folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder İatkos ML2 Kurulum (Pc İçin Mac Os Mountain Lion)

İatkos ML2 Kurulum (Pc İçin Mac Os Mountain Lion)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hazır virtualbox imagei yokmudur bunun?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Holyone :

Hocam ben bir türlü becerememiştim Lion sürümünü virtualbox'ta. İmage dosyalarında sıkıntı vardı sanırım. Multibeast ile kurabiliyorsun ama ben ounla uğraşacağıma direkt bilgisayara kurarım demiştim sonunda sıkılıp. Kuranlar varsa yazacaktır.

kurulumla ilgili mountain lion için şu döküman : http://www.macbreaker.com/2013/01/iatkos-ml2-mountain-lion-virtualbox.html

ve youtube'ta şu video : http://www.youtube.com/watch?v=XaqmCsUp_HM

var. 

---

ZaZu:

Hocam adamlar onlara hiç bulaştırmıyor seni. Direkt olarak yüklüyorsun ; voodoo ses paketi, PS/2 (usb için) başlangıç paketlerini yüklediğin zaman tamamdır. Önyükleyiciler falan var. Sıkıntı çıkmıyor.

--------------

Bu arada iAtkos ve Virtualbox tek seçenek değil. İndireceğiniz MacOs X ML ile (orjinal MAc'ler için olan) kurulum yapabilirsiniz. Virtualbox'a bu şekilde kurulum yapılıyor. Fakat AMD 'de sorun çıkartacağını düşünüyorum.

iAtkos'ta bunları hazır olarak hallediyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

okadar uzun süre bekledik , resmen millet kuramasın diye bir sürüm yapmışlar çift katman dvd veya blueray hariç kuramıyorsunuz

yaw millet win yada linux dan mac kurmaya çalışacak adam mac de usb ye yazılabilir birşey hazırlamış.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Zaten şansıma sıçayım dedim. 2 sürümdür iAtkos kulanıyorum sorun yoktu. Ben kullanmaya başladım ya, bunda da sıkıntı çıkar demiştim.

Çok uzun süre bekledik. Bekledikte ne oldu ? doğru dürüst kurulum olmuyor. Lion indirdim yine. 

Şimdi kurulumu yapsakta kararlılık konusunda ne olacak fikrim yok. Ya lion kuracağım, yada orjinal MacOs dosyasını multibeast ile kuracağım. Yarın bakayım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Ya becerenler virtulboxa 0 bir sistem kurup paylaşamazlar mı ya beceremiyoruz ne yapalım :/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

@zumsuk ; eyvallah

Sanal makina da deneyim usb e boot etmeye bi de yiyecek mi bakalım. 

Sonucu yazarım buraya.

Solak Cerrah
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

Olan var olmayan var niye kıskandırıyorsunuz :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

hocam açmayın şöyle konular hersene deniyorum yok olmuyor etheret kartını görmez ekran kartını görez ses kartını hiç görmez açılırken bir ton hata verir belli komutlar yazmadan açılmaz sonuç olarak kanser verem gibi hastalıklara sebep olur . 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

hocam açmayın şöyle konular hersene deniyorum yok olmuyor etheret kartını görmez ekran kartını görez ses kartını hiç görmez açılırken bir ton hata verir belli komutlar yazmadan açılmaz sonuç olarak kanser verem gibi hastalıklara sebep olur . 

Hocam gayret et :D ben ilk kez kurayım dedimde 14.'de çalışan bir sistem kurmuştum.

Apple mantığı iAtkos'Ta da devame diyormuş : az çoktur.

Ben bütün kextlere dayanıyordum meğersem 2 kext kurdumu halloluyor. Açılışta ufak komut giriyorsun sonra bitti. 1.5 sene boyunca hiçbirşey olmayan makina. Yanlış anlaşılmasın, 1.5 sene sonunda bilgisayarım bozuldu.

--

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Dün akşam iAtkos L2 indirip USB'ye kurdum, oda boot etmedi. Bu transmac'te var bi bokluk sanırım. 

Öyle pis patladı ki . Elimde windows var ama netbook, cd-rom yok. Yani CD'ye çekemem. CD-rom olan bilgisayarda linux var. 40 tane araç kulandım (Abartı) , sonunda iso'ya çevirdim, oda araç kullanımından mı bilmiyorum düzgün olmadı.

dmg2img ile .img dosyası yarattım. Fakat sonrsında sıkıntı var. Elle mount edilmiyor. PRogram kullandım. Orada bir sıkıntı var sanırım.

---

Yılmadan, bıkmadan, usanmadan devam. 17'sinde gideceğim. 17'sine kadar her türlü yolu deneyeceğim. Olmazsa evde lion CD'si var. Onu takip ondan USB yaratıcam bi tane.

Sizin içinde tavsiyem ; macOs kullanan birine gidip USB için halledin. Daha basit :|

Kısacası bu iAtkos sürümü kurulum için çok zor olmuş. Kurulum dediysek ; daha kurulum ekranına giriş. Sinir oldum.

Toplam Hit: 14134 Toplam Mesaj: 40