folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İngilizce Ceviri Ödevi Yardım..!!!

İngilizce Ceviri Ödevi Yardım..!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek

Arkdaslar ingilizce cevırı odevı var cevırdım ama cok ıyı olmadı cumleler devrık faln oturmuyo yerıne..ve bunu haftaya sınıfta sunmam gerekıoyr yardım edebılecek varmı? cevırı programları denedım cok anlamsız oluyor cumleler..

ne yapabilirim. 

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar." M. Kemal ATATÜRK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Google
    Google's avatar
    Erkek

Benim bildiğim çeviri programları gramer kullanmaz,bu yüzden birinin çevirmesi en güzeli olur.

Edit : Buraya koyarsan belki müritlerle parça parça çeviririz yada bi mürit gelir alayını çevirir (:

Abra Kadabra
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    iyi ingilizce bilen bi öğrenci bulunur bi yemek ısmarlanır ödev yaptırılır ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek

haklısın hoca.. yakınımda boyle ıyı ıngilizce bılen yok tahrıbata bı sorıım dedım belkı yardım eden bırı cıkar dıye dusundum..

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar." M. Kemal ATATÜRK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    parada anla$irsak kralini yaparim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Çevrilecek metni ver oyle çook uzun bişey değilse çeviririm hoca bişey de istemem Allah rızası için çeviririm :)

jack daniels 160 yaşında
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

http://www.ingilizce.tk/?page=turkce-ingilizce-cumle-cevir.asp&m=translate&id=940&from=t&to=e

bayağı güzel çevirio. eğer ödevin zamanı varsa daha ve kısaysa ben de çevirebilirim ama bu gn olmaz herhalde maç var :D 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek
    Metni ver hoca, elimizden gelince yaparız bişiler.

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hatiralar-Susmaz
    Hatiralar-Susmaz's avatar
    Dişi
    övünmek gibi olmasinda ingilizcem süperdir.. yardimci olabilirim istersen abis

Sick of crying, Tired of trying, Yeah i"m smiling, But inside i"m dying!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    NUCOR

There are some criticisms of Nucor’s incentive system.Absence or tardiness results in loss of the bonus,and a worker might be encouraged by the system to work when ill. However , each of these leads to a real loss of productivity for that worker and for the production team as a whole, and the system should stil work in the long run. Production workers aren’t alone – if a whole division isn’t as productive , everyone in the division loses . In fact after his 1981 earnings of $300,000 in 1982 Iverson himself received only his bse salary of $110,000 because corporate return on assets was too low for the executives to get any bonus.

However overbearing Nucor may seem to outsiders its employees don’t see it that way.Attempts to unionize the company have failed probably because of the high salaries taken home—in North Carolina nucor’s workers avarage more than twice the state avarage for hourly wage earns.But Money alone isn’t the whole Picture.The unified philosophy of the company which addresses numerous needs on both sides and provides assurances over the long run, is the real succes.

Morale and company loyalty are high as one worker told an NBC interwiew “I enjoy working for Nucor because Nucor is the best the most productive and the most profitable company that I know of”

Nucor

Nucor'un teşvik sistemi hakkında bazı eleştiriler var.İşe gelmeme yada geç kalma ikramiyeyi kaçırmakla sonuçlanır ve işçi,hastaykende çalışabilmesi için sistem tarafından cesaretlendirilebilir.

Ancak bu yöntemlerin hepsi o çalışan ve üretim timi için,bir bütün olarak, gerçek bir motivasyon kaybına yol açar.Sistem uzun soluklu yarışlarda hala iş görür olmalıdır.

Çalışanlar yalnız değildir.Eğer bir bölüm verimsiz olursa, bu o bölümdeki tüm çalışanların verimsizliği demektir.

In fact after his 1981 earnings of $300,000 in 1982 Iverson himself received only his bse salary of $110,000 because corporate return on assets was too low for the executives to get any bonus.

[ Bu cümle kurallara aykırı dostum yanlıs uyazdın sanırım ondan çeviremicem..Ben ceviririn diyen varsa buyursun.. ]

However overbearing Nucor may seem to outsiders its employees don’t see it that way. --> [ Hocam sen kesin bunları elle yazdın ve yazarken yanlıs yazdın bu demek amk :S ]

Muhtemelen yüksek satışların eve çekilmesi yüzünden fabrikayı sendikalaştırma girişimleri başarısız oldu.Kuzey Carolina'daki Nucor çalışanlarının ortalaması mevcut ortalamanın saat başı kazandığı ücretin iki katı.Fakat para herşey değildir.Şirketin,her iki taraf için de sayısız ihtiyaca ev sahipliği etmiş ortak felsefesi ve uzun maraton boyunca destekledikleri teminatlar gerçek bir başarıdır.

Moral ve şirkete olan sadakat yüksek.Bir çalışanının NBC röportajında söylediği gibi; Nucor için çalışmaktan zevk duyuyorum çünkü Nucor, bildiğim tüm kampanyaların en iyisi, en verimlisi ve en karlısı.

Çeviri bitti dostum yalnız yanlıs anlamazsan bişey dicem;Eğer bir daha boyle yarım yamalak paragraf yollarsan yardımcı olmam.Çünkü normal bir çeviriden çoook daha uzun sürdü.Bir çok şeyi eksik yazmış,ve bir çok yerde imla kurallarını es geçmişsin.İngilizcede bir virgül, "kendimi öldürmem" ile "Senin beni öldürmen" kadar fark eder.Bunu sakın unutma.. Kolay gelsin..

jack daniels 160 yaşında
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek
    çok sağol arkdasım elıne sağlık..odevi 3 e boldum ıstyen arkdaslara paylastırdım hepınıze sımdıden tesekkur ederım

Toplam Hit: 5605 Toplam Mesaj: 16