folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder İmar Avukatına Sormak İstediğim Sorunumuz (Yolun Yarısını Satın Alma)

İmar Avukatına Sormak İstediğim Sorunumuz (Yolun Yarısını Satın Alma)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Hangi belediye hocam?

İst kartal

Geçmiş olsun. Belediye ile zor çözersin chp belediyesi. Olayı tam çözemedim ama avukatla görüştüğünüzde hukuksuzluk olduğunu söylerse A Haber ihbar hattına bildirip medyaya düşürün olayı sonra davayı açarsınız.

Bu konuda haklı Allah kımseyı CHP lı ıs bılmez amcık beledıyeye dusurmesın 1 tane ıs bılen ınsıyatıf alabılen ' o makama sorun cozme amacıyla malık oldugunun ' bılıncınde olan adam bulamazsın

Kurtlar tasma takmaz....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Hangi belediye hocam?

İst kartal

Geçmiş olsun. Belediye ile zor çözersin chp belediyesi. Olayı tam çözemedim ama avukatla görüştüğünüzde hukuksuzluk olduğunu söylerse A Haber ihbar hattına bildirip medyaya düşürün olayı sonra davayı açarsınız.

la var ya evde kahkaha attım hatun bakıyor bana deli mi ne diye slkjflşakjfsldkşjfsşldajfasdşlfjsaldşfjdslkşfas :D

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

birileri o yolu tarih etmiş işte 4 bucuk metrelik yolun yarısını size yolun diğer yarısını da karsı taraftaki binalara tahsis etmiş. 

bir nevi istimlak bir nevi şehir planlaması işte.  bu kararı döndürmek zor olsa gerek kolay gelsin.

artık müteahhitler dikine fazla kat çıkamadığı için haliyle kazanamıyorlar ve daire sahiplerinden para istiyolar binaları yenilemek için.

200-300 bin tl civarı kartal da para istediklerini biliyorum bizim dükkanın hemen karşısındaki binalar. üstelik 130 m2 lik evleri alıp sana 70-80 m2 ev veriyor.

hem evin küçülüyor hemde bi ton para veriyorsun daire kentsel dönüşüme girsin diye.

dikine fazla kat gidemedikleri için seninkiler de yola doğru biraz genişlemişler demekki.

bi de sizin evde en arkada kalıyo kanka yolu cevirseniz bile ilerdeki anayola nasıl çıkıcaksınız acaba arabayla geçişiydi filan.

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

birileri o yolu tarih etmiş işte 4 bucuk metrelik yolun yarısını size yolun diğer yarısını da karsı taraftaki binalara tahsis etmiş. 

bir nevi istimlak bir nevi şehir planlaması işte.  bu kararı döndürmek zor olsa gerek kolay gelsin.

artık müteahhitler dikine fazla kat çıkamadığı için haliyle kazanamıyorlar ve daire sahiplerinden para istiyolar binaları yenilemek için.

200-300 bin tl civarı kartal da para istediklerini biliyorum bizim dükkanın hemen karşısındaki binalar. üstelik 130 m2 lik evleri alıp sana 70-80 m2 ev veriyor.

hem evin küçülüyor hemde bi ton para veriyorsun daire kentsel dönüşüme girsin diye.

dikine fazla kat gidemedikleri için seninkiler de yola doğru biraz genişlemişler demekki.

bi de sizin evde en arkada kalıyo kanka yolu cevirseniz bile ilerdeki anayola nasıl çıkıcaksınız acaba arabayla geçişiydi filan.

Kazanamadiklaro dediğin adamlar istiyormi senede 1 milyon kazansın bir milyon altına girmek istemiyorlar

Biz senede 60 bin kazanıp nasıl 550 bin liralik ev alicaz

Zaten amaç belli kesimi İst da barindirmamak

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Her ne kadar sokakları silsen de aradım buldum imar planına baktım ;

Şimdi senin parselinin caddeden cephesi zaten var 

Kimse yolu alamaz demiş kime göre neye göre yorumladılar bilmiyorum ama alınır hocam alınır bunun adı ihdasdır nasıl yola terk var ise yoldan satın almada vardır ve bunun adı ihdasdır

Ki kendin diyorsun yolun bir kısmını satmışlar 

Diğer parselleri düşünerek 

Sizin cephedeki 3 binaya bırakılan bir ihdas olup 

Olası bir projede sizlere satın almanız yada müteahhite satın aldıracaklar 

Ayrıca parseliniz net 104 m2 kalıyor

104x1.50= 156 m2 inşaat alanı olur

%40 ile verseniz 62 m2 alanlı sadece 1 daire alabilirsiniz  Fakat sizin

Çatı katı dâhil 3 katlı ama 2 adet kapı numaralı daireniz var 

Aslında sorun belediyede değil ,

Sizin binanın girişini çıkmaz sokaktan vermeniz 

Olası bir projede binaların mutlaka girişi cadde tarafından olacaktır 

Ayrıca tek basınınıza hic birşey yapamazsınız 

Yanınızda bulunan 3 parsel birleşip anlaşıp yapacak yada yaptıracaksınız 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Çift post olmuş niyeyse mobilden yazarken bazen çift oluyor 

C-force tarafından 31/Ağu/21 02:33 tarihinde düzenlenmiştir

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

@kaptanankara ya ulaş hem hukuki hemde CHP üzerinden yapılacak işlem var sa eli kolu boyu uzundur yardımcı olur 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı

Her ne kadar sokakları silsen de aradım buldum imar planına baktım ;

Şimdi senin parselinin caddeden cephesi zaten var 

Kimse yolu alamaz demiş kime göre neye göre yorumladılar bilmiyorum ama alınır hocam alınır bunun adı ihdasdır nasıl yola terk var ise yoldan satın almada vardır ve bunun adı ihdasdır

Ki kendin diyorsun yolun bir kısmını satmışlar 

Diğer parselleri düşünerek 

Sizin cephedeki 3 binaya bırakılan bir ihdas olup 

Olası bir projede sizlere satın almanız yada müteahhite satın aldıracaklar 

Ayrıca parseliniz net 104 m2 kalıyor

104x1.50= 156 m2 inşaat alanı olur

%40 ile verseniz 62 m2 alanlı sadece 1 daire alabilirsiniz  Fakat sizin

Çatı katı dâhil 3 katlı ama 2 adet kapı numaralı daireniz var 

Aslında sorun belediyede değil ,

Sizin binanın girişini çıkmaz sokaktan vermeniz 

Olası bir projede binaların mutlaka girişi cadde tarafından olacaktır 

Ayrıca tek basınınıza hic birşey yapamazsınız 

Yanınızda bulunan 3 parsel birleşip anlaşıp yapacak yada yaptıracaksınız 

Her şey açık açık olmasın diye sildim...

Şimdi neden cadde den giriş bırakılmadı gibi oturup tartışmayiz 45 yıllık binalar en geç yapılan 96 ile bizimki o zaman şu soruyu soralım.neden izin verdin belediye olarak he eskilere sorduğumda ise arkamiz cadde değildi kötü bir toprak yol vardı küçük bir şey diyorlar demekki o şartlar onu göstermiş bu soruyu şimdi sormanin anlamı yok

Kimse evini veemwyi düşünmüyor dunbunlar gizlice anlaşıp.karara bağlamışlar bize soran da yok 100metrekare dairemi bırakıp kutu ya geçmek istemiyor insanlar 

Müteahhit ticaretini yapıp bir milyonu indiricek belediye ona destek olacak bir tarafı destekleyip bir tarafı mağdur etmenin anlamı yok biz mağdur tarafiz 2006 da bu hale getirilmiş bana söylenmiş mi ben belkide bu evi almayacaktır boyle boy durumda 

Benim yolum gidip keçi yolu kalacak böyle bir saçmalık yok

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Yokmu tanıdığı gayrimenkul avukatı olan

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Tavsiye varmı hala bir şey çıkmadı belediye başvurudan Cimer ve İBB ye de basvuracagim

Toplam Hit: 2063 Toplam Mesaj: 21
yolun yarısını alan bilmemkaç yıllık komşu