folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Herturlu Bahsine Varim!

Herturlu Bahsine Varim!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek

Her turlu bahse varim; siradan, normal bir insaniz Turkiye'de nufuz cuzdaninizin son rakami cift rakamdir!

Tek olanlarda var, bilin bakalim kimler?

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek
    o olayi ilk duydugumda çok araştirdim. harbiden henüz hiç yanıltmadı. ve böyle bişeyde teorik olarak mümkün olabilir. son2 rakamı olacak o. benim 00 :) the original :P

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    alevi-sünni muhabbetini diyosan kolpa o olay şehir efsanesi

Amphetamine Logic.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek
    yok o değil arkadaşın dediği sanırsam. benim duyduğum osmanlıdan beri kütük kayıtları tutulduğu bilinir. anadolunun türkleştirilmesinden beri. mesela pontus devleti yıkılınca bizzat fatih hanın emriyle oraya türkmen aileler yerleştirilmiştir. osmanlıdada bu soy araştirmaları mevcuttur. abdulhamid han doneminde arnavutlarin yüzbaşıdan buyuk rutbeye çıkamadıkları rıvayet edilir. cumhuriyetin ilk yıllarındada askeri öğrenci tıbbıye gibi yerlere alınırkende titiz bir araştırılmadan geçirildigi bilinir yakın tarihimizde. bunları okuduğum kaynak nihal atsız'ın türkçülük turancılık davasindaki savunma ifadelerinde geçer. çok ilginçtir okumanizi tavsiye ederim. bu vatandaşlık numarası mevzuu da ordan gelen bişeymiş. ben bunu ilk kurmay yüzbaşının birinden duymuştum. ama son 2 rakamı geçerliydi. bende saçma dedim ilk duyduğumda ama merak ya sülalemin hepsi çift rakam . üşenmeden sordum.  bir arkadaş vardi siirtli ona anlattım mevzuyu oda merak etti once kendisinkine baktı. sonra 7 sülalesine .. sonuç tek :) bi kaç denemem oldu hiç yanılmadi şimdiye kadar. yani mevzu türk soyundan gelenler çift rakam diğerleri tek rakam olarak vermiş devlet istatislik olsun diye. fişlemişler bizi. bi araştırın bakalim ne çıkacak sizdede ::)

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Tc kımlık nymarası değil değilmi bu dediğiniz. Cevabınız hayır tc kımlık numarası değilse

O zaman hangi numara :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

vadandaşlık numaranin son 2 rakamı.

mesela 21 tek sayı, 36 çift sayı gibi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Oha :|

Araştıracam... 

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    benim tc kimlik son iki rakamı 52 :D ee nolcak

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

külliyen yalan..

geçenlerde vardı bu muhabbet yine..

hatta burda alevi kardeşlerimiz panik olmuşlar

http://www.aleviweb.com/forum/archive/index.php/t-9040.html

bak buda başkaları

http://www.uyurgezer.net/tc-kimlik-no-neden-t49214.html

bide bu var okumadım üşendim echelon fln kastırmışlar bayaa

http://www.gecce.org/forum/archive/index.php/t-36064.html 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Alıntı :  

Selam arkadaşlar T.C. vatandaşlarına verilen T.C. Kimlik noları toplam 140 milyon adettir, buradaki adet fazlalığı dikkatinizi çekmiş olabilir neden derseniz eğer, Çünkü bu numaralar tahsis edilirken hayatta olmayan insanlarda numaralandırıldı ileride tapu, vasiyet, evlalık, miras vs. gibi oluşabilecek davaların ve nüfus kütüklerinin de güncelenmesi amaçlanmıştır. Verilen bu no.ların hepsi çifttir. Boşuna aramayın çünkü bu konu yasada belirtilmiş olup, tüm no.lar çiftle bitmektedir.
    İlk 9 rakam kimlik numarasının aslıdır. Son 2 rakamda bu 9 rakamın sağlamasını yapan güvenlik numarasıdır. Baştaki 9 rakama yapılan bir dizi işlem sonucu ortaya son iki rakam çıkıyor. Bu rakamın çift çıkması yapılan son işlemin 2 ve katlarından bir sayıyla çarpmak olmasından kaynaklanır.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    olmaz rene illa daha ucuk bir sebebi olmali mutlaka :)

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 6143 Toplam Mesaj: 43