folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hosting Aldığım Firma Admin Şifremi Vermiyor Ne Yapabilirim

Hosting Aldığım Firma Admin Şifremi Vermiyor Ne Yapabilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KozMoz
    KozMoz's avatar
    Erkek

Şöyle izah edeyim işyerim için uzun süre önce web sitesi yaptırmıştım host ve domain leri site yaptırdığım firma isimtescilden almıştı daha sonra hostu başka bir firmya taşımışlar ancak bunun bilgisini vermediler bize sitedeki değişiklikleri biz onlara bildiriyorduk onlarda yapıyordu şuan işyerimi adresimi değiştirdim sattığım ürünleri değiştirdim yani sitenin komple bi elden geçmesi lazım ancak arkadaşlara arıyoruz ulaşamıyoruz ulaşıyoruz admin şifreaini istiyoruz yok yeniden ayarlıcam yok birşeyler karıştı yok şöyle yok böyle diye oyalayıp duruyorlar adam yıllık 50 dolar ödediğim sistemin şifresini vermiyor abi delirdim domainden hangi host firmasına geçtiğine baktım myloc diye bi alman firması çıkıyor bi katakulli var ama çözemedim gitti.Bu şifreyi bulmanın sıfırlamanın bir yolu varmıdır rica etsem bana bir ön ayak olun 

Sorun olmazsa site adresimi felan verebilirim 

Not: Bu arada işyerini babam işletiyordu ailevi nedenlerden ben hiç bişeyine karışmıyordum şimdi birlikde çalışmaya başladık ve hiç anlamaz bu işlerdn 

Sevdiğin Kadın Seni Sevmiyorsa Sende Seni Seveni sev ozaman Abi. / www.waterwall.com.tr
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Hizmeti taşıdığında, yeni firma hiçbir şifre değişimi olmadan hesap açımı yapar eğer backup recover yaptılarsa. Yani eski firmadaki tüm hesap bilgilerin geçerli olması lazım. 
    Eski bilgilerin sana ilk hizmet sağlayıcın tarafından ulaştırılmıştır, o maile göre denemeler yap bakalım.

Yeni firma ile ilgili de, önce hesap şifreni bir sıfırlama bağlantısını kullan. Panele girdiğinde zaten kullandığın site paneli ( cpanel, plesk, directadmin vs... ) kullanıcı panelinden direkt ulaşma imkanın olur.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KozMoz
    KozMoz's avatar
    Erkek
    C_e_Z_a bunu yazdı

Hizmeti taşıdığında, yeni firma hiçbir şifre değişimi olmadan hesap açımı yapar eğer backup recover yaptılarsa. Yani eski firmadaki tüm hesap bilgilerin geçerli olması lazım. 
    Eski bilgilerin sana ilk hizmet sağlayıcın tarafından ulaştırılmıştır, o maile göre denemeler yap bakalım.

Yeni firma ile ilgili de, önce hesap şifreni bir sıfırlama bağlantısını kullan. Panele girdiğinde zaten kullandığın site paneli ( cpanel, plesk, directadmin vs... ) kullanıcı panelinden direkt ulaşma imkanın olur.

Şöyle söyleyim elimizde hiç bir bilgi yok ne cpnale giriş için şifre ne ilk host aldığımızda bilgilerin geldiği mail isimtescili aradım ilk hostu sizden almıştık bilgileri felan tekrar atarmısınız diye ne bileyim yardımcı olurlar bir şekilde dedim ama yok onlarda o mail adreside onlaeın üzerinedir yoksa taşıyamazlardı baska hosta felan dedi galiba bu adamların keyfine kaldık 

Sevdiğin Kadın Seni Sevmiyorsa Sende Seni Seveni sev ozaman Abi. / www.waterwall.com.tr
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KozMoz
    KozMoz's avatar
    Erkek

Kusura bakmayın derdimide tam anlamıyla belki anlatamadım 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Domain baska yerde sadece hosting bu firmada ise, baska bir firmadan hosting alip domainin ns lerini yeni firmaya yönlendir sifirdan kurulum yap.

Domainler de ayni firmada ise surec biraz uzun sürebilir, hangi mail adresi ile kayit ettirilmis satin alinmis onu ogren o adres ile degisiklikleri yapabilirsin.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Yasal olarak, hosting de domain admin kim gözüküyorsa hosting şirketi onu tanır, onu bilir. Yapabileceğin birşey yok. Başta çok büyük hata yapmışsınız.

Ticaret mahkemesinde uyuşmazlık davası açabilirsin. Mahkeme kararı sonrası yetkileri alabilirsin ama oda uzun hikaye.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KozMoz
    KozMoz's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Domain baska yerde sadece hosting bu firmada ise, baska bir firmadan hosting alip domainin ns lerini yeni firmaya yönlendir sifirdan kurulum yap.

Domainler de ayni firmada ise surec biraz uzun sürebilir, hangi mail adresi ile kayit ettirilmis satin alinmis onu ogren o adres ile degisiklikleri yapabilirsin.

Aynen öyle domain isimtescilde domain yetkileri bende hostingde myloc denen bir firmada büyük ihtimallede mylocdan kendi sunucusunu satın alıp hosting hizmetinide kendisi sağlıyor myloc firmasını araştırdım host değil sunucu hizmeti sunan bir alman firması

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Siteyi ve firmayı atsana PM den

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KozMoz
    KozMoz's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Yasal olarak, hosting de domain admin kim gözüküyorsa hosting şirketi onu tanır, onu bilir. Yapabileceğin birşey yok. Başta çok büyük hata yapmışsınız.

Ticaret mahkemesinde uyuşmazlık davası açabilirsin. Mahkeme kararı sonrası yetkileri alabilirsin ama oda uzun hikaye.

İlgilenmediğime okadar pişman oldumki 3 gün öncede babam hosting ücreti olarak 250 tl de ödeme yapmış yazık olacak baika hostinge taşısam paraya

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KozMoz
    KozMoz's avatar
    Erkek

Bizde ticaret yapıyoruz adamlarda ticaret ahlakı kalmamış 3 gündür şifre verecekler yok karıştı yok değişti şifre, yok ben düzenlicem siteyi ayarlıcam herşeyi diye diye  oyalanıyoruz ayıptır gerçekden

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    KozMoz bunu yazdı

Aynen öyle domain isimtescilde domain yetkileri bende hostingde myloc denen bir firmada büyük ihtimallede mylocdan kendi sunucusunu satın alıp hosting hizmetinide kendisi sağlıyor myloc firmasını araştırdım host değil sunucu hizmeti sunan bir alman firması

Domain yetkileri sendeyse hosting ile hic ugrasma, yeni hosting al domaini yönlendir, yeni siteni kur.

Diger turlu hosting firmasi hakli hosting in sana ait oldugunu ispat edebilmen gerekiyor.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 3224 Toplam Mesaj: 33
hosting şifre sıfırlama