folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İkinci Öğretim Yardım...

İkinci Öğretim Yardım...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SeYFi25
    SeYFi25's avatar
    Erkek

arkdslar biliyorum bu ve buna benzer konulardan daral geldi artık ama sorcak baska kimsem yok.

erciyes üniversitesi bilgsyr mühdsliği 2. öğretm geldi tercihlerde smdi merak ettgm ikinci öğretmden birinci öğretme gecme sansım var mı bir de üninin sitesinde ikinci öğretm öğrencileri basbakanlık bursu alamz gibi bisey yazıyodu bu konu hakkında bi bilgnz var mı zatenn harç 1500 lira ekonomik dururmum pek de iyi sayılmaz burs da olmz geleceğimi pek parlak gözrünmüyor smdi 2. öğretmde okuyan veya bilgsi olan arkdslar yardımcı olursa beni mesut bahtiyar etcek smdiden tesekkürler...

Profilime altıncı yorumumu aldım :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanchh
    kivanchh's avatar
    Erkek

gecme sansin yok simdilik.Universitenin sitesinde yaziyosa buyuk ihtimal dogrudur.

(Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende bu sene gidecem.

İkinci öğretimde %10 luk dilime girersen birinci öğretim harcı ödüyon sanırım..

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

2. öğretimden birinci öğretime geçme durumu, bizim üniversitede(sakarya) yıl sonunda not ortalaması olarak ilk %10 da yer alırsan, birdahaki sene 1. öğretim harcı ödüyorsun. 1. öğretimle derslere gireceğim filan dersen hocalarla konuşursan anlayışla karşılayabilir bazısı, bazısı kabul etmez filan orası karışık.. Burs değil kredi veriyorlar sanırım.. emin değilim burs olayından tam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kredi alırsın okul bitince işe girince ödersin araştır kredi başvurularını bursları olmadı oturduğun yerin belediyesine git durumu izah et olmadı herhangi bi partiden torpil bulursan o partinin belediyelerinin birine başvur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SeYFi25
    SeYFi25's avatar
    Erkek

kyk ya baktm smdi orada alabilirler dyor iste üninin sitesinde de alamzlar diyor sanırım ünini site bayagı bi eskii cunku kyk da cok net belirtmişler alınabileceğini yardımcı olan arkdslar cok saolun... kayseri de okuyan veya kayserili olan birileri varsa nerelerden burs alabilirim bir de ev kiraları özel yurt fiyatları ne kadar oralarda

Profilime altıncı yorumumu aldım :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

alakasız olabilir ama

harçlara bakılan bi yer varmı

kırklareli > pınarhisar myo. > pc prog...   ile ilgili.

(:
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Marmara üniversitesi için konuşuyorum eğer sınıfında %10 luk dilime girebilirsen bi dahaki sene 1. eğitim harcı ödersin. Başbakanlık bursu ikinci eğitimlerede verilebilir, ikinci eğitimlerin alamadığı harç kredisidir.

jack daniels 160 yaşında
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ellife
    ellife's avatar
    Dişi

Harclara tercih kılavuzunun en arka sayfasindan bakabilirisn orda yaziyor. Bende 2. ogretim kazandim bildigim kadariyla burs alabiliyosun  basbakanlik bursu denilen sey geri odemesiz oluyomus bide geri odemeli burs var 2ssinede ayni anda basvuruyosun zaten herhangi biri cikiyo 2sini ayni anda alamiyosun basbakanlik bursuda binde bir cikiyomus yani ondan sıkıntı yapma bnce he bide sey var harci odeyen bi burs var onuda geri oduyosun okul bitince onu 2. ogretimlere vermiyolar harclar fazla diye belki senn dedigin okudugun o dur (:

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

sadece %10 girersen 1. öğretim harcı ödüosun başka bişi olmuo 

dewdim dewrildim geldim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

bide harçlar için olan öğrenim kredisi galiba 2.öğretime verilmiyor (:

Ama normal olarak burs alabiliyorsun çıkarsa tabi.. bizim ünide vardı alan elemanlar.. bana kredi çıkmıştı :|

Altan naptın oğlum :|
Toplam Hit: 2338 Toplam Mesaj: 12