folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder İcra Hakkında Bir Soru - İlamlı İcra

İcra Hakkında Bir Soru - İlamlı İcra

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selamlar.

bir iş mahkemem vardı, geçen ay hakim kararı verdi. ben kazandım.

bu karardan sonra ise karşı taraf ( davalı) şirket ve iki davalı istinafa gitti.

dün ise benim avukat icrayı başlattı. bundan sonrası nası olur acaba?

https://hizliresim.com/7dFgDa

şimdi icra başladı diye kısa sürede ödenir mi bu para? ve bu görselde yer alan 37 bini ben mi alacağım=

bilirkişi hesaplamasına göre 22.5 çıkmıştı. fakat bu üstte ki görsel 37 bin tl diyor. toplamda 43 bin tl icra'da gözüküyor.

wordpress & sözlük
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

Avukatınıza da danışabilirsiniz :)

Mahkeme giderleri vs. de vardır o tutarın içinde. 

Genelde işverenler iş davalarında tehir-i icra alır istinaf, temyiz aşamasında. Tehir-i icra talep edildiyse, para veya teminat icraya yatırılır, orada bekler dava kesinleşene kadar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

avukatla sözleşmen nasıl ? ona göre değişir alacağın para. yüzde bilmem kaç olan bir sözleşem imzalatırlar genelde. o paranın içinde faiz, masraflar filan da var. avukat tüm para yattıktan sonra yasal vekaleti alır, yüzdesini alır gerisini sana verir. 

bazı çakal avukatlar faize de çöküyor. ama yukarıdaki üstadın belirttiği gibi üst mahkemeye gidildiyse teminatı tutar icra. istinaf davasının sonucuna göre de fazlaysa yatırılan teminat iade edilir, eksikse icra kanalıyla alınır yine. ama istinaf da sürer baya. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Aga uzun uzun yazmak isterdim de hem mobilden yazıyırum hem geç oldu. Karşı taraf daha itiraz eder bunada öle ha deyince borcu devlet bile ödemiyor :))) he ama paranı yatırırlar teminat olarak dosyaya sonra istinafa gider çözülene kadar bekler o. Sonrası Allah kerim. Fiyatlandırma ise takipte kesinleşen miktar dediği. İlanda belirtilen kalemlerdir. Sonra harcı cartı curtuysa biz alıcaz :))) hiççç umutlanma :). Avukatın vekalet ücretiyse kendinin zaten. Velhasıl itiraz etmezlerse malı mülkü bankada parası varsa hallolur işin tabiiiii başka yerlerefe borçları yoksa. Öteki türlü yukarıda dediğim gibi istinafı beklersin. 

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Tehri icra kararı alıp ödemeyi erteletirler. İstinaf sonucunu beklersin. Senin tam ters konumuna düştüm ben kaybettim yani davayı hemen icra başlattı emniyet Tehri icra ile durdurduk icrayı istinafı kazanınca komple kaldırıldı icra ceza vs 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Tehri icra kararı alıp ödemeyi erteletirler. İstinaf sonucunu beklersin. Senin tam ters konumuna düştüm ben kaybettim yani davayı hemen icra başlattı emniyet Tehri icra ile durdurduk icrayı istinafı kazanınca komple kaldırıldı icra ceza vs 

Sen niye kaybettin hocam?

wordpress & sözlük
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

Avukatla sözleşmem yüzde 15  

Cevap için teşekkürler.

Bu istinaf falan baya sürecek.

wordpress & sözlük
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    Cihan bunu yazdı

Cevap için teşekkürler.

Yaklaşık bir yıl sürüyor. 4 arkadaş aynı dilekçeyle açmıştı davayı 3ü kazandı ben kaybettim hocam usülden bozdular davayı belirsiz alacak davası olamaz diye. Ülkede biraz Sikik ilerliyor bu işler 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    Cihan bunu yazdı

Cevap için teşekkürler.

Yaklaşık bir yıl sürüyor. 4 arkadaş aynı dilekçeyle açmıştı davayı 3ü kazandı ben kaybettim hocam usülden bozdular davayı belirsiz alacak davası olamaz diye. Ülkede biraz Sikik ilerliyor bu işler 

Benim tanıklar , hepsi benden yana.

Bilirkişi beni haklı gösterdi. Hakim de onayladı.

Şimdi istinaf istinaf a gittiler. Çok saçma kazandiysak ver paramızı yolumuza bakalım abi değil mi?

wordpress & sözlük
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Temyize gitmeyen avukat, fotoğraf makinesiz dolaşan Japon gibidir.

λ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

açılın icra memuruyum.

karşı taraf tüm parayı dosyaya depo ederek icrayı durdurabilir. İstinaftan gelen karara göre hareket edin diyebilir. 
    Eğer tüm parayı ödeyecek gücü yok ise; evine dükkanına hacze gidebilir, evi arabası varsa üzerine haciz koydurabilir, bir yerde sigortalı çalışıyorsa borçlu taraf maaşına haciz koydurabilirsin.
    Hızlıca parayı almak istiyorsan; karşı tarafı en sıkıştıran yol hacizdir.. yolluk masrafı yapıp adamın evine, dükkanına hacze göndert avukatı.. 

fazla görünmesinin sebebi (faiz)
    haciz yaptıkça adamın borcu artar..

Yigit tarafından 22/Kas/20 10:39 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2254 Toplam Mesaj: 20
iş mahkemesi