folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder İki Bilgisayar Arasında Download Hızı Farkının Olması

İki Bilgisayar Arasında Download Hızı Farkının Olması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, İki arkadaş evde kalıyoruz ikimizin pc de de windows 10 yüklü, dns ayarlarımız aynı, güvenlik duvarı vs ayarlarımız aynı, modemden herhangi bi öncelik tanıma fln yok , arka planda interneti sömüren uygulama yok , sürücüler de güncel fakat arkadaşım 1mb ile indirme işlemi yapıyorken ben 200 kb ile indiriyorum. işin ilginci cep telefonlarımız da 1 mb ile indiriyor ama sadece benim pc 155-250 kb arasında indiriyor. Görünürde sorun yok ama bi sorun var sanırım . tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

* Speedtest sonuçları benim 1,52 mbps download, 0,75 upload 119 ms . Diğer pc nin Download 10,79mbps,   upload 0,82 mbps 19 ms

lucas tarafından 04/Ara/16 17:34 tarihinde düzenlenmiştir

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

modemi resetlemediyseniz resetleyin (fabrika ayarına döndürün). bi değişim olmazsa çözümü bilgisayarında aramak lazım. sen 200 kb ile indirirken aynı zamanda arkadaşın 800 ile mi indiriyor (sanmıyorum).. eğer böyle değilse muhtemelen bilgisayarın arkaplanda çalışan birşey var (windows 10 da uygulamaların netrwork trafiği görünüyordu, oradan bakılabilir.). 

gerçi arkaplanda birşey çalışamaz kesin farkederdiniz..

bilgisayarın wifi adaptöründe bir sınırlama ya da bozukluk olabilir. usb wifi adapter takıp, internete bir de onunla bağlanmayı deneyebilirsiniz, tabi dahili adaptörü devre-dışı bırakmak lazım.

RockZs tarafından 04/Ara/16 16:55 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek

Modeme yakınlık nasıl hocam 

Birde kablolu kablosuz mu baglanıyorsunuz? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

modemi resetlemediyseniz resetleyin (fabrika ayarına döndürün). bi değişim olmazsa çözümü bilgisayarında aramak lazım. sen 200 kb ile indirirken aynı zamanda arkadaşın 800 ile mi indiriyor (sanmıyorum).. eğer böyle değilse muhtemelen bilgisayarın arkaplanda çalışan birşey var (windows 10 da uygulamaların netrwork trafiği görünüyordu, oradan bakılabilir.). 

gerçi arkaplanda birşey çalışamaz kesin farkederdiniz..

bilgisayarın wifi adaptöründe bir sınırlama ya da bozukluk olabilir. usb wifi adapter takıp, internete bir de onunla bağlanmayı deneyebilirsiniz, tabi dahili adaptörü devre-dışı bırakmak lazım.

evet 1 mb ile indiriyor arkadaş ben 200 le indiriyorum 800 civarı bi fark var. Arka planda birşey yok farkederim. adaptör sağlam da snırılama varmıdır bilemiyorum.

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek
    jocus bunu yazdı

Modeme yakınlık nasıl hocam 

Birde kablolu kablosuz mu baglanıyorsunuz? 

1 metre ve aynı odadayız, kablosuz bağlanıyoruz hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

hocam tamamen sallıyorum bilgisayarların hdd önbelleğine yazma hızı farklıdır ondan olma ihtimali var mı ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

teknosadan usb wifi karti alip onla dene bakalim nasil olucak

ertesi gun goturur iade edersin. eger usb wifi kartiyla calisirsan sucu wifi kartina atabiliriz

black implies white, self implies other, life implies death.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

ertesi gun goturur iade edersin. eger usb wifi kartiyla calisirsan sucu wifi kartina atabiliriz

ne dıye ıade edecek ?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smnz
    smnz's avatar
    Erkek

hocam iki pcde win10 var demişsin peki ikiside orjinal mi yada sen yükseltme yaptın mı bu sorulardan biri olabilir

diğer sorun ise wifikart özellikleri farklı olabilir. Bi bak derim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Wireless chipsetleriyle alakalı bir durum gibi görünüyor. İkinizin  de chipsetlerine bakın aynı mı farklı mı diye. Eğer güncel değilse aygıt sürücüsünü güncelle. Birde varsa harici kablosuz alıcı ile bağlanıp almayı dene.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

ne dıye ıade edecek ?

sebebe gerek mi var ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 2211 Toplam Mesaj: 16
internet windows 10