folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Html'de .Mkv Uzantılı Videoları Oynatma

Html'de .Mkv Uzantılı Videoları Oynatma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    type="video/mp4"

olarak dener misin?

Yok abi. Yine olmuyor. Hem bu video .mkv uzantılı. Neden type kısmında mp4 olarak yazdık ki? Bilen biri var mı bunun neden çalışmadığını? Acayip takıntı haline geldi de bu sorun.

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    arabaci88 bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı
    type="video/mp4"

olarak dener misin?

Yok abi. Yine olmuyor. Hem bu video .mkv uzantılı. Neden type kısmında mp4 olarak yazdık ki? Bilen biri var mı bunun neden çalışmadığını? Acayip takıntı haline geldi de bu sorun.

HTML5 and the VLC web plugin were a no go for me but I was able to get this work using the following setup:

DivX Web Player

AC3 Audio Decoder

And here is the HTML:

<embed id="divxplayer" type="video/divx" width="1024" height="768" 
    src ="path_to_file" autoPlay=\"true\" 
    pluginspage=\"http://go.divx.com/plugin/download/\"></embed>

The DivX player seems to allow for a much wider array of video and audio options than the native HTML5, so far I am very impressed by it.

yukarıdaki şekilde plugin le yapmışlar. kaynak: http://stackoverflow.com/questions/21192713/how-to-playback-mkv-video-in-web-browser

çalışır mı bilmiyorum ama eleman çalıştırmış.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

neden .mkv için direnç gösteriyorsun mp4 candır çevir ona ordan yürü hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

İnternetten indirdiğim çoğu film ve dizi .mkv uzantılı olduğu için ve hepsini .mp4'e çevirmek istemediğimden ötürü. Ve bu .mkv uzantılı video dosyalarının ses dosyaları .dts ve .ac3 olduğu için ses çıkmıyor. dts ve ac3 uzantılı dosyaları da .aac uzantısına çevirmem gerekiyor. Yani her halükarda birşeyleri birşeylere çevirmem gerekecek galiba. Yoksa Html6'da bu sorunlar çözülür mü?

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    arabaci88 bunu yazdı
    TxT bunu yazdı

İnternetten indirdiğim çoğu film ve dizi .mkv uzantılı olduğu için ve hepsini .mp4'e çevirmek istemediğimden ötürü. Ve bu .mkv uzantılı video dosyalarının ses dosyaları .dts ve .ac3 olduğu için ses çıkmıyor. dts ve ac3 uzantılı dosyaları da .aac uzantısına çevirmem gerekiyor. Yani her halükarda birşeyleri birşeylere çevirmem gerekecek galiba. Yoksa Html6'da bu sorunlar çözülür mü?

hocam daha bütün oynatıcılar bak tarayıcı demiyorum oynatıcılar mkv ye adam akıllı destek vermiyor. mobilde bile vlc dışında ki oynatıcılar mkv dosyalarda ses problemi yaşıyor video açılıyor fakat ses gelmiyor.

Benim de bir süre önce kendi evimde kullanmak için denediğim şey  mkv dual vb. filmlerin formatı ile hiç oynamadan html üzerinden değilde ftp üzerinden açarak adresi VLC player a yapıştırıp açmak oldu. Kendi sunucun olacağı için hız zaten iyi olacak + ileri geri sarmadada problem yaşamayacaksın. Tek problem web tarayıcıda izleyemiyor olacaksın ancak tüm içeriği tarayıcıdan görüntüleyip istediğin zaman VLC gibi bir player ile açabileceksin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    arabaci88 bunu yazdı
    TxT bunu yazdı

hocam daha bütün oynatıcılar bak tarayıcı demiyorum oynatıcılar mkv ye adam akıllı destek vermiyor. mobilde bile vlc dışında ki oynatıcılar mkv dosyalarda ses problemi yaşıyor video açılıyor fakat ses gelmiyor.

Benim de bir süre önce kendi evimde kullanmak için denediğim şey  mkv dual vb. filmlerin formatı ile hiç oynamadan html üzerinden değilde ftp üzerinden açarak adresi VLC player a yapıştırıp açmak oldu. Kendi sunucun olacağı için hız zaten iyi olacak + ileri geri sarmadada problem yaşamayacaksın. Tek problem web tarayıcıda izleyemiyor olacaksın ancak tüm içeriği tarayıcıdan görüntüleyip istediğin zaman VLC gibi bir player ile açabileceksin.

"Kendi sunucun olacağı için hız zaten iyi olacak + ileri geri sarmadada problem yaşamayacaksın." diyerek neyi kastettin? Benim evde sunucu bilgisayar yok. Normal ev bilgisayarı kullanıyorum. Dediğin gibi 1080p .mkv uzantılı bir video dosyasını html'de görüntülerken ileri-geri alırken videoyu 1-2 saniye gecikme oluyor. Halbuki Youtube'da video izlerken ileri-geri alırken hiç gecikme olmuyor. Sen kendi evinde sunucu bilgisayar mı kullanıyorsun? Html'de .mkv oynatırken ileri-geri alırken sende gecikme oluyor mu? Bir de acaba kullandığın sistemin özelliklerini yazar mısın?

Toplam Hit: 2221 Toplam Mesaj: 17
.mkv html mkv oynatma