folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder İnsan Mıyız Bakteri Mi?

İnsan Mıyız Bakteri Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

İnsan vücudunda 100 trilyon bakteri olduğunu söyleyen bilim adamları: Hücrelerimizin yüzde 90'ı bakteri. Tamamıyla insan olmayabiliriz

WASHINGTON AA

İNSAN bağırsağında var olan yüzlerce türün DNA'sını inceleyen bilim adamları, 'tamamıyla insan olmayabileceğimizi' tartışıyor. Science dergisinde yer alan araştırmaya göre, yetişkin bir insanın vücudunda 1000'i aşkın türde 100 trilyon bakteri bulunuyor. Bu bakteriler, vücudun sindirim ve bağışıklık gibi çok önemli sistemleri için o kadar önemli ki, bilim adamları, insanları ve bakterileri "birbirine muhtaç organizmalar" olarak tanımlıyor.

NEW York Devlet Üniversitesi araştırmacılarından Steven Gill, insan vücudunun bir tür bakteri ve insan hücresi karışımı olduğunu, hatta hücrelerin yüzde 90'ının "aslında bakteri olduklarını" belirtti. "Bünyemizin iyi bir durumda olması, tamamıyla bu mikrobik popülasyona bağlı" diyen Gill, "Bu popülasyondaki değişiklikler de metabolizmada hastalıkları tetikleyebiliyor" görüşünü dile getirdi.

Kaynak: 3 Haziran/ Milliyet

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    siktirsn ordan (:

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    valla ben mikrop biriyim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek
    toprak olcaz ben bunu bilirim

Bu niymiş la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    biz insanmıyızki:D

neyse;
    bakteriler sadece bildiğim organda yaşar ama organı oluştururmu bilemem..
    hücre olabiliriz biz ama:D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hard_hacker
    hard_hacker's avatar
    Erkek
    Bu yazıyı okudum Gulse BİRSEL yazmıs ama guzel bi yazıydı:D

Olümsüz Şeyh Ahmet Yasin:Bağımsız Filistin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Herkes kendi adına konuşsun..

Zimbabwe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    abi ha bakteri ha insan ha maymun ha hayvan ne farkeder a.k bazı insanlar melek oluyor bazı insanlar hayvan oluyor tavırlarına göre ne farkede yaşamaya bakın siz :)
    şahsen ben buzulum buzulda bakteri donar ondan dolayı ben pakteri deyilim.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    ya ne alaka saçma salak polemik yapıyorsunuz, ona bakarsan insan vucudunun üzde bilmemkaçı su, e ben çıkıp desem insanmıyız yoksa sumu desem ne kadar saçma olur, tamam bi ton bakteri varda yanlış hatırlamıyosam onun çoğu yararlı bakteri, yok sindirime yardımcı olur yok bilmemneye yardımcı olur, yani bunlar gerenksiz tartışmalar, 100 trilyon bakteri varda bunların hepfi farklı çeşit değilki, insanda yine trilyonlarca hücre var, hücremiyiz insanmıyız demek kadar saçma bişe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cancanBey
    cancanBey's avatar
    Erkek
    Hep söylerim-söylemişimdir; "insan küçük evrendir" diye.

Kendinde ne görüyorsan evrende de o vardır yani; kendimde bakteri, virüs, parazit, haşere var olduğuna göre Ben de evrenin üzerinde ya da bir yerlerinde benzer bir şeyimdir diye düşünmüşümdür...

sebep-sonuç/ sonuç-sebep

tümdengelim/tümevarım

İnsanları mutlu edecek yegane vasıta, onları birbirlerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını sağlamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünya barışı için de insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmalarıyla mümkündür. M.Kemal ATATÜRK (1931)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oguzhanbaba
    oguzhanbaba's avatar
    Erkek
    valla onları bilmem ama, ben insan olduğumu düşünüyorum.

Yalnız Bir ordudur Kendi çölünde Sonsuz savaşlarında Hep yener Kendi ordusunu.
Toplam Hit: 3663 Toplam Mesaj: 17