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    tamam öyledir amatör olabilir. Belli bir süre sonra Türkmen yayın evinin visual basic 6 pro kitabını da paylaşacağım, 58 mb..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WeBCiN
    WeBCiN's avatar
    Erkek
    Mesaj ertan tarafından 3 Temmuz 2006 (Pazartesi) tarihinde yazıldı.

ertan usta programlama yapmak için belli bişeyte gerek varmı yanı pc bilgim yeterince iyi yanı demek istediğim herhan gi bi programlama dilinden once bellı bişi bilememiz gerekırmı yaw anlatamadım derdimi ama sen anlamıssındır galiba abi

birde benım gibi çok acemıcıler için hangi programlama dilini onerırısın

sizin risk dedikleriniz benim için bir fırsattır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    herşey de olduğu gibi matematik programlama da esastır, buna algoritma denir programlama dilinde.. Biraz algoritma çalışabilirsin, yani çözüm yolu diyebiliriz. Program yazarken öncelikle tasarı yapman gerek,direkt işe girersen ileride bir yerde yamulur kalırsın. Ekstra bir özelliğe gerek yok, ben öğrenmişsem sen de öğrenebilirsin, usta olursun veya amatör olursun o farklı konu. Biraz azim ile öğrenirsiniz. Nerden başlayabilirim diyorsan bence visual basic ile direkt başla işe veya delphi de, bazılar temel sağlam olsun diye pascal veya basica öğrenin derler bence hiç uğraşmadan nesneye dayalı dillere geçin.visual basic basittir ama çok uğraştırıcıdır delphi bilmiyorum ama kolay diyorlar..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crematory
    crematory's avatar
    Erkek
    eyw saol
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WeBCiN
    WeBCiN's avatar
    Erkek
    sağoalsın ertan abi bu verdiğin dokumanlara başlıcam bakalım inş. bişi yapoabılırız birde bu visual basic proyu nerden bulabılırız yada tam adı varsa ben bakım

sizin risk dedikleriniz benim için bir fırsattır
Toplam Hit: 1797 Toplam Mesaj: 17