folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hukuki Görüşlerinize İhtiyacım Var.

Hukuki Görüşlerinize İhtiyacım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

Merhaba, olayı kısaca anlatmak istiyorum;

Kendi evime alkol tüketmek için giderken 18 (E) yaşından küçük olan bi tanıdığım kendisi de gelmek istediğini söyledi gel dedim, evde kendisine içki sunmadım kendisi içti birazda fazla kaçırmış, alkolün etkisiyle evde uyuyakaldı, 

Babası bu durumdan ötürü karakola şikayette bulunmuş, sonradan şikayetini geri çekti.

Gelelim sormak istediğime bu olay yüzünden bana KAMU DAVASI açılmış ve Alkol satmak ve ya sunmak adı altında 10.000 TL ceza gelmiş.

Ben çocuğun babası ile de görüştüm gerekirse dilekçe yazarım ben dedi.

Şimdi biz nasıl bir itiraz dilekçesi yazmalıyız ki bu dava olumlu sonuçlansın ya da olumlu sonuçlanma ihtimali var mı ?

Ben daha önce böyle bir iş ile karşılaşmadım, çok sık sık alkol içen birisi değilim 6 ayda 1 kere ve geçmişte karıştığım hiç bir suçum yok.

Lütfen bilgisi olanlar bana yardım edebilir mi ? Bugünden itibaren 15 gün itiraz sürem var.

Şimdiden TEŞEKKÜR ederim.

Every thing"s place and her time reach
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Geçenlerde bunla ilgili yeni kanun çıktı babası ezberletirde çocuk beni istismar etti derse 

seni adalet Bakanı bile kurtaramaz

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

Hayır yukarıda bahsettiğim üzere ailesi de benden yana.

İstediğin gibi dilekçe yazabilirim dedi dün akşam görüştüm.

house tarafından 06/May/14 16:04 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

babası tam bir yavşakmış kendi çocuğunu yamultsun itne senden ne istiyor ayıp etmiş.kamu peşini bırakmaz..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ufak yaştaki çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma alı koyma ile ilgili hakîmin kanaatine bağlı bir durum tamamen 

evli 3 çocuklu adama kamu davasından hapis cezası verdiler küçük yaşta kaçıp evlendikleri için ailenin dediği işe yaramamış kadın tv de kocamı geri verin diye ağlıyordu  

çocukta ailede sana destek olan ifadeler kullansın 

hoca çok ters zamanda başına böyle bir iş gelmiş gündem bu tip benzer olaylarla çalkalanırken 

felaket tellalı gibiyim hoca ana dost acı söyler inş takipsizlik verirler yada denetimli serbestlik

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

40 yılda 1 alkol içiyorum başıma gelene bakın ya, benim 10.000 tl ödemem için 1 yıl maaşıma hiç dokunmamam lazım. :|

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    house bunu yazdı

40 yılda 1 alkol içiyorum başıma gelene bakın ya, benim 10.000 tl ödemem için 1 yıl maaşıma hiç dokunmamam lazım. :|

gökten altın yağsa başınna ya...rak düşcek hoca nasıl bir şansın varmış tam zamanında.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

Savunma dilekçemde her şeyi yazacağım nasıl biri olduğumu ailemden uzak yaşadığımı maaşımı giderlerimi yazıcam, hakimin kararına insafına kalmış bişi. 

ailesinden ve çocukdan da kesinlikle zorlama olmadığına kendi isteğiyle içtiğini ve benim ikram etmediğimi dile getiren cümleler kurdurcam.

Başka türlü kaçışım kurtuluşum yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek

Kendi evime alkol tüketmek için giderken 18 (E) yaşından küçük olan bi tanıdığım kendisi de gelmek istediğini söyledi gel dedim, evde kendisine içki sunmadım kendisi içti birazda fazla kaçırmış, alkolün etkisiyle evde uyuyakaldı, 

Babası bu durumdan ötürü karakola şikayette bulunmuş, sonradan şikayetini geri çekti.

hocam adam şikayet dilekçesinde ne demiş ? ve şikayetinden sonraki süreç nasıl işledi ? çocuğun alkollü olduğu nereden kesinleşti ? bir adamın demesiylemi ? polis geldi olaylar büyüdü, kavga gürültü oldu, alkol tespiti için kan testi yapıldı vs. mi ?

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    kassiopeia bunu yazdı

hocam adam şikayet dilekçesinde ne demiş ? ve şikayetinden sonraki süreç nasıl işledi ? çocuğun alkollü olduğu nereden kesinleşti ? bir adamın demesiylemi ? polis geldi olaylar büyüdü, kavga gürültü oldu, alkol tespiti için kan testi yapıldı vs. mi ?

O soylediklerin mecbur olacak, polis merkezine gittiyse olay hastane raporu alinir. Hele durum alkol vs. Ise kan testide yapilmis alkol oldugu sabitlesmistir.

Cocuk 15 ten kucuk mu ? yoksa 15-18 araligi mi hocam ?

Ayrica zor isin, itirazda etsen sanmiyorum bisey cikacagini.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

Alkol testi yapılmış tabi.

15-18 aralığında hocam.

Ben sadece ve sadece evime geliyorsan gel dedim, ne içki sundum ne iç dedim. 

Bunun karşılığı 10.000 TL olamaz ya böyle bişi olamaz ya :(

Toplam Hit: 3018 Toplam Mesaj: 34