folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder HTML5 İle Yapılan Bir Web Sitesine Yönetim Paneli Nasıl Eklenir?

HTML5 İle Yapılan Bir Web Sitesine Yönetim Paneli Nasıl Eklenir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

php, asp.net ya da benzeri dillerin ne anlama geldiğini bilmeden "php ile html sitelerimi yönetebilir miyim?" diye soruyorsun. bu dillerin amacını ve browserların neyi görüntülemek için yapıldığını bilmiyorsun. bu bilgiyle "çok uğraştım ama öğrenemedim" demen çok normal.

hal/vaziyet böyle iken kendine "profesyonel" diyebiliyorsun.

tamam bilmeyebilirsin. bilmemen çok normal. ama "profesyonel siteler kodluyorum" demek ne demek? sen bırak profesyoneli amatör bile değilsin. starter seviyesindesin. en ufak bi altyapın yok.

kimse sana yapamazsın demiyor. yapmadan profesyonelliğe oynama. sizler bu ağzı millete yapa yapa piyasanın içine ettiniz.

Kesinlikle katılıyorum. Zaten ilk mesajında nekadr bilgin olduğu ortada HTML ile profesyonel siteler kodlamıyorsun sen sadece önyüzü çıkarmaya çalışıyorsun. 

Ve profesyonel bir html,css javasc bilen biri asla bunu sorgulamıyor ve nasıl yapıldığını araştırmıyor olurdu.

Bence dostum sen önce html ve css iyice öğren arayüz tasarımcı olarak kal.

Yada php bugün başlarsan 3-5 seneye bu ve daha önce açtığın benzeri sorularına cevap almış olursun.

blutarm tarafından 26/Eyl/16 13:50 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Ya biriside çıkıp "hele bir göster bakalım tasarımlarını" dememiş

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

php, asp.net ya da benzeri dillerin ne anlama geldiğini bilmeden "php ile html sitelerimi yönetebilir miyim?" diye soruyorsun. bu dillerin amacını ve browserların neyi görüntülemek için yapıldığını bilmiyorsun. bu bilgiyle "çok uğraştım ama öğrenemedim" demen çok normal.

tamam bilmeyebilirsin. bilmemen çok normal. ama "profesyonel siteler kodluyorum" demek ne demek? sen bırak profesyoneli amatör bile değilsin. starter seviyesindesin. en ufak bi altyapın yok.

kimse sana yapamazsın demiyor. yapmadan profesyonelliğe oynama. sizler bu ağzı millete yapa yapa piyasanın içine ettiniz.

Piyasa? Ne piyasası hocam. Ben insanlara para karşılığı web sitesi yapıp satmıyorum. Kimsenin ekmeğinde gözüm yok; ama gidip de dandik dandik sitelere 300-500 TL isteyen adamlara da kendimi yolduracak değilim.

Ben bu bilgiyi kendi projelerim için istiyorum. Arkada bir panel olmadan kendi yaptığım HTML web sitelerini gayet profesyonel kullanıyorum.

Sanıyorum seninle benim aramdaki fark hayal gücü.

Ben kimseye yönetim paneli yapıp web sitesi satacağım demediysem gelip bana piyasalardan sektörlerden ağzını açmayacaksın.

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    SoloTurk bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

Piyasa? Ne piyasası hocam. Ben insanlara para karşılığı web sitesi yapıp satmıyorum. Kimsenin ekmeğinde gözüm yok; ama gidip de dandik dandik sitelere 300-500 TL isteyen adamlara da kendimi yolduracak değilim.

Ben bu bilgiyi kendi projelerim için istiyorum. Arkada bir panel olmadan kendi yaptığım HTML web sitelerini gayet profesyonel kullanıyorum.

Ben kimseye yönetim paneli yapıp web sitesi satacağım demediysem gelip bana piyasalardan sektörlerden ağzını açmayacaksın.

Soloturke katılıyorum adam sadece bilgi istemiş sen ise piyasa fln ne gerek vardı.  Soloturk html de profesyonel olarak görebilir kendini ayrıca yardımcı olabileceksen cevap yazarsın yoksa kimsenin bilgisini sorgulama. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Ya php ile veya asp ile yapilan projelerle html5 ile yapilan projeler birmi bi anlatin hele burda adam demiski yaptigim siteye admin paneli eklemek istiyorum millet yardirmista yardirmis. Tembele is buyur sana akil ogretsin mantigi ile yurumussunuz olmayacak bisey yok js ilede pekala yapilabilir onemli olan adama istedigini ver. Bu arada cushycms nasil calisio bi arastir senin isini gorebilir bu yapi muhtemel kendin icinde belki js ile yapabilirsin.

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    jocus bunu yazdı
    SoloTurk bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

Soloturke katılıyorum adam sadece bilgi istemiş sen ise piyasa fln ne gerek vardı.  Soloturk html de profesyonel olarak görebilir kendini ayrıca yardımcı olabileceksen cevap yazarsın yoksa kimsenin bilgisini sorgulama. 

kimse kimsenin bilgisini sorgulamıyor. yukarıda söylediğim gibi bir şeyi bilmemek çok normal. öğrenilir ne olacak? buna rağmen profesyonelim demek ise çok ayrı bir olay. profesyonellik kişinin kendisini öyle görmesi/hissetmesi ile olacak bir şey değil. 2+2'nin 4 ettiği gibi bir şeydir bu.

heyneyse konuyu uzatmaya gerek yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

SoloTurk hocam,

Şimdi öncelikle bütün browserlar html gösterimine ve bu html üzerinde kullandığın javascript/jquery gösterimini sağlar. browserın ana amacı budur. bunun haricinde browser üzerinde gördüğün flash player, silverlight, pdf vb.. gibi şeylerin hepsi 3.parti yazılımdır.

html, javascript vb.. gibi şeyler client makinasında çözümlenir.

php, asp.net, asp gibi şeyler ise server makinasında çözümlenir. peki bu ne demektir? senin yönetim panelinde yapacağın değişiklikler temel olarak server üzerinde değişim yapması gerekmektedir. sonuçta değiştirdiğin tüm içeriğin senin belirlediğin bir yerde kayıdı olması ve istenildiğinde çağıracağın bu kayıdın yerini bilmen gerekiyor. örneğin bi haber içeriğini servera girmelisin ki erişebilen client makinalara da bu bilgiyi burdan al diyebilesin. bu trafiği yönlendirdiğin yer serverdır.

sen şuanda yazılımında span, p vb.. gibi taglar kullanıyorsun ya? asp.net'de onların karşılığı label olarak geçiyor. veya mevcut kullandığın taglara runat="server" diyerek c# kodundan erişebiliyor ve duruma göre bu içeriği değiştirebiliyor oluyorsun. örneğin veritabanına yazdığın bi haber içeriğini bu tanımladığın tag'a value değeri olarak gönderebiliyorsun. asp.net, php vb.. gibi dillerin asıl kullanım amacı bilgiyi senin html içeriğine getirmektir.

Toplam Hit: 4716 Toplam Mesaj: 38
php css html html5 css3 yönetim paneli