HP Pavilion G6 Arıza

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Merhabalar;

3 senelik hp pavilion g6 laptopum bir kaç ay önce normal yollardan kapandıktan sonra bir daha açılmadı, şarj kablosunu bağlayınca şarj power gösterge ışığı yanıyor, ama laptop açılmıyor. (Batarya ölü sürekli kablo ile kullanıyordum.) Sonra tanıdık referansı ile bir bilgisayarcıya gösterdedim, bana anakart devre elemanı arızası olduğunu 350 tl masrafı olduğunu söylediler ve ilerleyen zamanlarda tekrardan arıza yapabilceğini söylediler, bende durumum müsait olmadığı için o zaman yaptırmadım, ayrı bu modelde fabrikasyon sıkıntısı olduğunu aşırı ısınma ve fanın anakarta toz çekmesinden dolayı anakarta sıcak hava üflemesinden de kaynaklandığını söylediler.

1 saat önce laptopu söktüm ve wifi kartının vida yerlerinin kırıldığını gördüm, yani işin ehli bir bilgisayarcı değilmişi o yüzden de bana verdiği bilgiyi teyite muhtaç buluyorum. 4 ay dır laptopa dokunmadım o yüzden de bilgisayarcıya gidipte senin tornavida tutan elini skem diyemiyorum.

Tam olarak sorun nedir, nasıl çözülür, ve kaça patlar.

Saygılarımla.... Mert. :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

geçmiş olsun, 

açmaya çalışınca power ışığı yanıyo goruntu gelmiyor dedin ya. yanıp sonuyor mü ne oluyor tam olarak? yanıp sonuyor sa kaç kere yanıp sonuyor ?

bir de, bilgisayarcının pek suçu olmayabilir, o aleti bi yerlerini kırmadan açmak biraz yetenek istiyor

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

geçmiş olsun, 

açmaya çalışınca power ışığı yanıyo goruntu gelmiyor dedin ya. yanıp sonuyor mü ne oluyor tam olarak? yanıp sonuyor sa kaç kere yanıp sonuyor ?

bir de, bilgisayarcının pek suçu olmayabilir, o aleti bi yerlerini kırmadan açmak biraz yetenek istiyor

Şarj kablosunu takınca hemen yanında beyaz ışık yanıyor yani anakarta elektrik gittiğine dair. Ben defalarca söktüm taktım ve kırmadım. :) vida bile arttırmadım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Bu modellerde and ekran kartı gidiyordu. Isıtılınca duzeliyordu. Ama tekrarlama ihtimali yuksek. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hocam bende de var hp pavilion dv6 serisi. Sorunlu seri imiş ekran kartları hep problem. 1 kez ısıtma işlemi yaptırmıştım 6 ay dayandı en fazla. Varsa çipini değiştirebilirim diyen fiyat alabilirim.  

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

Ekran kartından yapar başka bir şey yapmaz. En iyisi yaptırıp satmak yada hurda niyetine satma

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Anladım peki bu şekilde satsam ederi ne olur. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Tamircinin yapacağı çözüm şu galiba

https://www.tahribat.com/document-laptopun-arizalanan-ekran-kartini-tamir-etmek-416/ 

x-files tarafından 15/Ara/19 15:43 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Teşekkür ederim, şimdi söküp deniyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Ekran kartı chipseti sorun çıkarınca ekranda beyaz veya karmaşık olsa bile garip renkler şekiller çıkıyordu. Bahsettiginiz olay ram veya slotlarla alakali olabilir gibi. Bence önce ramlari çıkarıp sırayla ve farklı slotları deneyerek takip acmayi deneyin...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!