folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnsan Ne Zaman Hacker Ünvanına Sahip Olur?

İnsan Ne Zaman Hacker Ünvanına Sahip Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osiris
    Osiris's avatar
    Erkek
    Benim sorum "İnsan Ne Zaman Hacker Ünvanına Sahip Olur?" çünkü bir fake maille email alanda 30 site göçertende aynı lakabı alıyor.. Sizce insan ne zaman hacker olur?

Bana bakip her zaman gulumseyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ouz
    Ouz's avatar
    Erkek

En ba$ta sitesine hackerim mackerim yazan adam, sonra hackerim diyen adamın hackerlik ile alakasi yoktur.. ve cok aci bir gercek söylemek istiyorum Lamer'dir..

Gerçek bir hacker'i kimsecikler tanimaz sadece yaptiklari hareketlerden taninirlar.. (hareketler terbiyezsizlere akil vermek gibi) Hacker kimseye kin ve nefret gütmez taaa ki adamin damarina basana kadar :) sonra vaah vahhh yandim anammm..... dersiniz :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

osiris bu konuyu yazdığın için teşekkürler bence hackerlik yani hacker bir açık bulup istediği sisteme sızabilen kişidir yani başkasının bulduğu şeyleri yapan kişiler hacker değil bence tr de de hacker çok az hatta yok

işte öyle
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LiL_CaT
    LiL_CaT's avatar
    Erkek
    Aslında İcraat yapan kişi hacker oldugunu bilmez halk arasındaki bu kisilere verilen addır.Sana göre hacker baskadır bana göre baska...Mesela ben Tr'de en fazla 100 tane oldugu sanıyorum.Sizde belki 20000 filan...Göreceli bir kavram tartısmaya gerek yok
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hassium
    Hassium's avatar
    Erkek

Hacker dediğin işin uzmanı kişidir paşalar gibi işini görürde yaklanmaz.Kimliğini açığa  vurmaz.Samanı yürtür alta suyu açıkta bırakır.Bıraktığı izi kendi bilerek ve isteyerek bırakır onun dışında  iz bulamazsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Yanlış düşünüyorsunuz.

Şimdi 2 kişi düşünün.. biris 45 yasında hayatı boyunca taksicilik kamyonculuk yapmış utanmasa gözü kapalı sürecek arabayı.. Bir kişi daha var 19 yaşında ehliyetini alalı 3 ay olmuş. Yawaş yawaş sürüor arabasını.. Fakat sonuc itibari ile ikiside Şöför.

Kelime anlamını düşünürsek hackerlığın; Hacker kendine ait olmayan yada erişme izni olamayan bilgilere herhangi bir yol yada yöntem kullanarak erişebilen kişi demektir.

bu şekilde düşünüldüğünde mynet hackleyende ttneti hackleyende aynı kalıba girmektedir. Aradaki tek fark birisi biraz daha profesyonelce calışıyor.

Birde cok yanlış bir kanı daha var. Hacker dediğiniz kişileri kimse bilmez. Nie bilmesin kardeşim yaw?? Söyleyin sebebini?? Hacker denilen kişiler kendilerini toplumdan tamamen soyutlamış bitkiselleşmiş kişiler değilki(gerçi biraz öle ama tamamende değil.) Sonucta onlarda forumlara yazıyorlar yazılanları okuyorlar. Onlrda egolarını tatmin etmeye calışıyorlar. İnsanlık hali nede olsa.

Çünkü sizin tanımıza göre adam gidip herhangi bir siteyi hacklese bile gelip bu forumlara yazsa direk lamer damgası yiyecek.. Yanlış düşünüyorsunuz arkadaşlar.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zemin
    zemin's avatar
    Erkek
    Ben Hackerım diyen adam hacker değildir bi sikim değildir
    HAcker kendiin belli etmez etsede alçak gönüllüdür zaten gerçek
    hackerlar devlette gizli devlet adamlarıya uğraştıkları için
    yakalanmamak için hacker olduğunu söylemez hadi uğraşmıyor
    diyelim genede söylemez hackerım diye bizim komşu vardı :D
    hergün evine giderdim web tasarım işi yapardı bende
    bilgisayarında web sayfası felan yapıyordum birgün bilgisayara
    virüs soktum aq aldım harddiski benim evdeki bilgisayara taktım
    virüsü temizledim üstüne 2 tane gizli partition buldum içinde
    baya bi site açıkları exploitler hacklenmiş sitelerin kaynak
    kodları felan baya bi sitenin içindekileri hacklemeden evel
    download etmiş aq dedim cennete düşdüm tabi fazla sürmedi o
    gelmeden virüsleri temizleyip taktım hacker ları bilirmsiin
    diyorum yok diyor benim işim olmaz :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DemonsGod
    DemonsGod's avatar
    Erkek

Gerçekten Türkiyede Hacker denilenecek kişi Cok az vardır... Ama kiminiz Diyor Yok hackerım diyen hacker deildir hacker kendini belli etmez hacker görünmez hacker kendini belli etmez  hacker insan deildir vs. vs.    Bunları biryerlerden duyupta yazıyorsunuz bu lafları ortaya atanlarda Lamerdir...

Evet Hackerlar kendilerini saklamazlar kendilerini belli ederler fakat kimliklerini gizlerler.. oda bazı problemler yüzündendir...

Bu arada şunuda Açıklamak istiyorum Bu forumda ve bu tür forumlarda en cok kullanan laflardan biri olan " Lamer " kelimesi coğunuz tarafından yanlış bilinmektedir yani bir kişi size lamer dediğinde hemen tepki gösteriyorsunuz vb küfürler ediyorsunuz... Lamerin anlamını öğrenmenizi tavsiye ederim..

Benden bukadar  Kolay gelsin hepinize...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trk
    trk's avatar
    Erkek

arkadaslar benim'de konuya katkim olsun dedim, konu benim cok ilgimi cekti.

bana göre hackerlar millet'den kacan gibi. kendi'lerini belli etmezler. ben hackerim demez.
    1. pesinde dolanan cok olur. "bana ögret. bana ögret" diye

eyer iyi bir hacker olmak istiyorsaniz, bence programlama dili bilmek lagzim... viruslar icin vs. vs. vs.

ve hackerlar kendi yollarini cizerler. kendileri bulur buglari. bagzi kisiler gibi, sunu nasil yaparim, simdi ne yapayim degil !

insallah yanlis düsünmüyorumdur.

saygilar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

ünvan dediğin nedir ki.......

birisi sana hacker dese ne olur demese ne olur

ne olcak 1 kelime nyini değiştircek

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    genclix
    genclix's avatar
    Erkek
    susuzluk hiçbişeydir, karizma herşey, şeklin olur. "HACKER" way waayyyyyyy!
Toplam Hit: 3970 Toplam Mesaj: 15