İntel Sistem Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, arkadaşa intel bir sistem toplayacağız fakat ben ömrü hayatımda intel kullanmadım, hep amd kullandım son işlemcim de Ryzen5 intele hiç bakmadım. Vel hasıl Corel,photoshop,visual studio, autocat gibi programlarda performans olarak üzmeyecek makul bir sistem lazım. Fiyat olarak da makul olursa tadından yenmez.

Bütçe 2-3K arası maks 3K ve ekran kartı dahil değil. Elimizdekilerden kullanırız

dcpromo tarafından 26/Eyl/17 14:48 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

up

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Bütçe belirtirseniz nokta atışı yapılabilir. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Eğer ekran kartı gerektirmeyen işlemler yapılacaksa intel NUC7İ7BNH incelenmeli.

Vir sapit qui pauca loquitur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Bütçe belirtirseniz nokta atışı yapılabilir. 

bütçe 2-3K arası hocam. Ekran kartı dahil olmadan toplanacak sistem

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    uguraba bunu yazdı

Eğer ekran kartı gerektirmeyen işlemler yapılacaksa intel NUC7İ7BNH incelenmeli.

o cihazlara hiç güvenmiyorum hocam kartında bi problem olsa tamir edecek adam bulamam. Garanti göndersen gelişi gidişi bir sürü sıkıntı zaman kaybı ..

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Kasa tamamen göz zevkine kalmış bir şey değişiklik yapılabilir daha uygun fiyatlı kasa kullanılabilir. Anakart da aynı şekilde daha ucuz b250 chipsetli anakart kullanılabilir. İşlemci de daha düşük tutulabilirdi fakat benim gönlüm daha düşüğüne el vermiyor.

İleride aynı ramden 8 gb daha eklenebilir. HDD elinizde yoksa hemen veya daha sonra da alınabilir. Fikir vermesi açısından topladım.

Acelesi yoksa yakın zamanda Vatan'ın indirimi olabilir onu takip etsin 1 aydan daha fazla bir süre önce donanımlarda indirimi vardı tekrar yapabilirler.

CaniSokucu tarafından 26/Eyl/17 18:35 tarihinde düzenlenmiştir

Şafak 1152!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

Kasa tamamen göz zevkine kalmış bir şey değişiklik yapılabilir daha uygun fiyatlı kasa kullanılabilir. Anakart da aynı şekilde daha ucuz b250 chipsetli anakart kullanılabilir. İşlemci de daha düşük tutulabilirdi fakat benim gönlüm daha düşüğüne el vermiyor.

İleride aynı ramden 8 gb daha eklenebilir. HDD elinizde yoksa hemen veya daha sonra da alınabilir. Fikir vermesi açısından topladım.

Acelesi yoksa yakın zamanda Vatan'ın indirimi olabilir onu takip etsin 1 aydan daha fazla bir süre önce donanımlarda indirimi vardı tekrar yapabilirler.

elde kasa var hali hazırda boş. Ssd 120 gb a indirip anakartı da asus un daha sadelisinden aldımmı iyi olur gibi bu siste bakalım biraz bükeyim bunu :)

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

elde kasa var hali hazırda boş. Ssd 120 gb a indirip anakartı da asus un daha sadelisinden aldımmı iyi olur gibi bu siste bakalım biraz bükeyim bunu :)

Aynı ssdnin 120 gb olanı olsa iyi olur fakat 100 maksimum 150 lira gibi bi fark için 130 gb kayıp olacak. Bu ssdnin performansı tam anlamıyla mükemmel o yüzden başkasını tavsiye etmiyorum. Windows 2 saniyede açılıyor.

Şafak 1152!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

Aynı ssdnin 120 gb olanı olsa iyi olur fakat 100 maksimum 150 lira gibi bi fark için 130 gb kayıp olacak. Bu ssdnin performansı tam anlamıyla mükemmel o yüzden başkasını tavsiye etmiyorum. Windows 2 saniyede açılıyor.

sadece s,stem ve gerekli programlar harici ssd kullanmam zaten 120GB da çok iyi yeter kalanını hdd kullanıırım. Maksat günlükişlerde fıtık etmeden iş yapmak :D

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Ekran kartım var dediğin için ekran kartı koymadım. 
    Çok power istemeyen bir kart ise powerı değiştirebilirsin. Ancak hocam senin asıl dikkat etmen gereken nokta, her ay nerdeyse artık düzenli olarak yapılan hepsiburada ve vatanın kdv indirimleri.
    Bunun yanı sıra bazı ufak sitelerde indirim yapmakta her parçada.

Örnek vermem gerekirse geçen hafta aşağıdaki parçalara benzer bir makine bende topladım.
    Ryzen 5 1600'ü         834 TL
    960 evo 250gb'yi      499 TL
    Aynı rami                  613 TL 'ye almışım.

Onun dısında sisteme eklediğim kasada, bazı ekran kartlarında ,anakartlarda vsde güzel indirim vardı. Mutlaka ama mutlaka bu indirimleri kovala.
    Sana yukarıda gösterdiğim 3 parçada bile 220 lira fark etti.

http://fiyatseyir.com/index.php?sayfa=arama&islem=aramayap&ara=ryzen+1600 buradanda fiyatları takip edebilirsin

Genki tarafından 27/Eyl/17 05:44 tarihinde düzenlenmiştir