Html Resize() Fonksiyon Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım baya uğraştım ama çözemedim. Css bilmediğimden kaynaklanıyor muhtemelen..

Sorun şöyle. Mesela button'a tıklıyorum 1 Div içerisinde item atıyorum. ve o itemi Resizable yapıyorum.. Mesela 3 item koydum. ilk koyduğumu sağa doğru çektim diğerleri de sağa doğru kayıyor. 

Bunu engellemek istiyorum ama nasıl olcak bilmiyorum yapamadım yani ne yapmam gerekir ?

Ben div'e mudahale etmeden o divin genişleyip büyümesini veya yer değiştirmesini istemiyorum. Yani diğer divler ile olan bağlantısını kesmesini istiyorum..

Kodlar ; 

Item Ekleme;

var DisDiv=document.createElement("div");
                var Label=document.createElement("label");
                var Input=document.createElement("div");
                $(Label).text(SecilenItem);
                DisDiv.appendChild(Label);
                DisDiv.appendChild(Input);
                Kolonlar.appendChild(DisDiv);
                $(Input).resizable({
                    handles: 'n, e, s, w, ne, se, sw, nw'
                });
                $(Label).attr("style","float:left;text-align:center ;width: 75px");
                $(Input).attr("style","width : 100px;height:35px; float:left;");
                $(Input).attr("name",SecilenItem);
                $(DisDiv).attr("class","divIcKolon ");
                $(Input).attr("class","inputDiv");

$(DisDiv).draggable({
                    containment:TasinacakDiv,
                    stop:function(){
                        $(this).css("width", "auto");
                        $(this).css("height", "auto");
                        console.log($(this));
                    }
                });

.divKolon {width:50px;height:50px;padding:10px;border:3px solid #000000;
                position: absolute !important; background-color: #E98A7E;float:left;}
            .divKolonlar{border:3px solid #000000;}
            .divBaslik{border:3px solid #000000;}
            .divUstKolon {width:50px;height:50px;padding:10px;border:3px solid #DD4B39;  text-align:center;float:left;margin-right:20px;}
            .divIcKolon{
                width:auto;
                height:auto;padding:2px;border:0px solid #000000;background-color: #FFFFFF ; text-align:center;float:left;}

Item eklendiği div 

<div class="divKolonlar col-xs-12 "  id="Kolonlar" style="height:150px ;"> </div>

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

up

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

ftp de veya test linki var mı?

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/forum/jsfiddle-nedir-220659

ikinci mesaj :(

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Sorunu çoktan çözdüm :/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Çözdünse yazda nasıl çözdüğünü başkalarıda yararlansın. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Çözdünse yazda nasıl çözdüğünü başkalarıda yararlansın. 

Genelde aynı hatayı alan müritler pm yolu ile birebir soruyor anlatıyorum hatta genelde Teamviewer ile bağlanıp gösteriyorum burda kirlilik olmasın diye şeetmiyorum :/ konu sürekli üste cıkmasına gerek yok diye 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Olurmu çözümden kirlilik olduğunu ilk defa duyuyorum :D Zaten kirlenmiş kirlenebileceği kadar.

x-files tarafından 22/Ara/16 12:57 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Sorun çözülmemiş bu başkasıymış :D 

https://jsfiddle.net/wrjaLkr7/

Fiddle kodu burda ben div'i sağa çektiğimde bir diğeri de sağa doğru kayıyor ya bunu engellemek istiyorum :D Bunu yapmaya calısmıstım olmamış 

Toplam Hit: 817 Toplam Mesaj: 9
div resizable