Holyone Range Scanner

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

bir kaç pm gelmiş bu konuyla ilgili direk buraya yazayım 

Beyler kamera bulmak için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok  fast de tarama yapın   80 8080 5555 5000 gibi portların karşısısnda http yazıyorsa sağ klik explore dediğinizde  modem arayüzü varsa modem arayüzü çıkar kamera yönetim paneli varsa kamera yönetim paneli çıkar   girersiniz 

kamera panallerinin şifreleri genelde    user: admin password: admin dir   yada direk girişe bastığınızda da girilebiliyor tamamen şansınıza kalmış bir şey ip aralığınıda kendini yaratın ben kendi ip adresimden yola çıkarak arama yaptım   birazcık ipler hakında bilginiz olması yeterli 

85.98.23.55     idi benim kendi ip adresim tahribat.com ana sayfada ip adresimi yazıyor zaten  gelelim  nasıl arama yapıcaksınız

85.98.10.0-85.98.50.255             23 ü başlangıç ipsinde 10 taptım öbüründe de 50 yaptım o aralıktaki ipleri tarattım mesela    son rakamı 255 den yukarı yapmaya çalışmayın olmaz sınır 255  

her rakam bloğunun sınırı 255 dir arkadaşlar 

en baştaki rakamı istersen yani 85 i 95 yaparım aratırım     mantık ilk baştaki sondaki

86.98.10.0-85.98.50.255     mesela bu şekil taramaz sebebine gelince baştan sonra doğru blokların büyüyklüğü belirlenir       baştaki 86 herzaman büyüktür isterse diğerleri  85.255.255.255  olsun    

burada kısa mesafelerde aramalr yapın ipleri hayal gücünüzü kullarak bulun mesela ünlü bir markanın web sitesini baz alın  hemen domaine whois çekin ip si  işte 96.34.34.56 mı çıktı  son rakamlar arası aratın 

96.34.34.0-96.34.34.255   böyle taratma yaptığınızda nasıl olucak 254 tane makinayı taratmış olacaksınız   şirketler genellikle ip bloğu rezerve ettiklerinde son rakamlarına göre rezerve ediliyor    adam 10ile 50 arasını satın alıyor mesela 

varsa içerisnde serveri kamerası ıvırı zıvırı herşe  oluyor   yapacaklarınız yine hayal gücünüze kalmış

umarım anlatabilmişimdir    

teşekkürler...

Nova Vida !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek

Şeyh eline sağlık. Ulan bir blok tarayım dedim alayı nvi.gov.tr mail sunucuları vs :) geldi karşıma

sırıtma la.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

http://85.98.10.74/view2.html    user: admin  şifre boşgeç kamera

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

güzel olmuş aytek hocam, lazım oldukça kullanılır :) 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

http://85.98.10.74/view2.html    user: admin  şifre boşgeç kamera

http://85.100.10.60/  user:admin şifre boş buda gamera

sırıtma la.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Züperonline ip aralıgından çok ip modem çıkıyor ve default  pass değiştirmiyorlar 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Kendi IP adresimde denedim 80 ve 53 portları açık çıktı. 80 portu girince modem sayfası çıkıyor bunu kapatamıyor muyuz? 53 portu ne acaba.

Ek olarak HTTP Stress Test Mode yaptım kendime. Modem sayfasına giremedim bir daha sonra da DNS sunucusu yanıt vermiyor deyip web sitelerine girememeye başladım. Modeme reset atmak zorunda kaldım. :D

İmza...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bedava ferrari varken vakit harcayıp anadol üretmek

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    YekteranBaymedir bunu yazdı

bedava ferrari varken vakit harcayıp anadol üretmek

http://www.advanced-ip-scanner.com/tr/

https://sourceforge.net/projects/ipscan/

benzer toollar var ama sanki bu diğerlerine göre daha hızlı çalışıyor hocam 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Yalnız o kamera arayüzlerine giriş çıkışların hepsi log olarak cihaza kaydediliyor. Sonra yarın öbür gün o kameranın olduğu yerde bir hırsızlık olursa veya kamerayı kulanan kişi logları açıp "bu kim amk!" diye savcılığa başvurursa yaraklara gelirsiniz.

@serdar

Hocam o sikko programlardan bahsetmiyor yekteran ;)

torpedo_XL tarafından 28/Eyl/16 20:35 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 15219 Toplam Mesaj: 52
port scanner port range scanner port tarama